Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Санаторно-курортне лікування дітей з патологією органів травлення

Санаторно-курортне лікування дітей з патологією органів травлення

Назва:
Санаторно-курортне лікування дітей з патологією органів травлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Лекція
Санаторно-курортне лікування дітей з патологією органів травлення


ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Визначення лікувальних мінеральних вод.
Фізико-хімічна характеристика лікувальних мінеральних вод.
Класифікація мінеральних вод і показання до їх застосування в залежності від
загальної мінералізації.
Механізм дії лікувальних мінеральних вод при зовнішньому застосуванні, загальні
показання.
Методи внутрішнього вживання лікувальних мінеральних вод, показання.
Фізико-хімічна характеристика грязей. Механізм дії грязелікування. Основні принципи призначення грязелікування (кількість грязі, температура, тривалість процедури та ін.)
Класифікація курортів України.
Застосування санаторно-курортного лікування при різних нозологічних формах патології кишково-шлункового тракту.
Ключеві слова: діти, грязелікування, пелоїди, процедури, мінеральні води, курорт, фізіотерапія.
На сьогодні дитяча курортологія стала самостійною і важли-вою галуззю медицини, вагомою ланкою в етапі терапії хворих дітей. Багатство природних лікувальних факторів, різноманітність і розповсюдження їх по різних районах країни і земної ку-лі дасть широкі можливості для розробки пролонгованого багато-ступеневого оздоровлення дитячого населення. Експериментальні дослідження і клінічні спостереження довели сприятливий вплив мінеральних вод при їх внутрішньому і зовнішньому вживанні, пелоїдотерапіі (грязі, озокерит) і кліматолікування на фізіологічні системи організму, що росте, на його адаптаційні можливості, специфічну і неспецифічну реактивність дитини, на запальні та алергічні процеси. Через це дітям з хронічною патологією в процесі їх реабілітації треба призначити курортні лікувальні фактори.
Санаторно-курортне лікування має велике значення в комплексному лікуванні і реабілітації дітей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Терапевтична дія курсового використання фізичних факторів досягається в результаті сумарної дії їх на основні ланки патогенезу. Основним елементом комплексу є використання питних мінеральних вод, пелоїдів різного фізично-хімічного складу, фізіотерапія, кліматотерапія, ЛФК.
Необхідно підкреслити, що на санаторно-курортне лікування слід направляти хворих тільки вне загострення основного і супутніх захворювань.
Лікувальними мінеральними водами називаються природні води, які містять у підвищених концентраціях ті чи інші мінеральні (рідше органічні) компоненти і гази і (або) мають певні властивості (радіоактивність, реакція середовища та ін.), завдяки чому вони цілюще діють на людський організм і ця дія в тій чи іншій мірі відрізняється від дії прісної води. Мінеральні води повинні бути бездоганними в гігієнічному і бактеріологічному відношеннях, характеризуватися постійністю хімічного складу, фізичних даних і незалежністю температури від умов зовнішнього середовища. Отже, лікувальна мінеральна вода відрізняється від прісної фізико-хімічними властивостями і їх постійністю, дає терапевтичний ефект при тому чи іншому захворюванні людини.
Фізико-хімічна характеристика лікувальних мінеральних вод відзначається багатьма параметрами. Всі питні води об'єднані в 4 групи: 1) лікувальні – з мінералізацією 8-12 г/л і води з меншою мінералізацією, але з підвищеним вмістом речовин, що мають специфічну дію; 2) лікувально-столові – з мінералізацією 2-8 г/л; 3) - мінеральні столові – з мінералізацією від 1 до 2 г/л; 4) природні столові води – мінералізація менша 1 г/л. На жаль, це групування природних вод не може бути використане в дитячій курортології, що пояснюється лабільністю водно-сольового обміну дитячого організму. Та й для дорослих, на нашу думку, є невиправданим виділення лікувально-столових вод з мінералізацією, яка в 10 разів перевищує звичайні питні води. Така концентрація можлива тільки у випадках наявності доказів нешкідливості тривалого вживання значної кількості різноманітних солей і мікроелементів. Через те педіатру доцільніше користуватися більш старим поділом мінеральних вод.
Води малої мінералізації (2-5 г/л). В той самий час води з мінімальною мінералізацією (2 г/л) перевищують за своєю загальною мінералізацією питні приблизно в 3 рази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Санаторно-курортне лікування дітей з патологією органів травлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок