Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Що таке наркотики?

Що таке наркотики?

Назва:
Що таке наркотики?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
523
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
Вступ 4
Розділ 1. Що ж таке наркотики ??? 6
Розділ 2. Механізм формування фізичної залежності 9
Розділ 3. Механізм формування психічної залежності. 11
Розділ 4. Діяльність по укріпленню здоров’я 13
§ 1. Контрпропаганда 14
§ 2. Діагностика. 17
§ 3. Невідкладна допомога. 19
§ 4. Профілактика ускладнень наркоманії. 20
§ 5. Детоксикація - зняття фізичної залежності. 21
§ 6. Реабілітація і соціальна допомога. 22
Висновки 23
Список використаної літератури 25


Вступ
Зловживання наркотиками, відоме з найдавніших часів, зараз поширилося в розмірах, що тривожать усю світову громадськість. Навіть при звуженні, з погляду наркологів, границь наркоманії до юридичних прийнятних у багатьох країнах наркоманія визнана соціальним нещастям. Наркотичні мафії керують державами (Латинська Америка), мають свої армії (Південно-східна Азія). Доходи підпільних корпорацій по торгівлі наркотиками перевищують відомі доходи від торгівлі нафтою і наближаються до світових доходів від торгівлі зброєю. Особливо згубне зловживання в молодіжному середовищі - уражається і сьогодення, і майбутнє суспільства. Повна, з погляду наркологів, картина поширення зловживання, що включає форми токсикоманій, ще більш трагічна. Речовини і препарати, не включені в список наркотиків, як правило, ще більш злоякісні, приводять до ще більшого збитку для людини.
Саме з усього вище сказаного випливає проблема формування психічної і фізичної залежності в людини. Наркоманами не народжуються, ними стають. Причин - маса (з погляду самого наркомана). Але залежність людини від наркотику робить його злочинцем, коли йому ніде знайти грошей на ці самі наркотики. Вона ж, залежність, робить з геніального вченого, з видатного композитора або з яскравого естрадного виконавця нікому не потрібного, ніким не шанованого, практично викинутого на узбіччя творчого або наукового життя людини.
Причому з кожним роком проблема усе більш збільшується, здобуває ще велику актуальність. Наркобарони ні перед чим не зупиняються, вимагаючи від своїх “учених”, якщо можна так виразиться, розробки усе більш діючих і убивчих наркотиків. Синтетичні наркотики на сьогодні здатні сформувати фізичну залежність за 3-4 прийоми наркотику і за 10-15 - психічну. І не далекий той день, коли одного - двох прийомів наркотику, нехай навіть випадково, може навіть і не по своїй волі, буде досить, щоб людина прирекла себе на неймовірні мучення для рятування від наркотичної залежності, якщо в людини узагалі вистачить сили волі, бажання, грошей...
На сьогодні в Україні, та й у світі взагалі, виходить величезна кількість літератури з питань, зв'язаним з наркотиками, що розповідають про боротьбу проти їхнього вживання, але конкретно по питанню формування фізичної і психічної залежності літератури вкрай мало. Однієї з останніх медичних монографій можна назвати книгу И.Н. П’ятницької "Наркоманія", у якій розглядаються всі аспекти, зв'язані з наркотиками.
Що стосується конкретно теми моєї роботи, то велика кількість матеріалу по даному питанню можна знайти в книгах: Сергія Белогурова (лікар-нарколог Медичного Лікувально-Діагностичного Центра) “Про наркотики і наркоманію”; книга трьох авторів з різних країн: професора Джона А. Соломзеса, професора Велда Чебурсона, доктора Георгія Соколовського - “Наркотики і суспільство”; дослідження групи лікарів-фахівців медичного центра - от далеко не повний перелік матеріалів, знайдених мною, причому це тільки матеріали українською мовою.
Моя робота ставить своєю метою розкрити, як же формується психічна і фізична залежність до наркотиків у людей, чому відбувається звикання до наркотиків, як боротися з цією пагубною пристрастю на початкових етапах хворобливого потяга до наркотиків, якщо взагалі можна протистояти, яка здійснюється діяльність по укріпленню здоров’я в зв’язку з поширенням наркоманії.


Розділ 1. Що ж таке наркотики ???
У понятті "наркотик" дотепер існує якась плутанина. Медичний зміст його (засіб для наркозу) не збігається з загальновживаним (засіб для одержання задоволення) – пам’ятаєте анекдот про те, що “для чуба сало теж наркотик”? Тому всі зацікавлені сторони в Україні домовилися про те, що наркотиками будуть вважатися речовини, включені в Список наркотиків Постійно діючим Комітетом з Контролю за Наркотиками (ПККН) і термін "наркотик" набув юридичного сенсу поряд з термінами "сильнодіюча речовина", "психотропна речовина", "одурманююча речовина" і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Що таке наркотики?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок