Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартовування дитини. Народні методи лікування

Загартовування дитини. Народні методи лікування

Назва:
Загартовування дитини. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Загартовування дитини. Народні методи лікування


Загартовування — один з важливих методів збереження здоров'я дітей. Його про-водять з метою пристосування організму до різноманітних впливів зовнішнього сере-довища.
Підґрунтям загартовування є принцип тренування нервових закінчень та крово-носних судин шкіри, слизових оболонок і через них — кровоносних судин та нерво-вої системи.
Загартовування передбачає використання водних процедур, сонячних та по-вітряних ванн у поєднанні із заняттями фізкультурою. Призначаючи ці процеду-ри, необхідно враховувати вік дитини, стан її здоров'я, перенесені раніше захво-рювання.
Правильно загартовувати дитину — означає правильно Її виховувати.
Загартовування треба починати з раннього віку та продовжувати систематично, безперервно протягом багатьох років, усього життя.
Методи загартовування залежать від індивідуальних особливостей дитини, проте всі повинні виконувати такі правила:
уникати сильних подразників — тривалої дії холодної води, надто низької темпе-ратури повітря, перегрівання на сонці;
поступово та рівномірно підсилювати дію загартовувальних чинників.
Для грудної дитини свіже та прохолодне повітря можна вважати одним з ос-новних чинників, що стимулюють рухову активність, підвищують тонус м'язів та захисні сили організму, збуджують апетит. Під час перебування малюка в кімнаті з температурою повітря 25 °С та вищою протягом тижнів, місяців різко знижуються його пристосувальні реакції. У такому разі навіть незначні охолодження або про-тяг здатні спричинити у дитини захворювання.
Повітряні ванни грудним дітям рекомендують починати з викладання їх оголе-ними на живіт. Тривалість процедури — спочатку 1 хв. Поступово ЇЇ збільшують таким чином, що до кінця грудного періоду вона може становити до 30 хв.
З 1-го місяця життя дитини рекомендують ванни з поступовим зниженням тем-ператури води. Починати треба з температури 36 °С, поступово знижуючи ЇЇ на 1 °С за тиждень, довести до 33 — 32 °С. Тривалість ванни 5 — 7 хв. Після ванни дитину обливають водою, температура якої повинна бути на 1—2 °С нижча, ніж води у ванні.
Найбільш м'яка процедура — обтирання. Обтирання рекомендують робити дітям, починаючи з двомісячного віку. Спочатку протягом 1—2 тиж шкіру дитини розти-рають сухою м'якою вовняною тканиною, щоб вона трохи порожевіла. Після цього переходять до вологих обтирань тканиною, змоченою водою температури 38 — 40 °С. Обтирання проводять у напрямку від периферії до центру. Обтирають шию, потім груди, руки, ноги, живіт, спину. Всі рухи роблять у напрямку до пупка, а на спині — до хребта. Протягом однієї процедури треба обтерти тіло дитини 2 — 3 рази. Після закінчення обтирання слід розтерти шкіру сухим рушником до появи приємного тепла. Тривалість процедури спочатку становить 1 —2 хв, пізніше — до 3 —5 хв. Почат-кова температура води — 38 —40 °С, у подальшому її знижують до 26 — 24 °С, а дітям 12-14 років - до 20-18 °С.
Дітям молодшого віку більше подобається обтирання грубим рушником, змоче-ним в досить гарячій воді (38 — 40 °С). Неодмінною умовою проведення процедури повинно бути збереження у ванній кімнаті прохолодної температури повітря, аби дитина відчула контраст температур, але без протягів. Під час проведення процедури дитину можна поставити у таз з теплою водою.
До кінця 1-го року життя дитини до загартовуючих процедур додають об-ливання. Обливання — інтенсивніша процедура. Починають його водою темпера-тури 36 — 34 °С, поступово знижуючи її під час наступних процедур до 24 — 22 °С. Загальне обливання краще проводити після повітряної ванни. Тривалість обливання — від 30 с до 2 хв. Обливати можна з глечика теплої пори року на повітрі, в холодну погоду — у ванні. Треба стежити, щоб вода рівномірно лила-ся по всьому тілу. Після закінчення процедури дитину слід обтерти до почервоніння шкіри. Перед процедурою тіло повинно бути сухим, теплим, але не спітнілим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загартовування дитини. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок