Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хронічні гепатити у дітей: класифікація, клініка, діагностика. сучасні методи лікування. профілактика. цироз печінки

Хронічні гепатити у дітей: класифікація, клініка, діагностика. сучасні методи лікування. профілактика. цироз печінки

Назва:
Хронічні гепатити у дітей: класифікація, клініка, діагностика. сучасні методи лікування. профілактика. цироз печінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,32 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Лекція
Хронічні гепатити у дітей: класифікація, клініка, діагностика. сучасні методи лікування. профілактика. цироз печінки


МЕТА: Удосконалити знання лікарів-педіатрів з питань сучасних методів дослідження, діагностики, лікування та профілактики хронічних гепатитів і цирозу у дітей.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
1. Вступ. Класифікація гепатитів у дітей.
2. Клінічні прояви хронічного гепатиту у дітей.
3. Серологічна діагностика хронічного вірусного гепатиту.
4. Сучасні методи терапії хронічного вірусного гепатиту у дітей.
5. Цироз печінки: класифікація клініка, діагностика, лікування та профілактика.
 
Ключові слова: гепатит, цироз, інтерферон, маркери, фіброз, стадія.
Патологія печінки і жовчовивідних шляхів у дитячому віці є досить поширеною, характеризується постійним і тривалим перебі-гом, продовжуючись і в дорослих. Ці захворювання є провідними серед ураження інших органів травного каналу.
Давно відома синдромна спрямованість уражень цієї системи. До того ж, чим довше страждає дитина, тим частіше і глибше пошкоджуються суміжні органи (І.С.Сміян 1982, 1993). Тому важко, а часто і неможливо, визначити, яка патологія є первинною (наприклад, гастродуоденіт чи гепатохолецистит), а яка - вторинною. Сказане свідчить про умовність виділення окремих нозологічних одиниць і дозволяє говорити тільки про переважне ураження того чи іншого органу. У зв'язку з цим є багато суміжних точок у висвітленні патогенезу, клініки, лікування і профілактики захворювань органів травного каналу.
Захворювання печінки.
Хронічну патологію печінки можна розділити на 3 групи:
вади розвитку;
із спадковим генезом;
із спадкової схильністю.
Остання група розглядається в концепції спадкової схильності при всіх хронічних запальних захворюваннях.
Вади розвитку зустрічаються рідко і частіше діагностуються на секції.
Агенезія лівої долі – відсутність лівої долі печінки створює сприятливі умови для закручування шлунка, що клінічно проявляється важкістю в підложечній ділянці, нудотою, іноді блювотою після прийому їжі і рідко – картиною гострого живота.
Об’єктивно знаходять збільшення (компенсаторне) правої долі печінки, просвітлення паравертебрально під діафрагмою на рентгенограмі. Діагноз підтверджує печінкова артеріографія, гепатосцинтографія, лапароскопія, ізотопні і ультразвукові методи до-слідження. Прогноз для життя сприятливий. Лікування пов'язане з руховими і дієтичними обмеженнями.
Агенезія правої долі печінки клінічне проявляється рідко. Іноді знаходять симптоми гіпертензії у ворітній вені, холецистохолангіту, правобічної плевролегеневоі інфекції. Рентгеноло-гічно знаходять повітря в правому верхньому квадранті живота. Відсутність правої долі печінки можна виявити за допомогою ізо-топного, ультразвукового і артеріографічного методів дослідження.
Прогноз для життя сприятливий. Лікування спрямоване на по-переджання запальних процесів у печінці і жовчовивідних шляхах.
Повне роздвоєння печінки характеризується тим, що ліва доля звисає на ніжці, в якій знаходиться жовчний протік, жовчний мі-хур і головний стовбур ворітної вени. Частіше пальпується рухо-ма пухлиноподібна маса в правому підребер’ї, яка може перекру-чуватися і викликати шоковий стан. При частковому закручуванні спостерігаються приступоподібні болі і блювота. Прогноз для життя сприятливий. Лікування оперативне - ук-ріплення лівої долі печінки. В подальшому - попередження роз-витку запальних процесів.
Вроджений фіброз печінки характеризується збільшенням пор-тальних просторів, розростанням у них сполучної тканини, кистоподібним розширенням жовчних каналів.
Клінічні прояви - у вигляді гепатоспленомегаліі, шлунково-кишкових геморагій при відсутності порушення функцій печінки. Діагноз підтверджується морфологічним дослідженням пунктату пе-чінки.
Лікування гіпертрофічної форми оперативне (анастомоз між ворітною і нижньою порожнистою веною), а ангіохолічноі і зміша-ної - антибактеріальне, жовчогінне і жовчозамісне.
Хронічний персистуючий гепатит (ХПГ) вірусної етіології є наслідком перенесеного гострого вірусного гепатиту (ГВГ) В чи ні А, ні В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Хронічні гепатити у дітей: класифікація, клініка, діагностика. сучасні методи лікування. профілактика. цироз печінки

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок