Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Яку воду ми п'ємо?

Яку воду ми п'ємо?

Назва:
Яку воду ми п'ємо?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Яку воду ми п'ємо?


На думку багатьох екологів, водопровідна вода, що ми п'ємо, питною не є. Вважається, що придатна вона тільки для того, щоб помити руки і випрати білизну.
На водопровідних станціях вода в основному очищається від природних забруднень — від механічних (піску, мулу) за допомогою фільтрації і від біологічних — за допомогою знеза-ражування. Але найбільш небезпечні для людини забрудню-вачі, такі як солі важких металів, компоненти промислових відходів, органічні сполуки, феноли і радіонукліди, а також залишки речовин, якими воду іонізували і знезаражували (хлор), що потрапляють у водопровід, а відтіля до нас у шлунок, якщо ми п'ємо неочищену воду.
Багато хто думає, що досить воду прокип'ятити, і її можна без побоювань використовувати для пиття. Це не зовсім так. Кип'ятіння не знищує навіть усіх мікробів, не кажучи вже про метали, пестициди, нітрати, феноли й нафтопродукти. Тому для очищення води кип'ятіння, на жаль, недостатньо.
Чимало людей пише і говорить про один зі способів очищення води — відстоювання води. Ще краще буде для жителів вели-ких міст очищати воду не тільки шляхом її відстоювання, але і застосуванням побутових фільтрів очищення води. Найбільше підходять для цього фільтри, у яких використовується комбіна-ція адсорбційної та іонообмінної технологій, що дозволяє очи-щати воду не тільки від залишкового хлору й органічних забруд-нень, але і від важких металів.
Поради:
1. Якщо є можливість, пийте воду з джерел (але краще і її відстоювати).
2. Пропускайте воду для пиття і приготування їжі через побутові очисні фільтри чи хоча б відстоюйте ЇЇ не менше 6— 12 годин.
3. Після купання в забруднених водоймах удома обов'язково слід добре вимитися з милом.
4. Ні в якому разі не використовуйте для кулінарії гарячу воду з-під крана. Справа в тім, що ТЕС її обробляє спеціаль-ними хімічними сумішами, щоб зм'якшити. У результаті такої обробки вода позбавляється практично єдиних корисних речо-вин — кальцію і магнію, стає більш агресивна хімічно, містить більше, ніж холодна, солей важких металів.
5. Бажано регулярно проводити різні очисні процедури.
Охорона риб
У зв'язку із все зростаючими потребами людини в харчових продуктах, удосконаленням методів і знарядь лову, з погіршенням екологічного стану багатьох водойм рибні запаси значно зменшилися і продовжують зменшуватися. Тому рибу необхідно не тільки охороняти, але і піклуватися про її розпліднення. Сьогодні в нас існує Державна інспекція з охорони і відтво-рення рибних запасів та регулювання рибальства, яка встанов-лює певні обмеження вилову риби. Крім того, вона веде бороть-бу з браконьєрами, тобто особами, що добувають рибу недозволеними способами, у заповідних зонах чи у заборонений час.
Рибний промисел наносить дуже серйозні втрати деяким видам риб. Так, китобійний промисел, на який начебто і введе-на річна квота, призводить до того, що популяції китів перебува-ють під загрозою вимирання. Як приклад можна навести і про-мисел перуанського анчоуса. Незважаючи на річну квоту видо-бутку анчоуса, його популяція різко скоротилася, а улови стали низькими. Виходить, що якщо не контролювати рибальський промисел і не давати можливості відновлюватися «затребува-ним» популяціям, їх види будуть утрачені назавжди.
Різке зниження чисельності промислової риби спостерігається не тільки на популяціях китів та анчоуса, а й на промислі північно-морського оселедця і камбали, тихоокеанської сардини і лосо-ся, північноатлантичної тріски й ін.
Для того щоб зупинити зникнення деяких популяцій, необхід-но врегулювати їх вилов, дати можливість виживати дорослим істотам товарної кондиції, розмножуватися, забезпечити вижи-вання та ріст молоді. Але, на жаль, багато промислових популяцій або наближаються до межі загибелі, або вже перейшли через цю межу.
Повністю заборонені й суворо караються законом хижацьке винищування риб за допомогою вибухових і отруйних речовин, полювання на риб з острогою, відстріл з рушниць, перекриван-ня рік сітками, застосування бреднів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Яку воду ми п'ємо?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок