Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Огляд урологічного хворого.

Огляд урологічного хворого.

Назва:
Огляд урологічного хворого.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,24 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Огляд урологічного хворого.
Під час огляду слід звертати увагу на положення хворого в ліжку, стан, ходу, поведінку, колір шкіри, наявність набряків, запах із рота, участь передньої черевної стінки в акті дихання, розмір статевого члена, калитки, стан крайньої плоті, розташування зовнішнього отвору сечівника, наявність і характер виділень із піхви і сечівника.
При нирковій кольці хворий не може знайти собі місця в ліжку, згинає нижні кінцівки, тримається за поперек, стогне. Якщо виникає затримка сечі, хворий згинається, тримається за низ живота, через кожні кілька хвилин намагається спорожнити сечовий міхур. При каменях сечового міхура і сечівника хворий тягне за статевий член, при гострому простатиті відмовляється сісти на стілець, оскільки в положенні сидячи біль посилюється.
Під час хронічних захворювань багато про що свідчить вигляд хворого. При недостатності нирок і зумовленій нею інтоксикації обличчя хворого має блідо-землистий колір. Шкіра суха. Діти відстають у розвитку, їхній загальний вигляд не відповідає віку. При тяжких формах ураження нирок розвивається нирковий нанізм.
Огляд хворого дає змогу виявити дефект передньої стінки живота при екстрофії сечового міхура, сколіоз і контрактуру нижньої кінцівки при гострому паранефриті, асиметрію живота при збільшеній нирці, розвиток колатералей венозної мережі передньої черевної стінки при пухлинах нирки, у виснажених хворих — переповнений сечовий міхур.
Огляд дуже інформативний при патології зовнішніх статевих органів. У разі варикоцеле ліва половина калитки відвисає, вени розширені (червоподібні). При епідидиміті та орхоепідидиміті калитка набрякла і гіперемійована. Одна або обидві половини калитки збільшені при гідроцеле, гематоцеле, великих пухлинах і втягнуті — при крипторхізмі і ектопії яєчок. Патологія статевого члена може виявлятися у формі аномалії розташування сечівника і його зовнішнього отвору, фімозу, парафімозу. Під час огляду слід змістити вгору передню шкірочку (крайню плоть), щоб побачити, в якому стані його головка (запалення, новоутворення тощо).
Огляд дає змогу помітити в жінок ознаки маскулінізації, у чоловіків— фемінізації, недорозвиненість зовнішніх статевих органів.
Найбільш характерні такі порушення:
Анорхізм – відсутність обох яєчок у калитці, паховому каналі і в типових для ектопії місцях.
Вірилізація (маскулінізація, андрогенізація) – наявність у жінок чоловічих статевих ознак (ріст вусів, бороди, оволосіння за чоловічим типом, огрубіння голосу) на фоні гіпоплазії жіночих статевих органів і збільшення клітора.
Гіпогеніталізм — гіпотрофія статевих органів на фоні недостатнього розвитку (чи відсутності) вторинних статевих ознак.
Гіпогонадизм — недорозвиненість статевих органів і недостатня виразність вторинних статевих ознак.
Гірсутизм — надмірне оволосіння у жінок. Розрізняють п'ять форм гірсутизму: а) конституціональний; б) зумовлений введенням з лікувальною метою андрогенних препаратів; в) пов'язаний з нейроендокринними захворюваннями (андрогенітальний синдром, андростерома, хвороба Іценка — Кушінга); г) внаслідок ураження центральної нервової системи (пухлини мозку, енцефаліт тощо); д) зумовлений місцевим впливом на шкіру та захворюваннями шкіри.
Євнухоїдизм — недорозвинення статевих органів і вторинних статевих ознак у поєднанні з диспропорціональною будовою тіла (короткий тулуб, довгі кінцівки) внаслідок зниженої функції статевих залоз.
Пріапізм— ерекція, яка не зв'язана із статевим збудженням.
Фемінізація – наявність у чоловіків жіночих статевих ознак (недостатній ріст волосся на обличчі, оволосіння лобка за жіночим типом, високий голос, нерідко збільшення грудей, переважання розмірів таза над розмірами плечового пояса).
Під час огляду дитини звертають увагу на її положення в ліжку, поведінку, колір шкіри. Так, вимушена поза на боці з притиснутою до тулуба і зігнутою в колінному і тазостегновому суглобах ногою може свідчити про гнійно-запальний процес у навколонирковій клітковині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Огляд урологічного хворого.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок