Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травма і травматична хвороба

Травма і травматична хвороба

Назва:
Травма і травматична хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Травма і травматична хвороба


Бурхливий розвиток цивілізації спричинив іще більш бурхливий розвиток авто- і автотранспорту, механізацію процесів виробництва в усіх галузях господарства, механізацію життя суспільства і т.і., що постійно створює загрозу травматизації людей.
Достатньо сказати, що кожен рік в Україні лише від дорожно-транспортних пригод гине 11-12 тис. людей, а зазнає травм, що потребують тривалого лікування, а інколи й інвалідності – до 30-35 тис.
Що ж собою являє “травма”.
“Травма” (“травматичне ушкодження”) – це вплив на організм людини зовнішнього шкідливого чинника (механічного, фізичного чи хімічного), який призводить до анатомічних та функціональних змін і визиває місцеві (локальні) та загальні розлади.
Найчастіше ушкодження зумовлені механічними чинниками і виникають від удару по тілу людини яким-небудь предметом, або від удару тіла об якусь перешкоду при русі, падінні і т.п.
Ушкодження можуть бути більш поверхневими (шкіра, підшкірна клітковина, мязи, кістки, аж до порушення їхньої цільності) і глибокими – пошкодження внутрішніх органів, заочеревинного простору, головного мозку.
Етіологія важких механічних травм мирного часу має наступну характеристику:
при поєднаних пошкодженнях у 9 із 10 випадків вони є наслідком ДТП та падіння з висоти;
ізольовані пошкодження у кожного другого із постраждалих є наслідком дії холодної зброї.
Наступне. При ДТП та падінні з висоти пошкоджується частіше інших ділянок тіла голова, при рельсових травмах (залізничні, трамвайні) - кінцівки, при пораненнях холодною зброєю – груди, при здавленнях важкими предметами – кістки і органи тазу.
Як часто зустрічаються поєднання різних органів?:
пошкодження двох органів зустрічається серед поєднаних травм у 50% постраждалих;
травма трьох ділянок – у 30%;
травма чотирьох ділянок і більше – у 20%.
Патогенез будь-якого пошкодження складається із взаємодії “реакцій пошкодження” і “реакцій захисту” (адаптації). В більшості випадків превалюючу роль відіграють перші – “реакції пошкодження”.
Післятравматичні реакції (адаптаційні) завжди розвиваються за двома напрямками: на рівні пошкоджених тканин чи органів, та на рівні всього організму – системні. Останні (системні) реакції з 1936р. (після праць Г.Сельє) іменують або “загальним адаптаційним синдромом”, або “відповіддю на травму”, “відповіддю організму на агресію”. Особливістю системних реакцій є їхня універсальність, неспецифічність, оскільки вони розвиваються в організмі на пошкодження будь-якого генезу (механічні, фізичні чи хімічні), незалежно від потужності (чи “кількості”) їхньої дії. Головне призначення цих реакцій компенсаторне пристосування і перебудова організму у відповідь на агресію.
Про місцеві пошкодження будемо говорити на наступній лекції, а сьогодні зупинимось на системних реакціях. Отже, за сьогоднішніми уявленнями в реакції організму на агресію виділяють дві фази:
катаболічну, за якої активується симпато-адреналова та гіпофізерно-кортико-адреналова. Це веде до збільшення в 100-150 разів викиду у кров адреналіну та в 10-20 разів – парадреналіну. При цьому попри інші реакції, про що мова йтиме нижче, підсилюється розпад білків, жирів і вуглеводів як локально, так і тотально на рівні всього організму.
наступна фаза – анаболічна – за якої стихають чи стабілізуються на більш високому рівні нейрогуморальні відповіді і починають превалювати явища асиміляції та проліферації.
Перша фаза тягнеться до трьох діб, а друга – до 2-х тижнів. Звичайно, перебіг цих фаз може скорочуватись чи значно продовжуватись, що залежить від потужності (в якісному і кількісному плані) агресивного фактора та стані реактивності і резистентності індивідууму.
Поєднання місцевих змін в організмі та змін на рівні органів і систем за знаннями сьогодення призводить до хвороби, що має назву “травматична хвороба”. Виділення останньої – досягнення науки кінця минулого сторіччя. Існує значна кількість визначень хвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Травма і травматична хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок