Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інфекційний процес

Інфекційний процес

Назва:
Інфекційний процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Інфекційний процес


Інфекційний процес - типовий патологічний процес, що лежить в основі розвитку інфекційних хвороб (ІХ).
Пік вивчення і боротьби з ІХ приходиться на кінець XIX - першу половину XX століття. Відкриття в цей період антибіотиків і інших високоефективних протимікробних засобів, застосування вакцин для профілактики цих хвороб уселило надію, що з їхньою допомогою з інфекціями буде покінчено назавжди. Така надія була виправдана. Давно припинилися епідемії чуми, від яких у середньовіччі вимерла третина населення Європи; люди забули про натуральну віспу, якою у XVII-XVIII століттях щорічно занедужувало близько 10 млн. чоловік; набула свого чудотворного впливу вакцина проти поліомієліту; знизилася захворюваність багатьма дитячими інфекціями.
Однак і в наші дні ІХ за поширеністю у світі займають 3-є місце після хвороб серцево-судинної системи і пухлин. Більше того, з'явилися нові ІХ: кандідомікоз виник тоді, коли завдяки антибіотикам медики домоглися зникнення мікробної конкуренції; щороку лікарі чекають появи невідомого раніше штаму вірусу грипу. З'явилися нові ІХ вірусної етіології, найбільш важким з який є СНІД. В останні роки участилися випадки захворювань дифтерією, туберкульозом; люди стали повторно хворіти тими ІХ, до яких, вважалося, виробляється довічний імунітет (кір, вітряна віспа і т.п.).
Чим пояснити високу стійкість інфекційної патології?
У першу чергу мінливістю і швидкою пристосовністю збудників ІХ як до дії хіміотерапії, так і до зміни умов передачі патогенного агента. Крім того, хоча одні види мікроорганізмів і зникають, екологічні ніші пустувати не можуть. Вони заповнюються новими видами живих істот. Особливості ІХ на сучасному етапі зв'язані також зі зміною деяких видів реактивності людини, у першу чергу імунологічної реактивності. Навантаження на імунну систему людини зросли. Це зв'язано з впливом шкідливих факторів навколишнього середовища, особливостями харчування, частим безконтрольним застосуванням лікарських препаратів, активною імунізацією (вакцинацією дітей і дорослих).
Особливості ІХ в сучасному світі ставлять перед вченими і лікарями нові проблеми, вирішення яких зв'язано з вивченням патогенезу і розробкою патогенетичних підходів до лікування ІХ.
Етіологія інфекційного процесу.
Інфекційний процес - є закономірно виникаючою в організмі сукупністю реакцій (біохімічних, імунологічних і структурно-функціональних) на дію інфекційних факторів патогенних мікроорганізмів. Інфекційний процес склався історично в ході еволюції і є власне кажучи формою взаємодії мікро-і макроорганізмів. Розвиток і перебіг інфекційного процесу, викликаного різними патогенними мікроорганізмами, характеризуються в цілому однотипністю, але разом з тим існують визначені відмінні риси цього процесу, обумовлені насамперед характером інфекційного фактора, а також реактивністю макроорганізму і впливом на нього умов навколишнього середовища.
До числа збудників ІХ відносяться численні мікроорганізми рослинного і тваринного походження: 1) бактерії, 2) спірохети, 3) нижчі грибки, 4) найпростіші, 5) віруси, 6) рикетсії.
За проникненням збудника в організм хазяїна не випливає обов'язковий і, особливо, негайний розвиток інфекційного захворювання. Інфекційні агенти проте є первинною й обов'язковою причиною розвитку ІХ. Вони власне кажучи визначають специфічність хвороби: холерний вібріон викликає холеру, бліда трепонема - сифіліс, вірус імунодефіциту людини - СНІД. Усі збудники інфекційних хвороб відбулися від вільно живучих мікроорганізмів - сапрофітів, що набули в ході еволюції здатність до паразитизму - існуванню за рахунок живильних речовин організму хазяїна. У залежності від ступеня паразитизму розрізняють облігатно- і умовнопатогенні мікроорганізми.
Надходження в організм облігатно-патогенних збудників, як правило, приводить до розвитку хвороби; інші ж здатні викликати її при наявності додаткових умов (велика інфікуючи доза, низька опірність організму і т.д.).
Найважливішою відмітною властивістю мікроорганізмів є патогенність - здатність викликати захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Інфекційний процес

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок