Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вітаміни. Вітамінні препарати

Вітаміни. Вітамінні препарати

Назва:
Вітаміни. Вітамінні препарати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Вітаміни. Вітамінні препарати


Що таке вітаміни та яке їхнє значення в організмі?
Ще у V ст. до н. е. давньогрецький лікар Гіппократ своїм пацієнтам з порушенням зору рекомендував їсти пта-шину і коров'ячу печінку. Нині ми знаємо, що печінка - це джерело вітаміну А (а також В2, В12 і Е), необхідно-го для нормального функціонування ока. Вітаміни (від лат. віта - життя - та аміни, тобто речовини, що містять аміногрупу) - біологічно активні речовини різної хімічної природи, неодмінні учасники обміну ре-човин. Вивчати вітаміни почав 1880 р. російський лікар М. І. Лунін.
Американський біохімік Е. В. Макколлум 1913 р. запропо-нував називати вітаміни літерами латинського алфавіту: А, В, С тощо. У 1922 р. він відкрив вітаміни D і Е.
Добова потреба людини у вітамінах - усього кілька міліграмів. Проте, незважаючи на невеликий вміст вітамінів в організмі, вони відіграють надзвичайно важ-ливу роль в обміні речовин і енергії. Багато вітамінів входить до складу ферментів, деякі необхідні для утво-рення гормонів. За відсутності вітамінів в організмі ви-никають захворювання - авітамінози, при нестачі їх — гіповітамінози.
Російський фізіолог В. В. Пашутін, учень І. М. Сечено-ва, спираючись на вчення М. І. Луніна, 1881 р. дійшов висновку, що захворювання на цингу спричинене авітамінозом і не є інфекційним. Голландський лікар К. Ейкман довів, що захворюван-ня «бері-бері» спричинює нестача якихось важливих для організму речовин (пізніше з'ясовано, що вітаміну Bj). За наукові досягнення у галузі фізіології та ме-дицини 1929 р. йому було присуджено Нобелівську премію.
Американський біохімік А. Сент-Дєрді 1913 р. відкрив вітамін С (аскорбінову кислоту).
Вітаміни швидко розпадаються в організмі. Більшість із них не відкладається про запас і не синте-зується в організмі. Тому необхідно постійно вживати продукти, що містять вітаміни. Головне джерело вітамінів - свіжі фрукти, овочі, а також молоко та м'ясо.
Нині відомо близько 50 вітамінів, які поділяють на дві групи: водорозчинні та жиророзчинні. До водороз-чинних відносять вітаміни групи В (відомо 15 вітамінів), вітаміни Р, С та інші; до жиророзчинних -А, Е, K, D тощо.
Як зберегти вітаміни у продуктах харчування?
Вміст вітамінів у фруктах, овочах та інших продуктах харчу-вання з різних причин може зменшуватися. Найбільше вітамінів втрачається під час кулінарної обробки. Під час варіння м'яса руйнується до 50 % вітаміну В, а внаслідок теплової обробки продуктів рослинного по-ходження - до 20 %. Вітамін С, який міститься в овочах та фруктах, руйнується також на повітрі, особливо коли вони почищені. Тому овочі слід очищати та нарізати безпосередньо перед варінням і класти в емальовану каструлю з гарячою водою. Каструлю під час варіння треба закривати кришкою. Добре зберігаються вітаміни за низької температури. Для забезпечення організму вітамінами, особливо взимку і навесні, потрібно більше споживати фруктів і овочів. За рекомендацією лікаря можна споживати також вітамінні препарати.


Типи | Назва | Основна роль | Джерела надходження
вітаміни | Жиророзчинні | А | Необхідний для підтримання здоров'я шкіри, волосся, слизових оболонок, ске-лета. Нормалізує зір (особливо нічний), підвищує імунітет. | Незбиране молоко, сметана, вершкове масло, печінка, нирки, яйця, жирна риба. Морква, томати, вишні, полуниця, хурма, апельсини, шпинат.
D | Необхідний для росту і підтримання здоров'я скелета, сприяє засвоєнню кальцію. | Жирна риба (оселедець, скумбрія, сардини), яйця, сир,,; утворюється в організмі під дією сонячного світла.
E | Сприяє кровотворенню, засвоюванню ран, нейтралізує дію шкідливих для здоров'я факторів навколишнього середовища. | Горіхи, насіння, зародки пшениці, рослинні олії.
Водорозчинні | С | Сприяє кращому засвоєнню білків і заліза, росту і формуванню скелета, заго-юванню ран, підвищує імунітет організму. | Апельсини, лимони, чорна смородина, шипшина, бол-гарський перець, капуста, картопля, фруктові соки, напої, сиропи.
Вітаміни групи В | Допомагають вивільняти енергію з усіх продуктів, які містять калорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вітаміни. Вітамінні препарати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок