Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Бронхіальна астма: особливості клініки, діагностики у дітей різних вікових груп. Лікування. Диспансеризація

Бронхіальна астма: особливості клініки, діагностики у дітей різних вікових груп. Лікування. Диспансеризація

Назва:
Бронхіальна астма: особливості клініки, діагностики у дітей різних вікових груп. Лікування. Диспансеризація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,92 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Лекція
Бронхіальна астма: особливості клініки, діагностики у дітей різних вікових груп. Лікування. Диспансеризація


МЕТА: удосконалити знання лікарів-інтернів з питань патогенезу, клініко-параклінічної діагностики та сучасних підходів лікування бронхіальної астми у дітей.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Визначення поняття “бронхіальної астми” як захворювання. Актуальність проблеми.
Фактори ризику. Етіологія бронхіальної астми.
Сучасні погляди на патогенез бронхіальної астми.
Класифікація, клініка бронхіальної астми у дітей:
а) характеристика перебігу бронхіальної астми залежно від ступеня важкості;
б) особливості перебігу бронхіальної астми у дітей раннього віку;
в) асматичний статус;
г) інші ускладнення бронхіальної астми у дітей.
Діагностика, диференційна діагностика бронхіальної астми у дітей.
Ступінчасте лікування бронхіальної астми.
Принципи диспансеризації.
Ключові слова: бронхіальна астма, діти, запалення, алергія, діагностика, терапія.
Бронхіальна астма (БА) – хронічне запалення дихальних шляхів з поширеною, але варіабельною обструкцією та наростаючою бронхіальною гіперчутливістю до різних стимуляторів, зумовлених специфічними імунними (сенсибілізація та алергія) або неспецифічними механізмами, основною клінічною ознакою якою є приступ затрудненого дихання або ядухи за рахунок бронхообструкції, гіперсекреції слизу, набряку стінки бронхів.
Періоди захворювання: загострення, ремісія.
Форми захворювання:
атопічна (екзогенна),
неатопічна (ендогенна),
змішана.
У даному визначенні привертає увагу два елементи:
захворювання трактується не як епізодичний (приступоподібний), а як хронічний процес, який триває у безсимптомний період;
астма трактується як захворювання, в основі якого є алергічне запалення, а також інфекційне, нейрогенне; схильністю до неї, ін. алергічних захворювань;
для хворих на БА є характерною повна або часткова зворотня обструкція, яка наступає в процесі лікування;
основними клітинами в патогенезі БА є опастисті клітини, еозинофіли, Т-лімфоцити.
Актуальність проблеми БА визначається ростом захворювання серед дітей раннього віку і за рахунок тяжких форм. Найбільше поширення бронхіальної астми у промислових регіонах, де також зростає частота її тяжких форм. Це визначає соціальну дизаптацію та інвалідність дітей. І в той же час має місце і гіподіагностика, як і гіпердіагностика БА.
Згідно існуючого підходу до патогенезу БА остання розглядається на сьогоднішний день як генетично детерміноване захворювання з імунним так і неімунним механізмами розвитку гіперчутливості бронхів.
БА успадковується полігенно:
спадкова схильність за даними генеалогічного анамнезу (екзема, кропив’янка, атопічні дерматити, БА, харчова, медикаментозна алергія, полінози хвороби обміну речовин, ендокринопатії у близьких родичів, ін.) виявлена більшості хворих на БА.
Близнюковий метод: при різній тяжкості перебігу перебігу БА у однояйцевих близнюків у них майже однаковий рівень імуноглобуліну (Іg) Е.
У практично здорових людей (родичів пробанда) виявлено біологічні дефекти: підвищена чутливість бронхів до ацетилхоліну. Порушення ендокринної, імунної системи, адренергічний дисбаланс. Останні при подальшому формуванні клінічно-вираженої БА є одним із провідних механізмів патогенезу.
Отже, біологічні дефекти на доклінічній стадії виконують роль внутрішніх етіологічних чинників, які при виснаженні компенсаторних механізмів під впливом факторів зовнішнього середовища стають ланками патогенезу і формують клінічно виражену БА.
Генетична детермінованість: доказана, однак не уточнені механізмами реалізації. Має місце як аутосомно-домінантний, так і рецесивний механізм успадкування.
В даний час є доказаним, що схильність до алергічної БА повязана з трьома групами генів, що кодують наступні успадковані її критерії:
гіперпродукцію загального Іg Е;
синтез специфічних Іg Е;
гіперреактивність бронхів (ГРБ).
Підтвердженням ролі генетичних механізмів у розвитку БА є порушення в системі HLA, які зумовлюють розлади функції лімфоцитів і макрофагів. Однак, зміни у системі HLA можуть викликати віруси, грибкові агенти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Бронхіальна астма: особливості клініки, діагностики у дітей різних вікових груп. Лікування. Диспансеризація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок