Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Капіляроскопія

Капіляроскопія

Назва:
Капіляроскопія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Капіляроскопія є одним із допоміжних діагностичних методів дослідження, що дає змогу спостерігати функціонування периферичного відділу серцево-судинної системи людини в шкірних та слизових покривах. Комп'ютерний капіляроскоп складається з освітлювальної системи, що створює та фокусує на нігтьовому ложі пальця світлову пляму. Спеціальна оптика передає зображення на ПЗС-матрицю кольорової відеокамери, сигнал з якої надходить на відеомонтажний комплекс, а потім у ПК.
Така система працює на основі електронно-оптичного методу, що дає змогу створювати сфокусоване оптичне випромінювання на пальці обстежуваного так, щоб світлова пляма розміщувалася у фокусі збільшувальної оптичної системи, яка фіксує капілярний кровотік; а також на основі програмної обробки одержуваного відеозображення й отримання якісних і кількісних характеристик капілярного кровотоку.
Проведення капіляроскопії за допомогою комп’ютерної обробки зображення відповідає основним вимогам:
лікаря-клініциста (простота в роботі, неінвазивність, висока якість даних, практичне виключення постановки помилкового діагнозу, висока передбачуваність наслідків розвитку захворювань, якісна і кількісна оцінка ефективності проведеної терапії, можливість одержання унікальних мікроциркуляторних змін для прогнозування суб- і декомпенсованих станів у пацієнтів);
керівництва медичних установ (здешевлення процедур діагностики, відсутність витратних матеріалів, виключення інфікування хворих);
керівництва страхових установ (здешевлення процедур діагностики, відсутність витратних матеріалів, підвищення якості діагностики, комфортний безболісний аналіз);
пацієнтів (безболісний, комфортний, дешевий аналіз, недовга його тривалість – не більш ніж 1,5 хвилини, можливість спостереження в динаміці ходу захворювання, висока наочність проведених досліджень).
Комп’ютерна обробка капіляроскопічних досліджень забезпечує:
можливість прижиттєвої візуалізації мікроциркуляторних змін капілярного кровотоку на екрані монітора комп'ютера;
архівацію в базі даних зображення капілярного кровотоку, а також перегляд їх у довільному порядку;
підсилення контрастності зображення;
вимірювання розмірів капілярів, кількості агрегатів формених елементів крові;
проведення спостереження в динаміці капілярного кровотоку при збільшеннях у 100 разів;
прогнозування передінсультних та передінфарктних станів пацієнтів.
Регулярне капіляроскопічне дослідження дає змогу проводити діагностику розладів мікроциркуляції, неінвазивно контролювати ефективність проведення антиагрегатної терапії в пацієнтів з ішемічною хворобою серця, цукровим діабетом і т. ін., а також досліджувати динаміку реакцій мікроструктур і матеріалів.
На базі НМЦУЗМД “Істина” проведені дослідження стану та змін шкірних капілярів людей здорових і хворих на цереброваскулярні захворювання, епілепсію, шизофренію, олігофренію. Дослідження підтвердили теорію, що психози не можна розглядати як ізольоване захворювання мозку, а слід вважати захворюванням усього організму з патологічними зрушеннями в обміні речовин і системі кровообігу на фоні генетично змодульованих аномалій у мікроциркуляторному руслі.
Человек в разрезе
Капиллярная сеть
Капилляры – мельчайшие кровеносные сосуды, пронизывающие все ткани и органы человеческого организма. По капиллярам кровь поступает к каждой клетке тела и доставляет ей кислород и питательные вещества, необходимые для жизни. Из клеток в кровь переходят продукты жизнедеятельности, которые в дальнейшем переносятся к другим органам или удаляются из организма. Обмен веществ между кровью и клетками тела может происходить только через стенку капилляров, поэтому их можно назвать главными элементами кровеносной системы.
 
При расстройстве кровотока по капиллярам, изменении их стенки клетки тела будут испытывать голод, что постепенно приведет к нарушению их деятельности и даже гибели (рис. 1).
Капилляры – самые многочисленные и самые тонкие сосуды, их диаметр составляет в среднем 7–8 мкм. Капилляры широко соединяются (анастомозируют) между собой, образуя внутри органов сети (между доставляющими органам кровь артериями и выносящими кровь венами).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Капіляроскопія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок