Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Панкреатит хронічний

Панкреатит хронічний

Назва:
Панкреатит хронічний
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Панкреатит хронічний


План
1. Визначення. етіологія, клініка, діагностика.
2. Принципи лікування.
3.Догляд за хворими.


Хронічний панкреатит
Хронічний панкреатит — це хронічне прогресуюче запально-дистрофічне ураження підшлункової залози з порушенням прохідності її проток, яке призводить до склерозу паренхіми залози, розладу її зовнішньо- та внутрішньосекреторної функцій.
Розвивається частіше в жінок середнього та похилого віку. Хронічний панкреатит поділяють на первинний, коли запальний процес починається а підшлункової залози, і вторинний, який розвивається на фоні інших захворювань (пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічного гастриту, ентериту, коліту, захворювань печінки, жовчного міхура).
Етіологія. Хронічний панкреатит може бути наслідком перенесеного гострого панкреатиту, але частіше він розвивається поступово під впливом таких несприятливих факторів, як нерегулярне харчування, часте вжи-вання гострої і жирної їжі, хронічний алкоголізм, хронічні порушення кровообігу та атеросклеротичне ураження судин підшлункової залози, трав-ми, деякі гельмінтози, інтоксикації свинцем, ртуттю, фосфором, миш'я-ком, алергійні стани, інфекційні хвороби (інфекційний паротит, черевний і висипний тифи, вірусний гепатит), часто трапляється при ожирінні, уск-ладнює перебіг холециститу, жовчнокам'яної хвороби, пенетруючих вира-зок шлунка і дванадцятипалої кишки.
Класифікація хронічного панкреатиту, адаптована за Марсельсько-Римською класифікацією (1989) з доповненнями Я.С Циммерманна (1995) та уточненнями (МКХ-10)
А. Форми хронічного панкреатиту
1. Кальцифікуючий панкреатит.
2. Обструктивний хронічний панкреатит.
3. Запальний хронічний панкреатит.
4. Фіброз підшлункової залози.
Б. Клінічні варіанти
1. Безперервно рецидивуючий.
2. Больовий.
3. Псевдотумор (з холестазом, дуоденальною непрохідністю).
4. Латентний (безбольовий).
5. Змішаний.
В. За функціональним станом
1. З порушенням зовнішьої секреції підшлункової залози:—
гіперсекреторний тип;—
гіпосекреторний тип (компенсований, декомпенсований);—
обтураційний тип;—
дуктулярний тип.
2. З порушенням інкреторної функції підшлункової залози:—
гіперінсулінізм;—
гіпофункція інсулярного апарату (цукровий діабет II типу).
Г. Періоди
1. Загострення.
2. Ремісії.
Ґ. Ускладнення
1. Цукровий діабет II типу.
2. Рак підшлункової залози.
3. Механічна жовтяниця.
4. Панкреатична кома.
5. Ретенційні кісти та псевдокісти підшлункової залози.
6. Абсцес підшлункової залози.
7. Панкреонекроз.
8. Реактивний плеврит.
9. Реактивний гепатит.
10. Анемія.
Приклади формування діагнозів
¦ Хронічний кальцифікуючий панкреатит, больовий, рецидивуючий, серед-нього ступеня тяжкості, період загострення, з порушенням зовнішньої секреції підшлункової залози за гіпосекреторним типом
¦ Хронічний обструктивний панкреатит, псевдотуморозний з холестазом, тяжкий перебіг, період загострення, з порушенням зовнішньої секреції підшлункової залози
При загостренні хронічного панкреатиту характерним є інтенсивний оперізувальний біль у надчеревній ділянці, лівому та правому підребер'ях, кри-жах. При переважному ураженні головки підшлункової залози біль локалі-зується в пілородуоденальній зоні (Шоффара) та в правому підребер'ї, при ураженні тіла залози — у надчеревній ділянці (над пупком), а при ураженні хвоста — у лівому підребер'ї, крижах. При тотальному ураженні залози біль охоплює верхню частину живота, часто іррадіює в спину або в ділянку серця, ліву лопатку, ліве плече, імітуючи стенокардію (при цьому на ЕК1 можуть бути зміщення сегмента ST, інверсія зубця Т, що нагадує нe-Q-інфаркт міокарда). Характер болю різний: постійний (тиснучий, тупий, ниючий) або падоподібний. найчастіше він виникає після вживання смажених, гострих страв, бобів, круто зварених яєць, посилюється при лежанні на спині, у тяжких випадках — після вживання шоколаду, цукерок, кремів.
Диспепсичні симптоми майже постійні: втрата апетиту, нудота, невпинне блювання (у блювотних масах домішки жовчі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Панкреатит хронічний

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок