Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ

ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ

Назва:
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ


Демографічні проблеми у світі
Чисельність населення на земній кулі неухильно зро-стає протягом, принаймні, останніх 2000 років, однак найбільш інтенсивний ріст населення на Землі відбувається за останні 200 років. На цей час чисельність населення земної кулі збільшу-ється зі швидкістю приблизно 70 млн. людей на рік. Воно зросло з 500 млн. у 1650 р. приблизно до 5 млрд. у 1981 р., а до 2000-го року досягло 8 млрд. Такий швидкий ріст населення земної кулі часто називають «демографічним вибухом». Зовсім недавно народжу-ваність у багатьох країнах стала знижуватися, але в близькому майбутньому це призведе лише до уповільнення росту чисельності, а не до досягнення постійного рівня чи його зниження. Однак де-мографічні проблеми зводяться не тільки до приросту населен-ня, але й до інших факторів: природнокліматичних особливостей регіонів, стану зовнішнього середовища, економічних і соціальних умов життя. Основними демографічними показниками суспільства є народжуваність, смертність і середня тривалість життя.
Народжуваність — процес відновлення суспільства за раху-нок появи нового життя. Народжуваність визначається за допо-могою коефіцієнта народжуваності (розподіл абсолютного чис-ла немовлят до загальної кількості населення).
Смертність — визначається відношенням числа померлих до загальної кількості населення. З'явилася тенденція до її збільшен-ня за рахунок серцево-судинних захворювань, злоякісних утво-рень, нещасливих випадків від отруєнь і травм, захворювань органів дихання, а також унаслідок алкоголізму, збільшення кількості самогубств. Демографічна ситуація в значній мірі ви-значається дитячою смертністю, основними причинами якої є уроджені аномалії, інфекційні й паразитичні хвороби, хвороби органів дихання.
Середня тривалість життя — це середнє число років, які по-винна прожити новонароджена дитина.
У наш час тривалість життя в різних країнах неоднакова: най-вища — в Японії й Ісландії (майже 80 років), найнижча—у рес-публіці Чад (39 років).
Адаптація людини до дії екологічних факторів виникає і роз-вивається на базі спадкоємної програми організму і його здат-ності змінюватися під впливом природного добору.
Адаптивні можливості людського організму до зміни умов середовища, зберігаючи при цьому гомеостаз (рівновагу), за-програмовані генотипом. Однак кожна людина повинна допо-магати підвищенню пристосувальних можливостей свого орга-нізму.
Основними умовами для цього є своєчасне раціональне і збалансоване харчування, чергування режиму активності, праці й відпочинку, в якому значне місце приділяється сну. Особливу роль у підвищенні адаптивних можливостей організму грають фізичні вправи й загартовування організму.
Віковий період.
Тривалість життя людини
Тривалість життя людини залежить від багатьох факторів як зовнішніх, так і внутрішніх. Наука, що вивчає про-блеми старіння, з'ясовує основні його закономірності, починаю-чи з молекулярного і клітинного рівнів до цілісного організму, називається геронтологією. Валеологія — наука про здоровий спосіб життя—допомагає зміцнити й зберегти здоров'я, пере-дати здорову спадкоємну інформацію новому поколінню.
Кожний повинен знати, що існує фізіологічна, психологічна і соціальна зрілість.
Фізіологічна зрілість — етап статевого дозрівання організму, з індивідуальними термінами розвитку в кожному конкретному випадку. Термін досягнення фізіологічної зрілості залежить від спадкоємних, кліматичних та інших факторів.
Психологічна зрілість — у цей період у юнаків і дівчат фор-муються моральна стійкість, самоконтроль, відповідальність за свої вчинки.
Соціальна зрілість — повністю сформувалася особистість, повноцінний і повноправний член суспільства. Соціальна зрілість містить у собі ряд необхідних умов: закінчена освіта, початок трудової діяльності, фінансова самостійність, громадська само-свідомість.
В індивідуальному розвитку людини виділяють такі періоди:
юнацький: юнаки —17—21 рік, дівчата —16—20років;
зрілий вік (перший період): чоловіки — 22—36 років, жінки — 21—35 років;
зрілий вік (другий період): чоловіки — 36—60 років, жін-ки — 36—55 років;
похилий вік: чоловіки — 61—74 роки, жінки — 56— 74 роки;
старий вік: 75—90 років;
довгожителі: 90 років і більше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок