Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ураження легень при первинній імунологічній недостатності: особливості клініки, діагностики, принципи лікування

Ураження легень при первинній імунологічній недостатності: особливості клініки, діагностики, принципи лікування

Назва:
Ураження легень при первинній імунологічній недостатності: особливості клініки, діагностики, принципи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лекція
Ураження легень при первинній імунологічній недостатності: особливості клініки, діагностики, принципи лікування


МЕТА: ознайомити лікарів-педіатрів з особливостями клінічної маніфестації легеневих
уражень первинних імунодефіцитів у дітей, діагностики, диференційної
діагностики та з сучасними підходами до лікування.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ:
І. Вступ.
Медико-соціальна проблема імунологічної недостатності у дітей.
Характеристика факторів місцевого захисту органів дихання.
ІІ. Особливості клініки, діагностики, перебігу, диференційної діагностики легеневих
уражень при:
Недостатності гуморальної ланки імунітету.
Недостатності клітинної ланки імунітету.
Дефектах фагоцитозу.
Ключеві слова: імунітет, імунологічна недостатність, бронхолегенева система,
діагностика, лікування.
Серед числених причин, які приводять до розвитку гострої або хронічної патології бронхолегеневої системи, первинні (генетично детерміновані або вроджені) дефекти імунної системи займають особливе місце. В останні роки спостерігається тенденція до росту важкості перебігу гострої респіраторної патології у дітей, росту частоти ускладнень (зокрема гнійних). Це веде до зростання частоти хронічних форм захворювань органів дихання (ЗОД) у дітей і ранньої їх інвалідності та високої летальності. Однією з вагомих причин цієї ситуації є ріст випадків первинних часткових імунодефіцитів, а також вторинних уражень імунної системи. В рості цієі патології немаловажне значення мають складні еколого-соціальні умови суспільства, які помимо цього впливають на характер мікрофлори (висока мутагенність, первинна антибіотикорезистентність, поява нових збудників).
Усі ІДС згруповані в чотири групи: дефекти гуморальної ланки імунітету; дефекти клітинної ланки імунітету, ІДС, асоційовані з іншими важливими дефектами, дефекти фагоцитозу. ІДС не мають патогномонічних клінічних симптомів і проявляються у вигляді окремих симптомокомплексів і синдромів: інфекційного, алергічного, ауто-імунного, онкологічного, ін. Їх вважають клінічними масками ІДС.
При всіх ІДС, особливо первинних, зустрічаються ураження бронхолегеневої системи: гострі і хронічні бронхіти, пневмонії, деструктивні пневмонії, плеврити, дифуз-
ний пневмофіброз, бронхіальна астма, ін. В той же час, усі клінічні прояви ІДС є кінцевим виявом імунного дефекту і декомпенсації усіх фізіологічних систем при цьому.
В перебігу бронхолегеневих захворювань немаловажне значення має і система місцевого захисту. Остання представлена: системою мукоціліарного кліренсу, гуморальними та клітинними факторами.
Гуморальні фактори. Об’єм лімфоїдної тканини у здорової дитини поступово зменшується від порожнини носа, де лімфоїдна тканина найкраще розвинута, до бронхоальвеолярної області. В нормі внутрішньолегенева частина респіраторного тракту має слаборозвинуту лімфоїдну тканину і імунна відповідь тут здійснюється за рахунок локальних імуноком-петентних клітин лімфоїдного і макрофагального ряду, так і локально-синтезованих і поступивших із циркуляторного русла специфічних антитіл-імуноглобулінів (Іg). Отже, імунна відповідь у респіраторному тракті має в основному дві фази: локальну і системну. В даний час переглядається роль секреторного ІgА(SІgA): він виконує захисну роль тільки у верхніх відділах респіраторного тракту. На рівні бронхів більше значення ніж ІgА, мають антитіла субкласів ІgG. Останні визначають перебіг і фінал інфекційних та алергічних процесів на рівні альвеол, міжальвеолярного простору. Помимо цього, певну важливу роль в системі місцевого захисту відіграють гуморальні фактори природнього імунітету (лізоцим, в-лізини, пропердин, інтерферони, лактоферрин).
Із клітинних факторів захисту основна роль належить альвеолярним макрофагам, а також нейтрофілам, базофілам, еозинофілам, ін. клітинам.
Різні форми ІДС створюють умови для розвитку спочатку рецидивуючих, а надалі хронічних форм ЗОД. Глибокий дисбаланс в імунній системи сприяє заселенню організ-му дитини незвичайними асоціаціями інфекційних агентів, в т.ч. і опортуністичних.
В той же час, найважчий перебіг, поширеність і резистентність до лікування мають місце при ураженні бронхолегеневої системи при комбинованих ІДС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ураження легень при первинній імунологічній недостатності: особливості клініки, діагностики, принципи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок