Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Безплідний шлюб

Безплідний шлюб

Назва:
Безплідний шлюб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Безплідний шлюб


Шлюб вважають безплідним, якщо впродовж року регулярного стате-вого життя без застосування контрацептивів не настає вагітність. Безпліддя трапляється у 10-12% усіх шлюбів, його поділяють на чоловіче, жіноче та змішане. Близько 45% випадків безплідних шлюбів пов'язано із безпліддям чоловіків, 55% — із безплідністю жінок.
Розрізняють абсолютну безплідність, коли в організмі є такі зміни, за яких вагітність абсолютно неможлива (відсутність матки, яєчників), та відносну, коли до безплідності призводять причини, які можна усунути. Крім того, розрізняють первинну безплідність (коли у жінки не було жод-ної вагітності) і вторинну (якщо у минулому була вагітність).
Для виявлення причини безплідності необхідне обстеження подруж-ньої пари. Оскільки чоловіків обстежити значно простіше, обстеження роз-починають із них.
ЧОЛОВІЧА БЕЗПЛІДНІСТЬ
Фізіологія репродуктивної системи чоловіка
Система гіпоталамус-гіпофіз-яєчка у чоловіків є постійно функціоную-чою замкненою коловою системою, що забезпечує біологічну надійність ре-продуктивної функції, продукуючи декілька мільйонів сперматозоїдів (сперматозоонів) щодня. Зрілі чоловічі статеві клітини складаються з голівки, шийки та хвостової частини. Голівка має форму овоїда довжиною 4,5 мкм, шириною 2,5 мкм, що містить велике ядро. Хвостик забезпечує активну рухливість клітини у статевих шляхах жінки. Енергію, необхідну для руху, сперматозоїди отримують шляхом метаболізму ендогенних та екзогенних субстратів. Механізм моторної функції сперматозоїдів надзвичайно склад-ний, кожне коливання являє собою ензимо-іонно-руховий комплекс. Спермальна флагелярна аксонема — структурно і хімічно складна органела, здат-на генерувати ундулюючі хвилі з енергії гідролізу АТФ.
Зміна рухомості сперматозоїдів відбувається паралельно з набуванням фертилізуючих властивостей — капацитацією. Цей процес розпочинаєть-ся ще в епідидимісі, де незрілі сперматозоїди набувають якісно нових ха-рактеристик і перетворюються на зрілі, рухомі форми, і завершується у ста-тевих шляхах жінки, куди сперма потрапляє після еякуляції.
Характеристика сперми. Зразки сперми збирають після 2-3-денного утримання від статевого життя. Для спермограми необхідно досліджувати сперму не пізніше ніж через 1-1,5 години після еякуляції. Її отримують або шляхом мастурбації, або під час перерваного статевого акту. Збирають її у чисту суху посудину і доставляють у лабораторію.
Об'єм еякуляту у здорових чоловіків від 2 до 5 мл. Загальна кількість сперматозоїдів повинна складати не менше 50 млн. Нижня межа норми — 20х106. Нормальною вважається сперма, в якій не менше 50% спермато-зоїдів мають хорошу рухомість. Рух сперматозоїдів повинен бути посту-пальним, в одному напрямку. Спермії з коливальними або коловими руха-ми вважаються інфертильними або низькофертильними.
Патологічні зміни можуть проявлятися у неправильній формі та розмі-рах голівки чи хвоста.
При дослідженні сперми можна виявити азооспермію (відсутність спер-матозоїдів), некроспермію (мертві сперматозоїди), олігоспермію (зменшення кількості сперматозоїдів), тератозооспермію (переважання патологічне змінених форм сперматозоїдів).
Причиною чоловічої безплідності може бути порушення сперматогене-зу як наслідок перенесеного запального процесу, травм, інфекційних захво-рювань у дитинстві (особливо епідемічного паротиту), урогенітальних інфекцій у вигляді орхіту та епідидиміту (гонорея), наявності крипторхізму, варикоцеле, а також інтоксикації алкоголем, хімічними агентами. Часто безплідність є результатом дії іонізуючої радіації, електромагнітного ви-промінювання, високої температури. Велике значення у розвитку безплідності у чоловіків має вірус простого герпесу та хламідійна інфекція, при якій спер-ма може переносити інфекцію у жіночі статеві органи. Безплідність виникає також при виснажливих захворюваннях печінки, нирок, легень, ендокринній патології (цукровий діабет, хвороба Іценка-Кушінга).
Іноді безплідність виникає як результат сенсибілізацї жінки до сперми даного чоловіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Безплідний шлюб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок