Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> БЕШИХА ТА ГІДРАДЕНІТ

БЕШИХА ТА ГІДРАДЕНІТ

Назва:
БЕШИХА ТА ГІДРАДЕНІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ХВОРОБИ
БЕШИХА ТА ГІДРАДЕНІТ


БЕШИХА
Бешиха (erysipelas) — це гостре прогресуюче запалення власне шкіри або слизових оболонок із залученням у про-цес лімфатичних судин. Спричинюєть-ся частіше стрептококом групи А, який через пошкоджену шкіру або слизову оболонку (рани, садна, тріщини) про-никає у лімфатичну систему шкіри, де розмножується. Частіше бешиха буває на нижніх кінцівках та обличчі, хоча може уражати й інші ділянки тіла. На-лежить до контагіозних захворювань. Виникненню інфекції сприяють підви-щена вірулентність мікробів і знижен-ня реактивності організму.
Бешиха може ускладнювати перебіг інших гнійних процесів — гнійної рани, флегмони, абсцесу.
Проникнення мікробів у шкіру зумов-лює розширення кровоносних і лімфа-тичних судин. Починається серозно-ге-морагічне запалення. Ексудат, який ут-ворюється, відшаровує епідерміс, з'яв-ляються пухирі. У разі проникнення мікробів у підшкірну основу виникає її запалення (флегмона). Уразі стиснен-ня ексудатом шкірних судин або їх тром-бозу розвивається некроз шкіри.
Залежно від описаних патологоана-томічних змін клінічне розрізняють кілька форм бешихи: еритематозну, бульозну, флегмонозну, гангренозну.
Найлегший перебіг має еритематоз-на форма (erysipelas erythematosa). Ха-рактеризується вона раптовим почат-ком. З'являється локальне яскраве по-червоніння шкіри або слизових оболо-нок з нерівними чіткими краями (вид географічної карти). Місцева темпера-тура підвищена. Шкіра дещо набряк-ла. Температура тіла становить 38—39 °С. Пульс частий, 100—120 за 1 хв. Головний біль, запаморочення, загаль-на слабкість, іноді нудота, блювання, озноб. У ділянці почервоніння хворий відчуває жар, печіння, напруження і пекучий біль.
За прогресування процесу еритема-тозна форма бешихи переходить у бу-льозну (erysipelas bullosa), для якої ха-рактерна поява пухирів, наповнених се-розною рідиною. Згодом пухирі розри-ваються і на їх місці утворюються жов-ті щільні кірки. Загальний стан хворо-го погіршується.
При флегмонозній формі бешихи (erysipelas phlegmonosa) у підшкірній основі розвиваються серозно-гнійне запалення, виражений набряк тканин. Загальний стан хворого дуже тяжкий, з проявами інтоксикації (висока темпе-ратура тіла, тахікардія, сухий язик, нудота, блювання, потьмарення свідо-мості, марення).
При гангренозній формі (erysipelas gangrenosa) уражена ділянка шкіри мертвіє, набуває темно-бурого або навіть чорного забарвлення. Флегмо-нозна і гангренозна форми бешихи рідко уражують шкіру обличчя.
Залежно від поширення і перебігу розрізняють: повзучу бешиху, за якої процес поступово охоплює все нові ділянки; мігруючу, яка уражує різні ділянки тіла; рецидивуючу, що часто повторюється. У рецидивах бешихи важливу роль відіграє алергічний чин-ник, у основі якого лежить сенсибілі-зація організму.
Часті рецидиви бешихи на одній ділянці зумовлюють облітерацію стінок лімфатичних судин, що призводить до порушення лімфовідтоку, ущільнення підшкірної основи і розвитку слоно-вості. Причиною рецидивів є й те, що бешиха не залишає по собі імунітету.
Ускладнення бешихи залежать від розташування патологічного процесу. У разі локалізації на обличчі і волосяній частині голови може розвинутися вто-ринний менінгіт. Бешихове запалення кінцівок ускладнюється флебітом і тромбофлебітом. Бешиха може спри-чинити метастатичні ураження слизо-вих сумок, сухожилкових піхв, суг-лобів, м'язів.
Лікування хворих на бешиху прово-дять у стаціонарних умовах (краще в ізо-льованих палатах). Місцеве з метою зменшення болю накладають мазьові осмотично активні пов'язки на водо-розчинній основі. Добрі наслідки дає опромінення уражених ділянок кварцом в еритемних або суберитемних дозах. Для запобігання поширенню інфекції призначають спокій (за локалізації на обличчі — обмеження розмов, харчу-вання рідкими стравами) загальнозмщ-нювальну, висококалорійну, вітаміні-зовану дієту. Застосовують антибіоти-ки (препарати групи пеніциліну), суль-фаніламідні препарати (сульфадиме-зин, сульфадиметоксин). У разі рецидивуючої форми бешихи стимулюють неспецифічний імунітет (переливання лейкоцитарної маси, крові, введення левамізолу, тактивіну та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: БЕШИХА ТА ГІДРАДЕНІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок