Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна фізкультури і спорту та загартовування

Гігієна фізкультури і спорту та загартовування

Назва:
Гігієна фізкультури і спорту та загартовування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
1228
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ГІГІЄНА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ТА ЗАГАРТОВУВАННЯ

Збільшення зайнятості населення трудовою діяльністю, що не вимагає фізичних навантажень і рухової активності, механізація побуту, розвиток транспорту та засобів зв'язку сприяють зниженню енерговитрат і, натомість, підвищенню нервово-психічного навантаження, появі несприятливих наслідків нераціонального харчування. За таких умов постійні заняття фізичною культурою і спортом стають дуже важливим елементом особистої гігієни і здорового способу життя кожної людини. Значення цих занять різноманітне: вони дозволяють збалансувати енерговитрати, стимулюють діяльність серцево-судинної і дихальної систем, сприятливо впливають на функціональний стан ЦНС та інших органів і систем, ослаблюють гіпоксичний стан, пов'язаний із застосуванням крові в органах малого таза, активізують обмінні процеси, підвищують рівень працездатності та ступінь опірності до несприятливого впливу чинників навколишнього середовища.

Основними компонентами фізичної культури є ходьба, біг, ранкова гігієнічна гімнастика, плавання, різні види спортивних ігор і занять. Найпростішими видами фізичної культури повинні займатися всі практично здорові дорослі й діти. Обов'язковим елементом режиму дня мають бути адаптовані фізичні вправи і для більшої частини осіб, хворих на будь-які хронічні захворювання.

Фізичне навантаження, як правило, має бути індивідуальним і виходити з реального стану здоров'я, віку й підготовленості людини.

Практично для більшості людей найдавнішим, найдоступнішим і таким, що не має протипоказань, видом фізичної діяльності є ходьба. «Рух як такий може за своєю дією замінювати будь-які ліки, але всі лікувальні засоби світу не в змозі замінити дію руху» — неодноразово підкреслював відомий французький терапевт Тіссе.

Оцінюючи фізіолого-гігієнічне значення ходьби, славетний американський дослідник К. Купер відзначав, що сумлінно виконана ходьба може дати здоров'ю стільки ж, скільки і більш напружені вправи. Під час ходьби зі швидкістю 3 км/год (70 кроків за 1 хв.) енерговитрати людини масою 70 кг становлять 290 ккал/год (815,05 кДж/год.), 6 км/год — 390 ккал/год (1634,1 кДж/год). Протягом доби кожна доросла людина має пройти 8—10 тис. кроків, що при темпі 85—90 кроків за 1 хв. становить приблизно 1,5—2 год. ходьби. Не менше ніж 75 % має складати ходьба на свіжому повітрі.

Для початківців рекомендується програма тренувальної ходьби з поступовим збільшенням дистанції (на 1-му тижні приблизно 1,5 км протягом 15 хв., на 6-му — близько 2,5 км протягом 20 хв.,).

Залежність ступеня функціональної підготовки від довжини пройденого шляху (за К.Кдвічі упером, 1986)

Ступінь підготовленості Вік. роки

до ЗО 30—39 40-49 50 і більше

Чоловіки Жінки Чоловіки Жінки Чоловіки Жінки Чоловіки Жінки

Дуже незадовільний

Незадовільний

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гігієна фізкультури і спорту та загартовування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок