Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Професійна гігієна порожнини рота

Професійна гігієна порожнини рота

Назва:
Професійна гігієна порожнини рота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
«Професійна гігієна порожнини рота»


План реферату
1. Вступ
2. Видалення немінералізованих надясенних зубних відкладень
3. Видалення твердих надясенних відкладень й очищення підясенних просторів
4. Ручні й механічні інструменти й методи
5. Видалення зубних відкладень на нижній щелепі
6. Видалення зубних відкладень на верхній щелепі
7. Апаратні методи
8. Пневматичні («звукові») скейлери
9. Ультразвукові скейлери
10. Інструменти для корекції реставрацій
Якщо пацієнт (його родина) виконує рекомендації лікаря по корекції домашньої гігієни, варто допомогти йому звільнитися від зубних відкладень за допомогою спеціальних пристосувань. Професійного втручання вимагають м'які над’ясенні відкладення у важкодоступних зонах (проксимальні поверхні жувальних зубів, щічні й дистальні поверхні останніх молярів), тверді надясенні й під’ясенні відкладення. Лікар (або гігієніст) повинен оцінити якість реставрацій, що впливають на стан періодонта, і при необхідності запланувати їхню корекцію. Пломби з недостатньо полірованою поверхнею й/або надлишковим об’ємом рекомендується обробляти в ході професійної гігієни. Інші дефекти пломб усувають на терапевтичному прийомі. В арсеналі стоматолога й гігієніста повинні бути інструменти й засоби, призначені для професійної гігієни порожнини рота.
Видалення немінералізованих надясенних зубних відкладень. М'які надясенні зубні відкладення є першим об'єктом професійної гігієни, вони лежать поверх інших, утрудняючи оцінку ситуації й вибір засобів гігієни. Для видалення немінералізованих зубних відкладень потрібна відносно невелика сила тертя, із цією метою застосовують засобу з невисокою абразивністю. Їх використають у найбільш щадящих режимах для полірування поверхонь зубів після їхнього повного очищення.
Ротаційні (циркулярні) щітки мають металеву основу й синтетичні волокна. Розміри й форма власника щітки такі, які необхідні для фіксації в кутовому низько обертовому наконечнику бормашини. Голівка щітки має круглу форму й діаметр 0,3-0,5 див. Щетинки закріплені по зовнішньому краї голівки або по всій площі окружності, висота їх 0,4-0,6 мм. Для зниження ймовірності травми щітку воложать водою або пастою. Залежно від властивостей пасти щіткою можна очищати й/або полірувати поверхні зуба, пломб, фіксованих апаратів і протезів. Щоб очистити вестибулярну або оральную поверхня зуба, що обертається щітку повільно проводять від ріжучого краю по всій площі, дотримуючись U-образних границь поверхні й не зачіпаючи ясенний край. При роботі на жувальній поверхні вичищають поглиблення, звертаючи увагу на дистальні ділянки останніх молярів.
Ротаційні йоржики відрізняються від ручних тим, що мають тримач, що закріплюється в кутовому наконечнику бормашини.
Ротаційні чашечки - порожні конуси з еластичної гуми, закріплені на металевому тримачі для кутового наконечника. Розміри й форма чашечки подібні з розмірами голівки ротаційної щітки. Ступінь твердості чашечки залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена, і звичайно позначається кольорами: білий - м'яка, чорний - тверда, зелений, голубий, синій - проміжні ступені твердості. У порожнину чашечки вносять професійну пасту, що чистить, що при обертанні розноситься по поверхням зубів і доповнює ефекти тертя гуми. Застосування чашечок і паст дає гарний очищаючий й особливо поліруючий ефект. Робоче поле чашечки - крайка й зовнішня поверхня конуса, тому цим інструментом зручно очищати скати бугрів й увігнуті поверхні.
Варто пам'ятати про те, що тиск тих або інших частин обертової чашечки на тканині залежить від зусиль лікаря й форми, площі робочої поверхні чашки. Найбільший тиск робить тонкий край (зовнішня крайка) конуса, тому його не можна розміщати перпендикулярно довгої осі зуба, пришийкової ділянки, на оголеному цементі кореня й на тканинах ясен.
Професійні пасти, маючи той же склад, що й пасти для індивідуальної гігієни, відрізняються різними рівнями абразивності: від високого (у пастах, призначених для чищення, із цирконієм, великим кремнеземом) до низького (у пастах для полірування).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Професійна гігієна порожнини рота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок