Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна взуття

Гігієна взуття

Назва:
Гігієна взуття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Взуття повинно захищати ноги від несприятливих умов навколишнього середовища, тобто від охолодження, механічних пошкоджень, від забруднень. Ось чому воно має відповідати усім анатомо-фізіологічним особливостям будови стопи, її формі, розмірові, підтримувати амортизаційну і ресорну функцію стопи, повинно бути зручним, легким, повітряпроникним, водостійким, а також відповідати умовам праці, побуту і клімату.

Взуття не повинно змінювати свою гнучкість, форму і розміри після зволоження і висушування, повинно зберігати стійкість мікроклімату у своєму внутрішньому просторі.

Нормально розвинені пальці спрямовані вперед радіально, дещо віялоподібно, вони не торкаються один одного, прямі і рівні. Тому внутрішній край устілки в носку взуття повинен бути прямим, а зміна форми носка можлива , лише за межами розміщення пальців. Адже стопа внаслідок навантаження подовжується на 1,5 см і розширюється до 1,7 см. Таким чином, простір між великим пальцем і передньою стінкою взуття повинен бути із запасом.

Площина опори і вертикальна лінія через центр тяги тіла утворює прямий кут, і це створює людині під час ходіння стійкість, яка не може бути порушена без шкоди для здоров'я. Порушує ж її високий каблук, змінюючи природну статуру людини. Такий каблук напружує і розтягує м'язи живота, ослаблює їх і таким чином призводить до неправильного положення внутрішніх органів. Високий каблук є причиною напруження м'язів ніг і суглобів та обмеження їх функцій. Він псує ходу і зменшує стійкість тіла.

Незручне взуття може стискати стопу і порушувати нормальний кровообіг і лімфообіг, а також нормальну діяльність опорно-рухового апарату. Таким чином, ніщо так не псує ноги, як неправильно підібране взуття. Воно є також причиною виникнення мозолів, причиною потіння ніг, викривлення пальців, утворення запальних процесів та плоскостопості. На ходіння витрачається додаткова енергія, тому підвищується температура стопи і людина швидко втомлюється.

Носок взуття повинен бути високим, широким та закругленим, а не завуженим. Вузьке взуття спричиняє стовщення в ділянці голівки першої плюснової кістки, в якому внаслідок постійного тертя розвивається хронічний запальний процес. Якщо взуття ще й коротке, то внаслідок натискання передньої його частини утворюються мозолі, слизові сумки. Згодом до цього приєднуються ненормальне розростання кісток, остеомієліт і артрит, який спотворює кінцівку.

Вузьке і тісне взуття сприяє більш швидкому охолодженню ніг, що пізніше супроводжується і загальною простудою.

Каблук не повинен бути вищим, ніж 2—3 см, що дає оптимальну рівновагу між м'язами — згиначами і розгиначами стопи. В іншому випадку настає нестійке положення ноги, центр маси тіла переміщується вперед, відбувається зміщення внутрішніх органів і виникнення різноманітних захворювань. Взуття з високими каблуками неприпустиме для дітей і підлітків, оскільки це може спричинити викривлення хребта і зміни нормальної (форми таза.

Взуття слід тримати в чистоті, просушувати, змащувати. Не випадково нові чоботи або черевики рекомендують змащувати декілька разів теплою рициновою олією. Такому взуттю не страшна ніяка вода. Взуття треба зберігати в сухому приміщенні, яке добре провітрюється. Штучні шкіри з монолітною плівкою мало пропускають повітря. Повітрянепроникність шкірних замінників погіршується у разі змащування взуття кремом. Взуття на гумовій підошві, зокрема мікропористій, слід носити переважно у вологу погоду.

Полімерні матеріали, які використовуються для виготовлення взуття, можуть бути харчовими субстратами для росту і розмноження грибкової флори і сприяти розвитку мікозів стоп.

З метою поліпшення мікроклімату в закритому взутті проводять перфорацію верхньої його частини і застосовують вологовмісні підкладки.

Особливої уваги потребує дитяче взуття, тому що стопа дитини формується протягом років. Взуття, що не відповідає гігієнічним вимогам, стає причиною простудних захворювань або перегрівання. Останнє спричинює підвищену пітливість ніг.

Для виготовлення дитячого взуття треба вибирати не синтетичні, а натуральні матеріали у вигляді шкіри, хутра, вовняного сукна, бавовняного фетру тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Гігієна взуття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок