Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Бактеріальна інфекція в перинатальному періоді

Бактеріальна інфекція в перинатальному періоді

Назва:
Бактеріальна інфекція в перинатальному періоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,61 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Бактеріальна інфекція в перинатальному періоді


СЕПСИС - загальне генералізоване тяжке інфекційне захворювання, що характеризується ациклічністю перебігу, поліетіологічністю і особливим чином зміненою реактивністю організму.
При цьому доцільно виділяти наступні сучасні поняття:
· Бактеріємія - наявність життєздатних бактерій у крові, що підтверджено бактеріологічно.
· Синдром системної загальної відповіді - системна запальна відповідь, що може запускатися дуже різноманітними причинами, включаючи інфекцію.
· Сепсис - системна запальна відповідь при верифікації інфекції.
· Септичний синдром - сепсис та ознаки порушенної органної перфузії з хочби одним з перелічених симптомів - гостре порушення свідомості, олігурія, підвищений вміст лактату в крові, гіпоксемія.
· Септичний шок - сепсис із гіпотензією, що не корегується, гіпоперфузією тканин, лактат-ацидозом, олігурією та порушеннями свідомості.
· Ранній септичний шок - септичний синдром з гіпотензією або недостатнім наповненням капілярів, що швидко реагує на введення рідини та/або фармакологічне втручання.
· Рефрактерний септичний синдром - септичний синдром з гіпотензією або недостатнім наповненням капілярів, що триває довше 1 год., незважаючи на введення рідини внутрішньовенно чи фармакологічне втручання і вимагає використання пресорних амінів.
· Синдром поліорганної недостатності - гостре порушення функції органів та систем при синдромі системної запальної відповіді.
ЕТІОЛОГІЯ: В останній час все більшу етіологічну значущість у виникненні сепсису новонароджених набувають грамнегативні бактерії та стрептококи групи В. Основними збудниками неонатального сепсису є: кишкова паличка та деякі “середовищні” грамнегативні мікроорганізми: Klebsiella, Enterobacter, Citrobacter, Serratia, Pseudomonas. Збудниками сепсису можуть бути також S.epidermidis та S.saprophitidis. Сепсис новонароджених також можуть викликати гриби, найчастіше роду Candida, не виключається також і роль анаеробної флори. Вважають, що часто збудниками може бути змішана флора, а також, що під час хвороби відбувається зміна збудників.
ЕПІДЕМІОЛОГІЯ: Виділяють сепсис внутрішньоутробний (антенатальний, інтранатальний) і постнатальний. Джерелом внутрішньоутробної інфекції є мати, за наявності в неї генітальної або екстрагенітальної патології або піхвового носійства вірулентних бактерій. Найчастіше перша зустріч із мікробами відбувається під час просування плода по родовому каналу, котрий заповнюється колоніями різних мікроорганізмів - представниками флори пологових шляхів матері. Особливо інтенсивна колонізація мікробами спостерігається після народження дитини внаслідок контакту з предметами догляду, персоналом. Процес бактеріальної колонізації новонародженої дитини є не тільки неминучим, а й необхідним у формуванні нормального біоценозу. Вважається, що кожна дитина в неонатальний період проходить стадію транзиторного дисбактеріозу.
Головним шляхом передачі інфекції є контактний. Основними вхідними воротами інфекції є пупкові судини і пупкова ранка. Далі щодо частоти виникнення вхідних воріт для інфекції йдуть слизові оболонки носа, зіва, кишок, шкіри. Рідше вхідними воротами бувають легені, сечові шляхи, очі, середнє вухо. Випадки сепсису з нерозпізнаними вхідними воротами називають криптогенними ("сховані" ворота).
ПАТОГЕНЕЗ: Питання про патогенез сепсису є недостатньо вирішеним. Розвитку сепсису сприяють 3 основні чинники: вірулентність мікроба, масивне обсіменіння і реактивність макроорганізму. За сучасними даними, новонароджена дитина наділена незрілою системою імунітету. У неї переважають філогенетично давніші механізми неспецифічного захисту (лізоцим, фагоцитоз), її резервні можливості дуже низькі. Специфічний захист від деяких інфекцій забезпечується за рахунок IgG, який дитина отримує від матері трансплацентарно. Встановлено зниження IgG у новонароджених від матерів із токсикозами вагітних, серцево-судинними та інфекційними захворюваннями, у недоношених. IgM, який володіє вираженою нейтралізуючою активністю щодо грамнегативної флори і IgA (широкого спектра) належать до високомолекулярних білків і тому подолати плацентарний бар'єр вони не в змозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Бактеріальна інфекція в перинатальному періоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок