Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Синдром кровотечі і масивної крововтрати

Синдром кровотечі і масивної крововтрати

Назва:
Синдром кровотечі і масивної крововтрати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
На тему:
Синдром кровотечі і масивної крововтрати


СИНДРОМ КРОВОТЕЧІ І МАСИВНОЇ КРОВОВТРАТИ
Кровотечею називається витікання крові зі свого русла у тканини і порожнини (грудну, черевну) організму або назовні. Об'єм циркулюючої крові (ОЦЮ дорослої людини з масою тіла 70 кг складає 5 л, з яких 2 л припадає на клітинні елементи (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити — глобулярний об'єм) і 3 л — на плазму (плазматичний об'єм).
Отже, на клітинний об'єм припадає 40—45 % всієї крові, а на плазматичний (рідкий) — 55—60 %. Визначення ОЦК має важливе значення для оцінки стану кровообігу. В нормі кількість крові в людини складає 7 %, або 1/13 маси тіла. У венах циркулює 70—80 % крові, в артеріях — 15—20 % і в капілярах — 5—7 %. У цілому в серцево-судинній системі циркулює 80 %, а в паренхіматозних органах (пе-чінка, селезінка, кістковий мозок та ін.) — 20 % ОЦК.
Причиною кровотеч є: порушення цілісності стінок судин внаслідок захворювань, поранень чи ушкоджень. Вплив кро-вовтрати на організм пов'язаний із багатьма чинниками (величина і швидкість крововтрати, рецидиви кровотечі, три-валість постгеморагічного періоду, супутні захворювання, потенційні можливості компенсаторних механізмів організ-му). В першу чергу ступінь порушень організму залежить від гіповолемії, що є пусковим механізмом складного ком-плексу гемодинамічних розладів. Швидкість крововтрати та кількість її залежать від багатьох причин, в першу чергу від виду судини (артерія, вена, капіляр) і від її калібру. Найнебезпечнішою є артеріальна кровотеча. При ушкод-женні великих артерій (аорта, сонна, підключична, стегнова) смерть може настати протягом кількох хвилин. Дуже не-безпечною є також кровотеча з великих вен. Менш небез-печною* є капілярна (паренхіматозна) кровотеча. Стійкість до крововтрати індивідуальна, однак зменшення ОЦК на 30—50 % призводить до розвитку важких порушень в організмі, які називаються критичним станом. Втрата поло-вини і більше від загальної кількості крові є смертельною. Але не всі люди однаково реагують на втрату крові. Жінки менш чутливі до крововтрати, ніж чоловіки. Особливо важко переносять крововтрату діти і люди похилого віку.
Залежно від принципу, покладеного в основу класифі-кації, виділяють артеріальну, венозну, капілярну і паренхіматозну кровотечі, які відрізняються особливостями клінічної картини і методами зупинки. З урахуванням клі-нічних проявів розрізняють зовнішню, внутрішню та захо-вану кровотечі. При зовнішній кровотечі кров виливається назовні або в порожнистий орган, який має вихід назовні. Внутрішньою називають кровотечу в порожнину (плевраль-ну, черевну та ін.). Захована кровотеча не мас чітких зов-нішніх проявів і визначається спеціальними методами дос-лідження. З урахуванням часу появи розрізняють: а) первинну кровотечу, яка починається відразу після ушкод-ження або травми судини; б) ранню вторинну — у перші години або доби після поранення до розвитку інфекції в рані (вона часто розвивається у зв'язку з виштовхуванням тромбу з ураженої судини током крові при підвищенні внутрішньосудинного тиску); в) пізню вторинну кровотечу, яка може розпочатися в невизначений час після розвитку інфекції в рані (вона пов'язана з гнійним розплавленням тромбу, ерозією або розплавленням стінки судини запальним процесом).
При зовнішній артеріальній кровотечі кров витікає ців-кою, висота якої змінюється з кожною пульсовою хвилею, кров яскраво-червоного кольору. При відсутності анастомозів , кров при артеріальній кровотечі витікає лише з центрального кінця судини, при наявності їх кровоточать обидва кінці. При поперечному розриві артерії обидва її кінці скорочу-ються і занурюються в навколишні тканини. Циркулярні волокна стінки артерії скорочуються і зменшують її діаметр, а внутрішня оболонка загортається в просвіт судини, завдяки чому створюються сприятливі умови для утворення тромбів.
Венозна кровотеча на відміну від артеріальної харак-теризується безперервним витіканням цівки темної крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Синдром кровотечі і масивної крововтрати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок