Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Актиномікоз

Актиномікоз

Назва:
Актиномікоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Актиномікоз

Захворювання викликається променистими грибами (актиноміцетами), значно поширеними у природі. Є два основних види їх — аеробний і анаеробний. Дуже часто актиноміцети містяться в порожнині рота, в каріозних зубах, зубному камені, ясенних карманах.

Заглиблення актиноміцета в організм відбувається різними шляхами: аерогенним, гематогенним, лімфогенним і контактним.

Актиномікозом уражаються переважно шийно-щелепна ділянка, легені й органи черевної порожнини. Актиномікоз легень здебільшого є явищем вторинним.

Уражаючи порожнину рота, стравохід, кишки, актиномікоз у дальшому вторинно поширюється на середостіння і легеневу тканину; рідше спостерігається аеробне зараження.

При актиномікозі утворюються специфічні гранулеми, які складаються з грануляційної тканини з круглими епітеліоїдними і гігантськими клітинами. Характерною є наявність багатих на жир ксантомних клітин,

У центрі специфічної гранулеми навколо друз променистого гриба розвивається нагноєння, по периферії утворюється волокниста сполучна тканина. Цей фібросклероз тканин з утворенням кам'янистої щільності інфільтратів поряд з неухильним поширенням патологічного процесу контактним шляхом є характерною ознакою актиномікозу.

Перше місце щодо частоти посідає шийно-лицьовий актиномікоз, при якому виникають щільні нерухомі інфільтрати, що поступово розм'якшуються з утворенням фістул. Виділення фістульних ходів незначне, має характер тягучого гною, що містить друзи у вигляді щільних крупинок жовтувато-серозного кольору завбільшки з просяну зернину і менше. Шкіра в ділянці інфільтрату темно-червоного або багрово-синюшного кольору з фіолетовим відтінком.

Захворювання проходить звичайно хронічно, рідше гостро, супроводячись високою температурою тіла (38— 39 °С).

Актиномікоз легень характеризується тяжкими руйнуваннями легеневої тканини з наступним утворенням значних пневмосклеротичних, рубцевих змін, що призводить до тяжких деструктивних і функціональних порушень з боку органів дихання, серцево-судинної системи і паренхіматозних органів (легеневе серце, амілоїдоз внутрішніх органів).

Клініка актиномікозу легень залежить від поширення патологічного процесу, ускладнень і супровідних захворювань.

Виділяють початкову, легеневу (що нагадує картину хронічного нагноєння легені), перитрахеальну, профістульозну, легенево-плевральну і фістульозну форми актиномікозу легень.

Найчастіше актиномікоз має хронічний перебіг, протягом тривалого часу уражаючи базальні відділи легені. Для актиномікозу характерні сильний невралгічний біль, тривкий кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння і відсутність «барабанних паличок». Харкотиння має слизово-гнійний характер з Домішкою крові, містить друзи і тонкі нитки міцелію, характерні для актиномікозу.

При рентгенологічному дослідженні у хворих на актиномікоз легень залежно від стадії і поширення захворювання знаходять різного' ступеня пневмосклеротичні зміни з облітерацією зовнішнього синуса, масивними плеврокостальними і діафрагмальними зрощеннями. Відмічається різке ущільнення медіастинальної плеври і кореня легені.

При розвитку процесу в черевній порожнині утворюється специфічний актиномікотичний інфільтрат дерев'янистої консистенції, який уражає кишки і поширюється на прилеглі органи. Інфільтрат болісний, з невеликим розм'якшенням і утворенням характерних фістул з незначним виділенням. Шкіра в ділянці фістульних ходів має темно-фіолетовий колір.

На відміну від туберкульозного актиномікотичний інфільтрат не має строгої локалізації і може розвиватися в базальних відділах легень, пахвовій, підключичній і навкололопатковій ділянках.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Актиномікоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок