Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гостре гнійне запалення середнього вуха. Мастоїдит. Антротомія

Загрузка...

Гостре гнійне запалення середнього вуха. Мастоїдит. Антротомія

Назва:
Гостре гнійне запалення середнього вуха. Мастоїдит. Антротомія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,06 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЛЕКЦІЯ
Гостре гнійне запалення середнього вуха. Мастоїдит. Антротомія


Гострий гнійний середній отит – це гостре гнійне запалення слизової оболонки повітряносних порожнин середнього вуха. З даного визначення еобхідно зробити два важливі висновки: по-перше, захворювання є інфекційним; по-друге, до процесу залучаються усі відділи середнього вуха – слухова труба, барабанна порожнина, сосковидний відросток, а не тільки барабанна порожнина.
Значення цього захворювання полягає в наступних твердженнях:
Частота захворювання. Серед вушних захворювань перше місце за частотою посідає гостре гнійне запалення середнього вуха. Гострий гнійний середній отит складає 25-30% усіх вушних захворювань. Другою яскравою цифрою є інший показник – в дитячій практиці гострий гнійний середній отит становить 15-16% усіх, як амбулаторних, так і стаціонарних, оториноларингологічних хворих.
Гострий гнійний середній отит може призвести до стійкого зниження слуху, як за кондуктивним, так і за перцептичним типом. В цьому є соціальне значення захворювання. Наші дослідження останніх років свідчать, що процент нейросенсорної приглухуватості при гострих гнійних середніх отитах надзвичайно великий – близько 50 %. Дообстеження цих хворих показує, що близько 12 % хворих у майбутньому страждають на хронічну нейросенсорну приглухуватість.
Одним із наслідків гострого гнійного середнього отиту може бути перехід його у хронічну форму, що також веде до розвитку приглухуватості.
Значення гострого середнього отиту обумовлене і тим, що він може вести до розвитку отогенних внутрішньочерепних ускладнень (менінгіту, тромбозу мозкових синусів, абсцесу великих півкуль мозку та мозочка) і отогенного сепсису.
Патогенез. Основні ланки.
Захворювання розвивається на фоні зниженої опірності організму, оскільки інфекційний процес визначається взаємодією мікро- і макроорганізмів. Відомо, що мікрофлора до певного моменту є умовнопатогенною, а при зниженні опірності організму вона стає патогенною.
Шляхи проникнення інфекції у середнє вухо:
А) Рино-тубарний шлях. Це основний, найчастіший шлях проникнення інфекції у середнє вухо. Інфекція з порожнини носа через слухову трубу проникає в барабанну порожнину. Тому в типових випадках спочатку розвивається гострий риніт, а потім – гострий отит.
Б) Проникнення інфекції у середнє вухо через зовнішній слуховий прохід. Цей шлях можливий тільки при порушенні цілості барабанної перетинки внаслідок побітової або бойової травми.
В) Гематогенний шлях проникнення інфекції в середнє вухо. Цей шлях є основним при інфекційних захворюваннях – грипі, скарлатині, тифах та інших.ї
В залежності від віку гострий отит має особливості перебіг.
А) Особливості анатомічної будови вуха у дітей.
У новонаоджених і немовлят слухова труба коротка, широка, лежить більш горизонтально, нерідко зяє. При цьому немовлята більшу частину доби лежать, виникає зригування, і інфікований вміст проникає у середнє вухо.
Б) Відсутність у немовлят набутого імунітету. Особливо це важливо, коли малюк знаходиться на штучному годуванні.
В) Діти більше схильні до загальних інфекційних захворювань.
Г) У дітей частіше спостерігається гіперплазія лімфаденоїдної тканини глотки. Гострі тонзиліти, аденоїдити сприяють виникненню затяжного перебігу гострого середнього отиту.
Клінічна картина. Гострий гнійний середній отит характеризується бурхливим розвитком, виразною загальною реакцією організму, появою гнійного секрету в барабанній порожнині.
Гостре гнійне запалення середнього вуха проходить три стадії:
Розвиток запального процесу та наростання клінічних симптомів або неперфоративна стадія.
Перфоративна.
Реперативна або зворотнього розвитку захворювання.
Що відбувається з перфорацією барабанної перетинки?
Невелика перфорація гоїться шляхом регенерації всіх трьох шарів, не залишаючи ніяких слідів.
При великій перфорації середній фіброзний шар не регенерує і тоді залишаються атрофічні ділянки, що може спричинити до погіршення слуху.
Інколи на місці перфорації утворюється рубцьова тканина з відкладанням у ній солей вапна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Гостре гнійне запалення середнього вуха. Мастоїдит. Антротомія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок