Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аномалії родових шляхів

Аномалії родових шляхів

Назва:
Аномалії родових шляхів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Зовнішні статеві органи утворюються із сечостатевого синуса. Якщо в процесі формування статевих органів на організм вагітної діятимуть шкідливі чинники, зокрема медикаментозні, процес диференціювання статевих органів може порушитись.

Виходячи з механізму формування статевих органів, можливі наступні варіанти вад розвитку матки та піхви:

1. обидві мезодермальні протоки формуються правильно, але не зливаються між собою по всій довжині. Утворюється повне подвоєння матки та піхви: у хворої дві піхви, розділені тонкою перетинкою, в кожну піхву відкривається шийка матки, дві матки; у кожної матки одна труба і один яєчник.

2. обидві мезодермальні протоки формуються правильно, але їх злиття відбувається лише на певному проміжку, а інші частини матки та піхва розділені перетинкою . Варіантів такої вади може бути багато: перетинка у піхві; наявність однієї піхви, в яку відкривається дві шийки матки; перетинка в порожнині матки; дворога матка; сідлоподібна матка;

3. одна з мюллеревих проток розвивається правильно, а інша не розвивається зовсім. Формується піхва, однорога матка з одним яєчником та однією трубою. У такої хворої слід обстежити сечовивідну систему, бо часто така вада поєднується з відсутністю нирки на ураженому боці;

4. Одна з мезодермальних проток розвивається правильно, інша – недостатньо. формується матка з рудиментарним рогом. Ці порожнини бувають з’єднані між собою, тому можливе настання вагітності в рудиментарному рогові. Вона розвивається як позаматкова, при перериванні відбувається значна кровотеча, що потребує хірургічного втручання.

Діагностика полягає у проведенні огляду зовнішніх статевих органів, огляді шийки матки у дзеркалах, бімануальному дослідженні. Для уточнення діагнозу інколи необхідне УЗД, зондування порожнини матки, гістеросальпінгографія або контрастна сонографія.

Лікування аномалій розвитку хірургічне. Подвоєння матки та піхви, яке не порушує статевої та репродуктивної функції жінки, не потребує оперативне втручання необхідне при наявності рудиментального рогу матки, якщо виникає скупчення менструальної крові, або позаматкова вагітність. Перетинки у піхві діагностують переважно під час вагітності або під час пологів, якщо вони перешкоджають народженню плода їх розтинають.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Аномалії родових шляхів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок