Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація виявлення і діагностики туберкульозу

Організація виявлення і діагностики туберкульозу

Назва:
Організація виявлення і діагностики туберкульозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Тема лекції: Організація виявлення і діагностики туберкульозу.


План
1.Вступ
2.Поняття про своєчасне і несвоєчасне виявлення туберкульозу.
3.Сучасні методи виявлення туберкульозу у дітей і підлітків: туберкулінодіагностика, клініко-лабораторна діагностика.
4.Виявлення туберкульозу у дорослих: планова флюорографія, бактеріологічна діагностика, виявлення туберкульозу за міні-симптомами та при звертанні в поліклініки медичної мережі.
5.Біохімічні критерії виявлення туберкульозу.
Література
Лекційний матеріал професора В.І. Зозуляка.
Матеріали лекцій доцента І.І.Пилипенка.
Перельман М.И. Туберкулез.Учебник для студентов мед. институтов. – М., 1990.
Пилипчук Н.С. Туберкулез. – М., 1998.
Савула М.М., Ладний О.Я. Туберкульоз: Підручник. – Тернопіль: Укрмедкнига, 1998. – 324 с.
Фещенко Ю.І., Мельник В.М. Організація протитуберкульозної допомоги населенню - К.: Здоров’я, 2006. – 654 с.
Фещенко Ю.І., Мельник В.М. Сучасні методи в діагностиці туберкульозу. – К.: Здоров’я, 2002.
Фтизіатрія. Підручник. За редакцією В.І. Петренка. – Вінниця: Нова книга, 2006. – 504 с.
Циганенко А.Я., Зайцева С.І. Фтизіатрія. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – Харків: Факт, 2004. – 390 с.
В.І. Зозуляк .Фтизіатрія. Підручник..- Івано-Франківськ.- 2000. – 100 с.
Мета: Ознайомити студентів з особливостями сучасного туберкульозу, його основними клінічними прооявами, організацією і методами його виявлення для якісного навчання, з ціллю оволодіння теоретичними знаннями для освоєння практичних навичок.
1. Актуальність теми. На сьогодні ТБ є глобальною проблемою в усьому світі. Від ТБ помирає кожного року значно більше хворих ніж від усіх інфекційних і паразитарних хвороб разом взятих. Кількість хворих на ТБ в світі складає близько 60 млн., із них 10 млн. - бактеріовиділювачі, які являють собою небезпеку для оточуючих людей. Україна по захворюваності на ТБ посідає разом з країнами колишньої соціалістичної співдружності перші місця. З 1995 року в Україні ВООЗ оголошена епідемія ТБ, що свідчить про захворюваність більше 50 чоловік на 100 тис. населення. За останні 30 років захворюваність на Україні ТБ виросла в 2,5 рази, смертність – в 3 рази, захворюваність ТБ серед дітей і підлітків збільшилась в 2,4 рази. Такі епідеміологічні показники обумовлені соціальними факторами, зростанням хіміорезистентного, особливо мільтирезистентного та ВІЛ-асоційованого ТБ. Сприяє росту епідемії туберкульозу і недостатня фахова підготовка з фтизіатрії лікарів загальної мережі та вузьких спеціалістів.
2. Зміст лекційного матеріалу.
За останній час спостерігається тенденція до несвоєчасного виявлення запущених форм туберкульозу, які практично не виліковуються і є джерелом зараження здорового населення. Причиною цього явища є недостатні знання лікарів загальної медичної мережі про ранні ознаки туберкульозу, його розвитку і профілактики.
Своєчасність виявлення туберкульозу.
Своєчасним виявлення туберкульозу вважається таке, коли хвороба діагностується на початкових стадіях розвитку, коли патологічний процес ще обмежений. Своєчасно виявленими вважаються такі клінічні форми туберкульозу: рання туберкульозна інтоксикація, туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів, первинний туберкульозний комплекс, ексудативний плеврит туберкульозної етіології.Своєчасно виявленими також вважаються вогнищевий і міліарний туберкульоз, інфільтративний без розпаду. Характеристика своєчасного виявлення хвороби визначається обмеженою локалізацією патологічних змін ( 1-2-3 сегменти), відсутністю мікобактеріовиділення, відсутністю розпаду легеневої тканини. Динамічними критеріями своєчасного виявлення є: а) повне вилікування специфічного процесу; б) наявність незначних залишкових змін ( вогнище, туберкула, цироз, бронхоаденіт і ін.).Висновок про своєчасність виявлення туберкульозу роблять на основі клініко-лабораторних, рентгенологічних даних та ефективності антимікобактеріальної терапії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Організація виявлення і діагностики туберкульозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок