Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алкоголь робить різноманітний і різнобічний вплив на організм

Алкоголь робить різноманітний і різнобічний вплив на організм

Назва:
Алкоголь робить різноманітний і різнобічний вплив на організм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,29 KB
Завантажень:
1194
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Алкоголь робить різноманітний і різнобічний вплив на організм людини і нервової системи зокрема. Воно змінюється в залежності від того, скільки, як часто (епізодично або регулярно), коли, як і які спиртні напої вживаються і навіть від того, хто й у якому стані їх уживає. Але незалежно від усіх перерахованих факторів той або інший ефект впливу алкоголю насамперед обумовлений дією його на нервову систему людини і через її на весь організм.

Щоб перемогти ворога, його потрібно знати. Щоб уникнути негативних наслідків вжитку алкоголю, потрібно знати характер, особливості його впливу на організм і нервову систему.

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ

Надійшовши в організм, - алкоголь швидко всмоктується в кров і розноситься у всі органи і тканини. У шлунку всмоктується 20 % алкоголю, а у верхньому відділі тонкої кишки - біля 80 %. Усмоктування відбувається настільки швидко, що через 5-10 хв. суттєво відчувається його дія, а людина, що не звикнула до алкоголю, починає п'яніти.

Центральна в периферична нервова система. При вжитку спиртних напоїв у першу чергу страждає центральна нервова система. Алкоголь, проникнувши в нервову клітину, розчиняє в ній ліпіди, зменшує кількість кисню і порушує нормальну функцію. При тривалому впливі алкоголю відбувається закупорка дрібних капілярних судин мозку і наступає загибель деякої частини клітин. Руйнація декількох тисяч нервових клітин мозку не призводить до видимих змін його, тому що мозок нараховує від 14 до 17 млрд. клітин. Якщо зловживання алкоголем продовжується, число загиблих клітин може досягати сотень мільйонів. Одночасно порушуються найтонші біохімічні реакції й обмін речовин у нервових клітинах. Це призводить до зниження функції мозку, ослаблення розумових спроможностей, слабовілля, вираженого слабоумства, а потім до деградації особистості.

Внаслідок пригнічення алкогольною отрутою центрів мозку, що відають поведінкою людини, вона втрачає контроль за своїми вчинками, орієнтування в навколишньому оточенні, знижує критичне відношення до своїх дій і вчинків.

Під впливом спиртних напоїв людина стає надмірно пожвавленою, балакучою, а деякі індивідууми - грубими, розв'язними, агресивними. Мова в них стає нечіткою, незв'язною. Нерідко п'яний переоцінює свої можливості, здійснює ризиковані вчинки, ігнорує реальну небезпеку. Недарма говорять, що п'яному море по коліно. Цей вислів дійсний не тільки в переносному значенні, тому що п'яна людина при купанні легко може втопитися. Привести до пам'яті витягнуту з води п'яну людину значно важче, чим тверезу.

Внаслідок впливу алкоголю на мозок іноді навіть дуже делікатна і порядна людина змінюється до невпізнанності: грубіянить, скандалить, знущається з дружини і дітей. При тривалому зловживанні алкогольними напоями в людини виникають різноманітні психози: біла гарячка, депресія, марення ревнощів, галюцинації й інші розлади психіки, надалі наступає алкогольна деградація особистості. Розвитку цих явищ сприяє перенесена раніше черепно-мозкова травма. Внаслідок впливу на периферичну нервову систему виникають алкогольні поліневрити, що характеризуються різноманітної інтенсивності болем або неприємними відчуттями типу «повзання мурашок», оніміння, стягування м'язів переважно нижніх кінцівок. У ряді випадків хворі скаржаться на неможливість ходити через різку слабість нижніх кінцівок («ватяні» ноги).

Кишковий тракт. Дуже поширена думка, ніби алкоголь корисний, тому що підвищує апетит. Дійсно, після вжитку спиртних напоїв (горілки, вина, пива) збільшується виділення шлункового соку й у більшості випадків поліпшується апетит. Проте це спостерігається тільки спочатку, коли організм ще не перевантажений алкогольною отрутою. Шлунковий сік, виділення якого стимулюється алкоголем, якісно відрізняється від нормального соку тим, що містить більше соляної кислоти і менше ферментів, що беруть участь у розщепленні харчових інгредієнтів (білків, жирів і вуглеводів). Крім того, шлунковий сік, змішаний з алкогольними напоями, втрачає стравоварильні властивості. Систематичний ужиток міцних напоїв подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до зменшення виробітку шлункового соку і зниженню апетиту. Для підвищення апетиту людина змушена збільшувати кількість і частоту вжитку алкогольних напоїв. Виникає хронічний гастрит - запалення слизової оболонки шлунка. Апетит остаточно пропадає. Відомо, що хронічно хворі алкоголізмом особи їдять мало, п'ють майже не закушуючи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Алкоголь робить різноманітний і різнобічний вплив на організм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок