Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Aлкоголь

Aлкоголь

Назва:
Aлкоголь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,11 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Під пияцтвом звичайно розуміють такий вжиток алкоголю, при якому людина втрачає контроль над своїми діями і поводженням, вступає в протиріччя з узвичаєними нормами і правилами гуртожитку. Проте пияцтво - не хвороба, - це порок, шкідлива звичка: ще немає хворобливої тяги до алкоголю, не виявляється психічні і фізичні порушення, властиві хворим алкоголізмом. Алкоголізм - це хронічне захворювання, обумовлене систематичним ужитком спиртного коли відзначається патологічний потяг до нього і втрата контролю над алкоголю. Хворий фізично і психічно залежний від алкоголю, прагне можливо швидше викликати в себе стан сп'яніння. Надалі з'являється фізична і психічна деградація, патологія внутрішніх органів, порушення речовин, необоротні зміни в нервовій системі. у глибокій давнині, не менше ніж за тис.років до Н. Е, коли з'явився керамічний посуд, у якому виготовляли слабкі спиртні напої з меду і плодових соків, люди дізналися про оп'яняючі властивості цих напоїв. Пройшли сторіччя, і тільки, у VI-VII сторіччях арабами був отриманий чистий спирт, названий ними "АЛЬ КОГОЛЬ", що означає "що заморочував".

В XIII сторіччі, після того як у результаті досвідів алхіміків міцні спиртні напої почали виготовляти шляхом сублімації вина й інших цукристих рідин, пияцтво поширилося по всієї Європі. На Русі хмільні напої в основному мед і брага, були відомі ще древнім слов'янам. Відомий російський історик і етнограф Н.І.Костомаров, базуючись на рукописних джерелах писав, що в Древньої Русі пили дуже мало, звичайно лише по святах медовуху або пиво, міцність яких не перевищувала 5-10 градусів. У будень спиртні напої не вживали. Пияцтво вважалося великою ганьбою.

До ХVI сторіччя пили переважно мед-пивo іноді при можливості вино. Горілка була завезена з Західної Європи, і лише тоді широко поширився вжиток спиртними напоями.

Поширення пияцтва за останні десятиліття сприяла сформована несприятлива соціально-психологічна атмосфера навколо споживання алкоголю, що виявлялося в примирливому відношенню до цього явище з боку значної частини населення, постійному впливі на свідомість і поводження людей широко поширених пияцьких навичок і звичаєм у слабкому контролі і недостатньому використанні адміністративних і суспільних мір проти порушників моральності. Чималу роль у поширенні споживання спиртних напоїв зіграла широка доступність алкоголю, виробництво спиртних напоїв у домашніх умовах.

Алкоголь часом уживається з метою регулювання психофізіологічного стана при несприятливих життєвих колізіях, що викликають підвищену потребу в хоча б тимчасовому знятті психологічної напруженості, А це може послужити поштовхом до постійного використання наркотичних властивостей алкоголю і до систематичного його вжитку. Які медико-соціальні наслідки впливу алкоголю на

організм людини? Немає, мабуть, жодного органа або системи, на які алкоголь не діяв би деструктивно. У людей, що регулярно вживають спиртні напої, розбудовується обмін речовин і серйозно порушується діяльність мозку, нервової і серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.

Загальновизнано, що алкоголь є наркотичною отрутою який, як і всякий інший наркотик, викликає ейфорію–особливий піднесений і безтурботний настрій, оманне відчуття тепла, приплив енергії, бадьорості, помилкове почуття самозаспокоєння при сприятливих умовах.

Багато лікарів звертають увагу на особливу небезпеку алкоголю для дітей і підлітків. Численними медичними дослідженнями доведено, що при однаковому рівні споживання спиртних напоїв і аналогічних умов середовища алкоголізм у неповнолітніх формується в 2,5-З рази швидше ніж у дорослих. Такі підлітки часто стають на шлях злочинів. А ставши дорослими, вони, самі того не підозрюючи, приносять інше величезне зло суспільству: 90% дітей, що страждають психічними і фізичними розладами, народжуються від батьків, що почали пити в у шкільному віці.

У неповнолітніх алкоголь швидше, чим у дорослого викликає стійкі зміни крові, підвищує ризик захворювання гастритом, виразковою хворобою шлунка, цирозом печінки.

Раніш, ніж у дорослих відзначається істотне ушкодження стінок кровоносних судин головного мозку, що перешкоджає його нормальному харчуванню і функціонуванню. Зрештою все це позначається на психіці і характерологічних особливостях підлітків, що зловживали алкоголем. У них з'являється сильна дратівливість згасають здатності до інтелектуальної діяльності, слабшає увага, різко знижується суспільна активність. зникають трудові навички. Як правило, вони погано навчаються, часом жорстокі з близькими, бувають різкі з батьках і вчителями, конфліктують із однолітками, стають не нетерпимі в колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Aлкоголь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок