Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Анестезія, наркоз

Анестезія, наркоз

Назва:
Анестезія, наркоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Біль - це особливе відчуття, яке виникає внаслідок дії травмуючого фактора і характеризується відповідними реакціями та рефлекторними змінами функцій внутрішніх органів, спрямованими на звільнення організму від дії шкідливого фактора.

Біль є специфічним особливим відчуттям і до останнього часу немає спеціальних приладів, які б сприймали виключно больові подразники. Будь-яке відчуття, що ґрунтується на подразненні тих чи інших рецепторів (температурних, тактильних та ін ), може перейти в біль, якщо сила його перевищує відповідну межу.

Він відіграє важливу роль в захисті організму і є сигналом небезпеки. Тільки за рахунок болю різні організми, здатні створювати захисні реакції і пристосовуватись до умов існування.

Слід зазначити, що відчуття болю великою мірою залежить від стану центральної нервової системи При очікуванні болю він більш виражений, при пригніченні кори головного мозку інтенсивність його зменшується В стані психічного афекту (екстремальна ситуація) біль взагалі може бути відсутнім. У відтворенні больових реакцій бере участь і вегетативний відділ нервової системи Подразнення симпатико-адреналової системи призводить до накопичення у нервових закінченнях гістаміну, ацетилхоліну, які є подразниками больових рецепторів На больові подразнення реагують залози внутрішньої секреції, посилюючи або зменшуючи виділення гормонів (надниркові залози, щитоподібна залоза, різні утворення мозку та ін.)

При відчутті болю у потерпілого виникає відповідна реакція у вигляді захисних рухів скелетної мускулатури, голосових звуків і ін. Клінічно больові реакції проявляються порушенням гемодинаміки, дихання, функції залоз внутрішньої секреції, обміну речовин і ін., сумарно такі зміни можуть призвести до розвитку шокового стану.

Анестезіологія – це наука про проведення загального знеболювання при операціях і правильний його перебіг.

Загальною анестезією називають стан глибокого гальмування центральної нервової системи, спричинюваний штучно, головним чином наркотичними речовинами, який супроводиться втратою притомності, чутливості і рухів при збереженні функцій довгастого мозку (вазомоторного Т дихального центрів).

Розрізняють фармакодинамічний наркоз з допомогою наркотичних речовин, гіпно- і електронаркоз.

У хірургії майже виключно застосовується фармакодинамічний наркоз. Наркотичні засоби вводять різними шляхами.

Реаніматологія—медична наука, що вивчає закономірності згасання життєвих функцій організму, методи їх активного відновлення та тривалої підтримки, а також заходи щодо запобігання розвитку термінальних станів,

Реаніматолог — лікар, котрий володіє практичними навичками реанімації та теоретичними основами реаніматології. На догоспітальному етапі та в побуті важливу роль у поданні допомоги потерпілому може відіграти реаніматор — людина, котра проводить оживлення.

Реанімація забезпечує найвищий ефект при настанні раптової смерті.

Реанімація неефективна у хворих, життєві сили яких вичерпані у процесі перебігу невиліковних захворювань або у разі ураження життєво важливого органу. Фактор часу — основа реанімації!

Реанімація — комплекс лікувальних заходів з відновлення життєво важливих функцій, який застосовують при зупинці кровообігу та дихання При успішному проведенні реанімації хворому потрібно провести інтенсивну терапію — комплекс лікувальних заходів з відновлення нормальної функції організму в цілому

Інтенсивна терапія направлена на виведення та покращення стану хворих при термінальних станах (шок).

При поданні допомоги хворому, котрий зазнав впливу первинного фактору агресії (травма, інфекція, гіпоксія тощо), лікар анестезіолог реаніматолог повинен здійснити комплекс таких заходів:

інтенсивна терапія, тобто зрушення життєво важливих (вітальних) функцій організму або керування ними;

моніторинг життєво важливих функцій, коли характер патології припускає вірогідність керування ними;

реанімація (інтенсивна терапія при зупинці кровообігу та дихання),

анестезіологічна допомога, тобто інтенсивна терапія та спостереження за хворим, що підлягає оперативному втручанню.

Основні завдання відділення анестезіології та реаніматології.

• здійснення комплексу заходів з підготовки та проведення знеболювання при операціях, пологах, спеціальних лікувальних та діагностичних процедурах,

• проведення комплексу заходів з реанімації та інтенсивної терапії хворих з розладами функцій життєво важливих органів,

• підвищення рівня теоретичних знань та навчання медичного персоналу закладу практичним навичкам з питань реанімації.

Існує декілька теорій механізму виникнення наркозу.

1 Ліпідна теорія побудована на тому, що наркотичні речовини розчиняють жири і жироподібні речовини в мозковій тканині, завдяки чому проникають у клітини центральної нервової системи і гальмують її діяльність Однак не всі наркотичні речовини і гази розчиняють жири

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Анестезія, наркоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок