Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Горицвіт весняний — Adonis vernalis L.

Горицвіт весняний — Adonis vernalis L.

Назва:
Горицвіт весняний — Adonis vernalis L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„????????? ???????”
Горицвіт весняний — Adonis vernalis L.
Народні назви: горицвіт весняний, стародубка, чорногірка.
Родина жовтецеві — Ranunculaceae.
Багаторічна трав'яниста рослина, що цвіте навесні. Кореневи-ще багатоголове, буре. Стебло заввишки 10—40 см і більше, мало розгалужене, вгорі густо вкрите тричіпірчасторозсіченими листками з вузенькими частками. Прикореневі і нижні листки бурі, лускаті. Квітки на верхівці стебла і гілок великі, з численними (15—20) золотаво-жовтими, шовковисто-блискучими, дрібно зазубленими пе-люстками. Плід — суха сіро-зелена сім'янка (мал. 39).
Цвіте з квітня, плодоносить у травні-червні, у північних райо-нах — на місяць пізніше.
Росте у лісостеповій і степовій зонах — на пагорбах, відкритих схилах, на луках і в трав'янистих степах, на узліссях і між ча-гарниками.
Райони поширення — Європейська частина СРСР, Кавказ, Си-бір, Алтайський край, Середня Азія.
Збирання і заготівля рослини особливо розвинені на всій те-риторії Української РСР, Молдавської РСР, Башкирської АРСР, на Північному Кавказі, у Краснодарському і Ставропольському краях, Південно-Західному Сибіру, Куйбишевській, Воронезькій об-ластях і прилеглих до них районах. На Україні горицвіт весняний стає дедалі рідкіснішим і у зв'язку з цим в ряді областей потребує охорони, цілковитої заборони або обмеження заготівлі.
Виготовляють ліки з трави горицвіту весняного.
Збирають траву горицвіту в період від початку цвітіння (у квітні-травні) до початку обсипання плодів, зрізуючи ножем усю над-земну частину рослини з квітками і плодами трохи вище від при-кореневих лускатих листків. Нижні частини стебла без листків відкидають. Під час збирання рослини треба вкладати натрусом у кошики чи іншу тару, старанно уникаючи потрапляння інших, схо-жих видів: горицвіту волзького (A. wolgensis Stev.) з опушеними часточками листків і горицвіту сибірського (A. sibiricus), що від-різняється перистим, а не пальчастим розсіченням листків.
Сушать горицвіт зразу після збирання на вільному повітрі у затінку, у приміщеннях, що добре провітрюються, на горищах під залізним дахом. В усіх випадках рослину розстилають тонким ша-ром, часто перетрушують. Сушити горицвіт на сонці не можна, бо він втрачає свої лікувальні властивості. Висушена трава має бути зеленою, квітки — золотаво-жовтими. Висушений горицвіт рекомендується зв'язувати у снопики і знизу рівно обрізувати. Запах горицвіту слабкий, смак — гіркий, усі частини — отруйні.
Трава горицвіту весняного міс-тить серцеві глікозиди, які вибір-ково впливають на роботу серця і є складними органічними сполу-ками, побудованими з цукристого і безцукристого компонентів. Без-цукристий компонент (так званий генін, або аглюкон) є головним діючим началом глікозидів. Гори-цвіт містить глікозиди цимарин і адонітоксин. Останній сприятливо діє на серце, швидко і добре всмоктується і легко виводиться з організму, розчиняючись у воді. Речовина, відома під назвою адонівернозиду, має сечогінні і заспо-кійливі властивості. Препарати го-рицвіту посилюють скорочення серця і уповільнюють частоту цих скорочень, поліпшують серцеву діяльність, порушену або послаб-лену при декомпенсаціях, заспо-кійливо діють на нервову систему, за даними спостережень проф. Н. М. Дмитрієвої (1946), активі-зують виділення сечі. Препарати горицвіту призначають при серцевих хворобах на стадії недостатності кровообігу внаслідок пороку серця, застійних явищ, набряків, при задишці. Призначають горицвіт також у ра-зі набряків, пов'язаних з порушенням роботи нирок (запаленням нирок), інфекційними захворюваннями (скарлатиною, тифом, гри-пом та ін.)„ а також у випадку збудження центральної нервової системи та епілепсії (часто в поєднанні з бромом та іншими засо-бами заспокійливої дії).
Препарати горицвіту іноді подразнюють шлунок.


Звіробій звичайний — Hypericum perforatum L.
Народні назви: воронець, кривавник, заяча крівця, світоянське зілля, стокрівця.
Родина звіробійні — Hypericaceae (Guttiferae).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Горицвіт весняний — Adonis vernalis L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок