Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Випадок важкого медикаментозного анафілактичного шоку (випадок з практики)

Випадок важкого медикаментозного анафілактичного шоку (випадок з практики)

Назва:
Випадок важкого медикаментозного анафілактичного шоку (випадок з практики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Випадок важкого медикаментозного анафілактичного шоку (випадок з практики)


шок, (АШ) еозинофілія, АШ - - ІдЕ – незалежний.
Анафілактичний шок (АШ) – це алергічна реакція негайного типу, що супроводжується небезпечними для життя клінічними проявами (різким зниженням артеріального тиску, порушенням діяльності центральної і периферичної нервової системи, ендокринними розладами, дихальною недостатністю і т.д.) (1).
Найбільш частими причинами анафілактичного шоку є медикаментозна та інсектна (від укусів комах) алергія. Згідно літературних даних АШ від вищезгаданих причин розвивається у 10% хворих і в 10% - з них – анафілактичний шок закінчується летально. (3).
Медикаментозний анафілактичний шок (МАШ) – найбільш важкий генералізований прояв МА, обумовлений перебігом імунологічної реакції І типу і виділенням великої кількості цитокінінів, що супроводжується вираженими порушеннями діяльності різних органів і систем (серцево-судинної, нервової і т.д.).
Найбільш часто МАШ розвивається на введення Rtg-контрастних діагностичних препаратів, антибіотиків, похідних піразолону, вітамінів групи В. При парентеральному введенні препаратів МАШ розвивається відразу, а при пероральному через 30-60 хвилин.
В зв’язку з переважним включенням тих, чи інших патогенетичних механізмів перебіг МАШ може «вар’ювати». А.С. Лопатін (1983 р.) виділяє:
- типову форму МАШ – 55,4%
- а також варіанти:
асфіктичний – 11,5 %
церебральний – 8,1%
абдомінальний – 5,0 % (2)
При типовій формі МАШ хворі інколи не встигають повідомити про погіршення самопочуття. В легших випадках скаржаться на відчуття жару, нудоту, блювоту. Об’єктивно у хворих відмічається гіперемія, або блідість шкіри набряк губ, повік. У хворих розвивається судоми кінцівок, неконтрольований сечопуск і дефекація. Пульс, як правило слабий, частий, тони серця глухі, дихання поверхневе, чути дистанційні хрипи. При аускультації можуть вислуховуватись свистячі хрипи, які інколи зникають на фоні задишки, що посилюється. (4)
При гемодинамічному варіанті МАШ на перший план виходять симптоми порушення діяльності серцево-судинної системи, блідість, або геперемія шкірних покривів (спазм, або розширення периферичних судин), значне падіння АТ.
Асфіктичний варіант МАШ проявляється гострою дихальною недостатністю, яка обумовлена бронхоспазмом і набряком слизової оболонки бронхів.
Церебральний варіант МАШ характеризується перевагою порушень у діяльності НС: психомоторним збудженням, порушенням свідомості, судомами, епілептиформними припадками, рідше – симптомами набряку мозку.
При абдомінальному варіанті МАШ основні ознаки – різкий біль у животі, симптоми подразнення очеревини. Можливою є поява загрудинного болю, що стимулює інфаркт міокарду.
А.С. Лопатін виділяє також 5 типів перебігу МАШ: гострий злоякісний (летальність – 88,6%); гострий доброякісний (летальність – 6%), затяжний (летальність 8,6%), рецидивуючий (летальність – 14,3%), абортивний (летальність – 0%); наводимо клінічне спостереження.
Хвора Б. 54 роки, перебувала під спостереженням Вузлової лікарні ст. Коломия з 1990 року з приводу ОА правого кульшового суглобу ІІІ ст. ФНС ІІ-ІІІ ст.
З 2003 року хворій була встановлена ІІ гр. інвалідності з приводу даного захворювання. Періодично лікувалась стаціонарно, амбулаторно і санаторно-курортно.
Під час стаціонарного лікування в хірургічному відділенні в 2003-2005 рр. у хворої виникала хронічна кропив’янка після введення р-ну анальгіну і вітаміну В1.
15.01.08 р. пацієнтка звернулася до лікаря зі скаргами на болі в правому кульшовому суглобі, кульгання при ходьбі, швидку втому.
Хвору госпіталізували в хірургічне відділення Вузлової лікарні ст. Коломия 15.01.08 р. з діагнозом: ОА правого кульшового суглобу ІІІ-ІV ст. ФНС ІІ-ІІІ ст. Вкорочення лівої нижньої кінцівки на 6 см. Остеохондроз. Спондильоз попереково-крижового відділу хребта.
15.01.08 р. хвора прийняла 1 т. терафлексу, 1 т. ранселексу 200 мл, кларитин і зроблено ін’єкцію вольтарену 3 мл /75 мг).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Випадок важкого медикаментозного анафілактичного шоку (випадок з практики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок