Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основні ускладнення, які виникають при грудному вигодовуванні з боку матері і дитини

Основні ускладнення, які виникають при грудному вигодовуванні з боку матері і дитини

Назва:
Основні ускладнення, які виникають при грудному вигодовуванні з боку матері і дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,04 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Основні ускладнення, які виникають при грудному вигодовуванні з боку матері і дитини
Ускладнення ГрВ, прояви | Що робити
1. Повільне прибуття молозива І молока в перші дні після пологів. |
Часте прикладання дитини до грудей, годування з обох молочних залоз із дотриманням правильної техніки. Використання докорму (за показаннями), але без застосування пляшечки і соски (з ложечки або чашечки).
2. Відстрочений лактопоез — уповільнення становлення лактації (до 15-20 днів після пологів). |
Технічно правильне прикладання новонародженого до обох молочних залоз не менш ніж 12 разів на добу з періодичним докормом і застосуванням всього комплексу заходів, спрямованих на боротьбу з гіпогалактією (див. розділ VI).
3. Надмірно бурхливе наростання лактопоезу. Туга, напружена, болюча залоза зі вторинно втягнутим або плоским соском. |
Зменшення напруги молочної залози шляхом зціджування молока перед годуванням. Після годування — зціджування молока до м'якого стану залози. Кількість годувань — за вимогою дитини.
4. Закупорювання молочного протоку. Ло-кальне помірне болісне затвердіння, труднощі при зціджуванні, нема підйому температури, гіперемії (почервоніння шкіри) | Перевірити техніку прикладання дитини до грудей; усунути тиск одягу, частіше годува-ти дитину. Перед годуваннями - теплий компрес і м'який масаж груді в напрямку соска. Міняти позиції при годуванні.
5. Фізіологічне згрубіння молочної залози. Спостерігається на 3-4 добу після пологів. Пов'язане з напливом молока, крові, лімфи. Викликається тимчасовою невідповідністю між секрецією і рефлексом виведення молока, триває приблизно до 5-6 доби. Набряк, затруднення виділення молока, біль в обох залозах. |
Перевірити правильність прикладання дитини до грудей, Часте, тривале годування. Теплий компрес на залозу на 10-15 хвилин перед годуванням, холодний - після годування. Масаж шиї і спини.
6. Патологічне згрубіння. 3—4 доба після пологів. Причина - значне уповільнення встановлення співвідношень між продукцією і виведенням молока або слабкістю окситоцинового рефлексу. Щільна, болюча залоза, годування не дає полегшення, підвищення температури тіла, набряк і навіть гіперемія. Спостерігається з обох боків. |
Часте годування. Перед годуванням за 2-3 хвилини введення в/м 0,5 мл окситоцину двічі на день. Зціджування молока перед годуванням, якщо дитина не може захопити сосок і ареолу. Холодний компрес для зменшення набряку після годування. Масаж шиї і спини.
7. Плоскі або втягнуті соски. |
Пояснити матері, що годування грудьми можливе, тому що дитина смокче не соски, а груди. Використати для відтягування сосків молоковідсос, бюстгальтер з отвором на місці сосків. Допомогти матері розташувати дитину біля груді в різних положеннях. В крайньому випадку застосувати накладки для сосків.
8. Тріщини сосків. Виникають при неправильній техніці ГрВ, особливо після використання пляшечки з соскою або "пустушки" (плутанина сосків), а також при неправильному віднятті від груді. |
Виправити неправильну техніку прикладання дитини до грудей. Між годуваннями повітряні або сонячні ванни для сосків, підсушування феном після кожного годування. Змазувати сосок молозивом або "заднім" молоком. Не мити з милом соски перед кожним годуванням (достатньо 1-2 рази на день під час загального туалету). Використовувати бюстгальтер з простої тканини, міняти кожен день. При глибоких інфікованих тріщинах — зробити перерву в годуванні хворою залозою, обробити сосок розчином калію перманганату (1:5000), маззю каланхое, етонію.


9. Кандидозна інфекція. Болючі сверблячі соски, відчуття печіння, коління. Почервоніння і блиск сосків і ореоли. Виникають навіть при правильному прикладанні дитини до груді. |
Лікування антигрибковими засобами (нистатинову мазь наносити на соски 4 рази на день після годування грудьми або 0,5% розчином генціанвіолету щоденно протягом 5 днів).
10. Мастит - запалення молочної залози. Маститу найчастіше передує лактостаз. Тремтіння, значне підвищення температури (38° і більше), пітливість, слабкість, болі в області молочної залози, її збільшення, ущільнення, набряк, гіперемія, пальпація окремих дуже щільних болючих ділянок залози, труднощі при зціджуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні ускладнення, які виникають при грудному вигодовуванні з боку матері і дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок