Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Виготовлення бюгельних протезів, методи технології та особисті виготовлення цельно-литих бюгельних протезів

Виготовлення бюгельних протезів, методи технології та особисті виготовлення цельно-литих бюгельних протезів

Назва:
Виготовлення бюгельних протезів, методи технології та особисті виготовлення цельно-литих бюгельних протезів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,27 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
„Виготовлення бюгельних протезів, методи технології та особисті виготовлення цельно-литих бюгельних протезів”


Зміст
Мостовидні протези, особливості конструкції.
Біомеханіка мостовидних протезів.
Основні принципи коструювання мостовидних протезів.
4.Свідчення до протезування мостовидними протезами. Значення резервних сил пародонту при використовуванні мостовидних конструкцій.
 
Під мостовидними протезами розуміють такі конструкції, які спираються на зуби, що обмежують дефект зубного ряду. Це найстародавніший вид протезів, що підтверджують знахідки при розкопках старовинних пам'ятників і гробниць. Батьківщиною сучасних мостовидних протезів вважають Сполучені Штати Америки, де найбільший розвиток і розповсюдження вони одержали вже в другій половині минулого сторіччя. Не відомо, ким саме був введений термін “мостовидний протез”, проте ясно, що він запозичений з технічної лексики і відображає інженерні особливості конструкції. Проте, схожість мостовидних протезів з будівельними спорудами - мостами - чисте формальне, засноване на тому, що мостовидний протез, як і будь-який міст має опори. На цьому схожість закінчується.
Мостовидний протез, спираючись на природні зуби, передає жувальний тиск на пародонт. Найчастіше мостовидниє протези спираються на зуби, розташовані по обидві сторони дефекту, тобто мають двосторонню опору. Крім того, можуть застосовуватися мостовидниє протези з односторонньою опорою. При цьому, як правило, опорний зуб по відношенню до дефекту розташовується дистально. Наприклад, за відсутності бічного різця верхньої щелепи для опори слід використовувати ікло, а не центральний різець. Мостовидниє протези з односторонньою опорою найчастіше застосовуються при втраті окремих передніх зубів.
Для опори мостовидних протезів використовуються штучні коронки (штампованни, литі, комбіновані, напівкоронки, коронки на штучній куксі з шрифтом) або вкладки. Окрім опорних елементів в конструкцію мостовидних протезів входить проміжна частина, розташована у області дефекту зубного ряду.
За способом виготовлення мостовидниє протези ділять на паяні, деталі яких з'єднуються за допомогою паяння, і суцільнолиті, що мають суцільнолитий каркас. Крім того, мостовидний протез може бути цілком виконаний з металу (суцільнометалевий), пластмаси, фарфору або за допомогою поєднання цих матеріалів (комбінований - металлопластмассовий, металокерамічний).
Для виготовлення мостовидних протезів використовують хромоникельовиє, кобальтохромовиє, срібно - паладієві сплави, золото 900-й проби, пластмаси акрилового ряду і фарфор.
Недоліком паяних мостовидних протезів є наявність припою, який складається з металів, що викликають у окремих хворих нестерпність - цинку, міді, вісмуту, кадмію. Суцільнолиті мостовидниє протези позбавлені цього недоліку .
До мостовидним протезів пред'являються певні вимоги, що стосуються в першу чергу жорсткості конструкції. Спираючись на прикордонні з дефектом зуби, мостовидний протез виконує функцію видалених зубів і, таким чином, передає на опорні зуби підвищене функціональне навантаження. Протистояти їй може лише протез, що володіє достатньою міцністю.
Не менш важливі естетичні якості мостовидних протезів. Все частіше зустрічаються пацієнти, не охочі мати видимі при усмішці або розмові металеві деталі протеза. Якнайкращими в цьому відношенні вважаються металокерамічні конструкції.
З погляду гігієни до мостовидним протезів пред'являються особливі вимоги. Тут велике значення має форма проміжної частини протеза і її відношення до навколишніх тканин протезного ложа слизистої оболонки альвеолярного відростка, ясен опорних зубів, слизистій оболонці губ, щок, мови. У передньому і бічному відділах зубної дуги проміжної частини неоднаково. Якщо в передньому відділі вона повинна торкатися слизистої оболонки без тиску на неї (дотична форма), то в бічному відділі між тілом протеза і слизистою оболонкою, що покриває беззубий альвеолярний відросток, повинен залишатися вільний простір, не перешкоджаючий проходженню розжовуваних харчових продуктів (промивний простір).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Виготовлення бюгельних протезів, методи технології та особисті виготовлення цельно-литих бюгельних протезів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок