Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГІГІЄНА ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ

ГІГІЄНА ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ГІГІЄНА ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
560
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ГІГІЄНА ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ

Останнім часом існують три форми професійно-технічної підготовки молоді: річні професійні училища, 10—11 класи середніх загальноосвітніх шкіл з виробничим навчанням, індивідуально-бригадне учнівство терміном в один рік.

У професійно-технічні училища підлітків приймають віком 15— 16 років, для навчання індивідуально-бригадним методом — з 16 років. Таким чином, на виробництві є підлітки-учні і підлітки-робітники віком 15—18 років.

Гігієнічні заходи і регламентації з гігієни праці робітників-підлітків, а також з медичного обслуговування ґрунтуються на їхніх анатомо-фізіологічних особливостях. Основними особливостями організму підлітків є високий рівень основних функцій, швидкий ріст і фізичний розвиток, перебудова ендокринної і вегетативної нервової системи, нервово-психічної сфери і обміну речовин.

Нервову систему підлітків характеризує своєрідна рухова і психічна діяльність. Так, відмічають деяку слабкість процесів гальмування, не досить чітку диференціацію зовнішніх подразників, підвищену емоційну збудливість. Для підлітка характерні підвищена рухова активність, нерідко відсутність адекватної оцінки своїх можливостей.

У підлітковому періоді характерний нерівномірний розвиток органів і систем. Ріст організму в довжину може обганяти збільшення маси тіла, розвиток серця і магістральних судин може відставати від росту інших систем в організмі. Нерідким функціональним відхиленням у підлітковому періоді є підвищення артеріального тиску.

У період статевого дозрівання інтенсивно розвивається м'язова тканина. Так, у 8-річному віці на цю тканину припадає 27,2 % маси тіла, а в 17 років — 44,2 %. Однак внаслідок особливостей нервової системи і будови м'язової тканини у підлітків у процесі роботи реєструють легшу втомлюваність, особливо у тих випадках, коли в роботі переважає статичний компонент.

Підлітки мають меншу працездатність, ніж дорослі, і під час виконання роботи реакція окремих органів і систем, таких як серцево-судинна, дихальна, м'язова, терморегулююча, більше виражені, ніж у дорослих. Так, у дорослих працездатність під час виконання роботи середньої важкості тримається на відносно стабільному рівні, в той час як у 15—16-річних підлітків вона знижується на 14,5 %. Реакція організму підлітків на дію високої температури навколишнього середовища виражається збільшенням хвилинного об'єму крові, яке відбувається за рахунок почастішання пульсу (у дорослих внаслідок ударного об'єму крові), що може призвести до виснаження серцевого м'яза. Адаптація до високої температури різко знижена.

Організм підлітків має підвищену чутливість, особливо ЦНС, вегетативна нервова система, до токсичних речовин, що викликають гіпоксію. Так, при контакті із свинцем функціональні відхилення відмічали у 3 рази частіше серед підлітків, ніж серед дорослих. Те ж можна сказати і про дію оксиду вуглецю (II), органічних розчинників тощо. При цьому слід відзначити, що несприятливі функціональні відхилення (зниження резистентності, підвищення показників загальної захворюваності) у підлітків спостерігали при дії на організм токсичних речовин на рівні ГДК. Є дані, що підлітки більше потерпають від дії шуму і вібрації. Зміна слухової і вібраційної чутливості настає вже на другій годині роботи.

ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ.

Згідно із «Списком виробництв, професій і робіт з тяжкими і шкідливими умовами праці, на яких забороняється використання праці осіб, молодших вісімнадцяти років» працю підлітків забороняється використовувати на ремонтно-монтажних роботах, в умовах дії вібрації, рентгенівського і електромагнітного випромінювання, деяких виробничих отрут (ртуть, свинець, пестициди), в гарячих цехах, на підземних, понаднормових і нічних роботах. Заборонена праця підлітків на роботі, пов'язаній із значним нервово-психічним напруженням, підвищеною загрозою травматизму і особливою відповідальністю. Коли виникає потреба у навчанні на заборонених списком роботах, робочий час підлітків скорочується до трьох годин.

Виробничі приміщення, де працюють підлітки, повинні відповідати вимогам, встановленим діючою нормативно-технічною документацією. Освітлення виробничих і допоміжних приміщень має задовольняти вимогам, передбаченим СНиП ІІ-4-79 «Естественное и искусственное освещение». Перевагу слід надавати природному освітленню. Світлові прорізи приміщень повинні забезпечувати КПО не менше чотирьох. Вікна, звернені на сонячну сторону, необхідно обладнати засобами для захисту від прямої інсоляції (козирки, фіранки). Обладнання цеху слід розміщувати так, щоб воно не затінювало робочу зону.

Штучне освітлення допускається загальне або комбіноване. Застосування тільки місцевого освітлення суворо забороняється.

Якщо освітленість від системи загального освітлення становить до 300 лк, то при роботі або виробничому навчанні підлітків норми освітленості слід підвищити на один ступінь шкали освітленості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ГІГІЄНА ПРАЦІ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок