Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Епідеміологія туберкульозу . Патогенез. Первинний туберкульоз. Туберкулінодіагностика

Епідеміологія туберкульозу . Патогенез. Первинний туберкульоз. Туберкулінодіагностика

Назва:
Епідеміологія туберкульозу . Патогенез. Первинний туберкульоз. Туберкулінодіагностика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,43 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Епідеміологія туберкульозу . Патогенез. Первинний туберкульоз. Туберкулінодіагностика


1 Туберкульоз – як інфекційне захворювання.
2 Патогенез туберкульозу, алергія, профілактика.
3 Первинний туберкульоз.
Туберкульоз відноситься до інфекційних захворювань. Українська назва хвороби – сухоти. Відомості про нього знаходимо в археологічних даних, що сягають 8 тис. років до нашої ери (Німеччина, Єгипет, Вавілон – мумії, манускрипти).
Згадки про нього зустрічаємо у працях Гіпократа, Галена, Авіцени і багатьох інших наших попередників.
Про те, що хвороба інфекційна, здогадувались більше 4-5 тис. років. Враховуючи це, у Древній Індії забороняли женитись і виходити заміж, якщо хтось у сімї страждав на хворобу, яка нагадувала сухоти (закони Ману у Вавілоні - сучасний Ірак); дозволялось розлучатись, якщо хтось із подружжя захворював на туберкульоз (кодекс Хамурані у Індії).
В усі віки від туберкульозу померло дуже багато людей. До середини минулого ХХ століття 20-23% усієї смертності припадало на сухоти. Під час Франко-Пруської війни (1870-1871 рр.) на полі бою загинуло 40 тис. людей, в той час як у тилу померло від туберкульозу 160 тисяч.
Середина і друга третина ХХ ст. позначалась зменшенням захворюваності у всьому світі, в тому числі і смертності. Але вже у 80-х роках зявились тривожні ознаки активізації цієї хвороби. І в 1990 роки ВООЗ констатувала епідемію туберкульозу у світовому маштабі. В Україні епідемія сухот зареєстрована у 1995 році.
Сьогодні у світі зареєстровано біла 50 млн. хворих на цю небезпечну інфекцію. Кожну секунду одна людина інфікується на сухоти. Щорічно захворює до 10 млн. людей. З них Ѕ - на бацилярний туберкульоз. Помирає від сухот щорічно до 3 млн. людей.
Дуже тісно із цією інфекцією повязана ВІЛ-інфікування, оскільки 70% таких людей захворюють на туберкульоз. Кожен день інфікується на ВІЛ біля 6 тис. людей, а в Україні за місяць – 500. Кожен третій із цих людей помирає від сухот.
В Україні хворіє на туберкульоз 1,2% населення. В закладах системи покарання знаходиться біля 10 тис. хворих. Щорічно в Україні помирає 8 тис. людей від цієї хвороби.
Епідеміологія. Як кожна інфекція туберкульоз зумовлюється трьома основними епідеміологічними ланками, а саме: 1 - джерелом туберкульозної інфекції; 2 - механізмом передачі; 3 - наявністю сприйнятливого організму.
Джерелом туберкульозної інфекції є хворий пацієнт, який виділяє мікобактерії туберкульозу. Залежно від характеру легеневого (головними чином) процесу хворий виділяє в оточуюче середовище за добу від 15-20 млн. до 1 млрд. туберкульозних паличок. За цим показником хворих поділяють на:
масивних бактеріовиділювачів, коли у мокротинні знаходять мікобактерії при простій бактеріоскопії чи більше 20 колоній при посіві;
незначних бактеріовиділювачів – коли при посіві проростає менше 20 колоній;
умовних (формальних) бактеріовиділювачів, коли мікобактерії уже не висіваються, але з часу останнього знаходження пройшло менше 2-х років.
Відповідно до зазначеного і осередки туберкульозні інфекції поділяють на три групи, що характеризує їхню активність та епідеміологічну небезпечність. У звязку з чим епідеміологами і фтизіатрами розробляється система нагляду за цим осередком, що сприяє його локалізації і мінімізації епідеміологічної загрози для суспільства.
До речі, відсутність туберкульозних паличок у мокротинні ще не є показником їхньої відсутності, оскільки для виявлення 1 мікобактерії в мокротинні в 1 мл останнього повинно їх бути не менше 100 тис. мікобактерій. Отже, середовищем туберкульозної інфекції (туберкульозне середовище) є помешкання, де жив чи живе протягом останнього року бактеріовиділювач або помешкання, де виник випадок смерті від туберкульозу. Ступінь епідеміологічної загрози туберкульозного середовища визначається: характером легеневого туберкульозного процесу (чи іншого), масивністю бактеріовиділювання, сімейно-побутовими умовами, ступінню культури хворого і членів сімї. Так, якщо у хворого туберкульозні палички знаходять при мікроскопії – контактні з ним люди інфікуються у 65%, а якщо МБТ знаходять лише посівом – контактні люди інфікуються у 50%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Епідеміологія туберкульозу . Патогенез. Первинний туберкульоз. Туберкулінодіагностика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок