Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ревматичні хвороби

Ревматичні хвороби

Назва:
Ревматичні хвороби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
В поняття «ревматичні хвороби» включають різні за походженням захво
рювання здебільшого системного, рідше – локального характеру, які переб
ігають зі стійким або минущим суглобовим синдромом


В поняття «ревматичні хвороби» включають різні за походженням захворювання здебільшого системного, рідше – локального характеру, які перебігають зі стійким або минущим суглобовим синдромом.
Теоретичним обгрунтуванням об’єднання цих численних хвороб в одну групу з’явилася та обставина, що їхню основу складає переважне ураження сполучної тканини, як щільної, до якої відносять дерму, сухожильно-зв’язковий апарат, хрящову, кісткову тканину, так і її спеціальних типів (синовіальні і серозні оболонки, базальні мембрани судин тощо).
Ревматичні хвороби (РХ) є найдавнішою патологією людини, однак тільки в XVIII-XIX сторіччях з узагальненого поняття «ревматизм» (термін запропонований Галеном) стали виділяти ревматичну лихоманку (ревматизм Сокольского-Буйо), хворобу Бєхтє-рєва (анкілозуючий спондилоартрит) тощо. Сьогодні до групи ревматичних хвороб відносять:—
ревматизм;—
ревматоїдний артрит (РА);—
системний червоний вівчак (СЧВ);—
системна склеродермія (ССД);—
вузликовий периартеріїт (ВП) та інші системні васкуліти;—
дерматоміозит;—
хвороба (синдром) Шегрена;—
хвороба Бєхтєрєва.
Актуальність проблеми. В останні десятиріччя ревматичні хвороби привертають до себе увагу повсюдно – в країнах, які розвиваються внаслідок високих показників первинної захворюваності і смертності від вад серця, а в розвинених – внаслідок поширення хронічних захворювань суглобів і хребта, які супроводжуються тимчасовою або стійкою втратою працездатності. За узагальненими даними ВООЗ більше, як у 30% випадків тимчасова непрацездатність і в 10% загальна інвалідність зумовлені РХ. Статистичні дані, отримані в різних країнах світу, свідчать про безумовне значення РХ для стану здоров’я населення, оскільки від 16 до 23% населення у віці від 15 років страждають на різні захворювання цієї групи. Незважаючи на постійне зниження смертності від ревматизму, велике соціальне значення РХ визначається не тільки поширеністю, але й розвитком у значної кількості хворих тимчасової і стійкої непрацездатності (інвалідності), здебільшого в молодому віці: середній вік інвалідів, які страждають на ревматизм, – 40-43 роки, хворобу Бєхтєрєва – 44-47 років, ревматоїдний артрит – 52 роки.
Для засвоєння теми лекції необхідні знання з морфології таких загальнопатологічних процесів як пошкодження, запалення, компенсаторно-пристосувальні та імунопатологічні процеси.
Знання морфологічних особливостей ревматичних хвороб як структурної основи їх патогенезу необхідні лікарям різних спеціальностей для вміння грамотно і вчасно поставити діагноз, проводити ефективну терапію, забезпечити профілактику розвитку захворювань цієї групи і/або їх рецидивів.
Головна мета навчання – вміти визначати макро - і мікроскопічні ознаки ревматичних хвороб і неревматичних ендокардитів, пояснити причини і механізм їх розвитку, оцінити ймовірні ускладнення і вихід, значення для організму.
Для цього необхідно вміти:—
визначити морфологічні ознаки ревматичних хвороб, розпізнавши такі патологічні процеси як мукоїдне набухання, фібриноїдні зміни, клітинні імунні реакції, склероз, пояснити причини та механізм їх розвитку, визначити вихід та оцінити значення;—
визначити морфологічні ознаки неревматичних ендокардитів, розпізнавши такі патологічні процеси як ексудативне (гнійне та серозне) і продуктивне запалення, розлади кровообігу (тромбоз, емболія), пояснити причини і механізм їх розвитку, визначити вихід та оцінити значення.
Етіологія і патогенез ревматичних хвороб.
Інфекційні чинники відіграють роль у виникненні багатьох ревматичних хвороб, однак їхнє значення при різних процесах неоднакове. При ревматизмі встановлено етіологічне значення b-гемолітичного стрептококу групи А, що підтверджується ефективністю лікування пеніциліном ангін і біцилінопрофілактики рецидивів ревматизму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Ревматичні хвороби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок