Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Етапне лікування щелепно-лицевих поранених. організація харчування та догляду за пораненими у щелепно-лицеву ділянку на етапах медичної евакуації

Етапне лікування щелепно-лицевих поранених. організація харчування та догляду за пораненими у щелепно-лицеву ділянку на етапах медичної евакуації

Назва:
Етапне лікування щелепно-лицевих поранених. організація харчування та догляду за пораненими у щелепно-лицеву ділянку на етапах медичної евакуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,91 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лекція
Етапне лікування щелепно-лицевих поранених. організація харчування та догляду за пораненими у щелепно-лицеву ділянку на етапах медичної евакуації


П Л А Н 
Етапне лікування щелепно-лицевих поранених;
Допомога при ускладненнях вогнепальних поранень обличчя.
Організація харчування поранених у ЩЛД на етапах медичної евакуації;
Організація догляду за пораненими у ЩЛД на етапах медичної евакуації; 


Перша медична допомога надається на полі бою або в осередку масових санітарних втрат самим потерпілим (самодопомога) або товаришем (взаємодопомога), а також позаштатними санітарами і санітарними інструкторами рот. Своєчасне і якісне надання першої медичної допомоги в багатьох випадках може зберегти життя потерпілого, а в майбутньому сприяє відновленню його боєздатності й працездатності.
Метою першої медичної допомоги є:—
врятування життя потерпілого;—
усунення або зменшення дії уражаючого фактора (факторів);—
проведення медичних заходів, які тимчасово відкладають подальший розвиток загрожуючих життю потерпілих ускладнені та важких наслідків ураження, наприклад, кровотечі, асфіксії шоку, розвитку раневої інфекції, вторинного пошкодження м`яких тканин, нервів, судин уламками кісток тощо.
Від того, як швидко буде зупинена кровотеча, усунена асфіксія або введений антидот при ураженні отруйними речовинами, залежить подальше життя пораненого (ураженого).
До першої медичної допомоги на полі бою належать такі заходи витягування поранених (уражених) із бойової техніки, із завалів та інших найрізноманітніших місць їх перебування, включаючи витягуван-ня із води; гасіння палаючого обмундирування (засобів захисту шкіри) та запалювальних сумішей, що горять на тілі; одягання протигаза і за-собів захисту шкіри на зараженій місцевості та введення антидоту ураженим ОР; усунення асфіксії (очищення верхніх дихальних шляхи від сторонніх речовин, вибитих зубів, слизу, крові, виливання води тощо), звільнення від стискаючих частин одежі (розстібання коміра, ременя), фіксація язика за допомогою шпильки при його западанні, проведення штучного дихання; накладання оклюзійної пов`язки при відкритому пнев-мотораксі з використанням прогумованої оболонки від ППІ або політиленової плівки; припинення кровотечі різними методами; накладання асептичної пов `язки на рану або опікову поверхню; введення знеболю-вальної речовини із шприц-тюбика; давання досередини до 50 мл алкого-лю; іммобілізація кінцівок та інших ділянок тіла, що були ушкоджені (переломи, рани та опіки), за допомогою табельних або підручних за-собів та іншими способами; давання антибіотиків (таблетки із АІ) зігрівання потерпілого; давання йому води з фляжки.
Порядок проведення вказаних заходів залежить від того, які із ушкоджень є найбільш небезпечними для життя, відповідно, насамперед проводиться необхідний лікувально-профілактичний захід, а потім уже інші. Наприклад, якщо у потерпілого асфіксія виникла або розвинулась внаслідок того, що ротова порожнина і ніс забиті землею, крім того, він має закритий перелом кінцівки і її опік, то спочатку треба очистити від землі верхні дихальні шляхи, провести штучне дихання до відновлення самостійного, потім ввести знеболювальну речовину, накласти на обпе-чене місце асептичну пов`язку і провести іммобілізацію кінцівки.
Якість надання першої медичної допомоги буде також зале-жати від умов бойової обстановки, ступеня кваліфікації осіб, які її надають, забезпечення медичним майном для проведення необхідних медичних заходів, кількості осіб, які потребують допомоги, та важ-кості їх ураження.
У сучасній війні, як і під час минулих воєн, на полі бою досить часто будуть виникати поранення. Пораненням називається будь-яке порушення цілісності шкірних покривів або слизових оболонок людини, що супроводжується болем, зовнішньою або внутрішньою кровотечею, пошкодженням внутрішніх органів, а нерідко — і переломами кісток. Усі поранення призводять до розладів функції травмованої частини тіла або організму в цілому.
Надзвичайно сильний біль, велика крововтрата, пошкодження внутрішніх органів та великих нервових стовбурів нерідко спричиняють розвиток шоку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етапне лікування щелепно-лицевих поранених. організація харчування та догляду за пораненими у щелепно-лицеву ділянку на етапах медичної евакуації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок