Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація реанімаційної служби в україні. Клініко-параклінічні критерії моніторингу під час інтенсивної терапії. Гостра дихальна недостатність. конвульсивні стани

Організація реанімаційної служби в україні. Клініко-параклінічні критерії моніторингу під час інтенсивної терапії. Гостра дихальна недостатність. конвульсивні стани

Назва:
Організація реанімаційної служби в україні. Клініко-параклінічні критерії моніторингу під час інтенсивної терапії. Гостра дихальна недостатність. конвульсивні стани
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Лекція
Організація реанімаційної служби в україні. Клініко-параклінічні критерії моніторингу під час інтенсивної терапії. Гостра дихальна недостатність. конвульсивні стани


МЕТА: удосконалити знання лікарів-педіатрів з організація реанімаційної служби в Україні, особливостям догляду та спостереження під час інтенсивної терапії, сучасним підходами біохімічного контролю та моніторингу. Поглибити знання в питаннях розвитку гострої дихальної недостатністі, патогенезу, клініки, класифікації, невідкладної допомоги та конвульсивних станів у дітей.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Інтенсивна терапія та реанімація як структурний підрозділ педіатричної служби в Україні. Особливості догляду та спостереження під час інтенсивного лікування.
Анатомо-фізіологічні особливості системи органів дихання у дітей та їх значення в розвитку критичних станів.
Визначення, класифікація гострої дихальної недосттаності.
Патогенетичні механізми розвитку дихальної недостатності.
Особливості діагностики та клінічного перебігу ГДН.
Методи оксигенотерапії, ускладнення та їх профілактика.
Основні пошкоджуючі фактори і етапи патогенезу конвульсивних станів у дітей.
Клінічні прояви і діагностика конвульсій.
Принципи лікування і вибір тактичних рішень.
Ключові слова: інтенсивна терапія, реанімація, діти, гостра дихальна недостатність, оксигенотерапія, конвульсії, невідкладна допомога.
Інтенсивна терапія як клінічна дисципліна відіграє важливу роль в педіатричній практиці. Реалізація загальних закономірностей і принципів інтенсивної терапії залежить від анатомо-фізіологічних особливостей організму дитини і доволі значних відмінностей в характері патологічних процесів у дітей; все це визначає специфіку всіх розділів дисципліни: деонтологічних проблем, методики проведення і вибору анестезії, реанімаційних маніпуляцій, показань до використання того чи іншого методу лікування, дозування різних препаратів і багатьох інших аспектів. Велике значення має підхід до дитини, бажання і вміння працювати з дітьми.
Необхідно коротко визначити загальні положення інтенсивної теарпії і реаніматології як клінічної дисципліни.
Реаніматологія – це наука, що вивчає закономірності термінального періоду життєдіяльності організму і методи лікування пацієнтів, які знаходяться в термінальному стані. Однак це завдання, яке, як здавалось би покладане самим життям, є не единим і найголовнішим. В міру розвитку реаніматології її стали застосовувати у пацієнтів, що знаходяться в термінальному стані та різкими порушеннями життєво важливих функцій. Звичайно, що таких пацієнтів набагато більше і їх лікування є свого роду профілактикою термінальних станів.
Основний пізнавальний принцип Європейської медицини Нового часу – принцип редукціонізму, що закономірно веде до анатомічної диференціації та практики. Разом з тим, нозологічний підхід перетворює поняття “хвороба” у збірне і абстрактне уявлення, відокремлюючи його від поняття “хворий”.
Предметами клінічних наук сучасної медицини є окремі анатомічні системи і органи. Мета лікування – покращення функціонування однієї “хворої” системи чи органу, а не конкретного пацієнта. Така система медичної науки і практики є частиною класичної Європейської науки.
Реаніматологія відкрила нові області життєвої реальності пацієнтів у критичних станах. Важкість стану пацієнта зумовлена декількома важкими захворюваннями, верніше синдромами, що охоплюють весь організм хворої дитини. Нозологія пацієнта в критичному стані видходить на другий план. Реаніматологія вивчає адаптацію цілісного організму людини в критичному стані і спосіб виведення його з цього стану. Теоретичною основою реаніматології є теорія стресу Г. Сельє, метою лікування - збереження життя хворого в критичному стані.
Таким чином, завдання реаніматології, як одного з важливих розділів клінічної медицини значно розширилось. Коротко вони можуть бути сформульовані наступним чином:
вивчення патофізіології процесів, що проходять в термінальний період життєдіяльності організму, а також при важких критичних станах;
лікування хворих, що знаходяться в термінальному стані – реанімація чи оживлення;
лікування хворих з різними порушеннями життєво важливих функцій, що знаходяться у важкому чи критичному стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організація реанімаційної служби в україні. Клініко-параклінічні критерії моніторингу під час інтенсивної терапії. Гостра дихальна недостатність. конвульсивні стани

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок