Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аномалії розвитку зовнішніх статевих органів

Аномалії розвитку зовнішніх статевих органів

Назва:
Аномалії розвитку зовнішніх статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ.

Найбільш часто трапляються вади в розвитку зовнішніх статевих органів при гермафродитизмі та адреногенітальному синдромі.

Гермафродитизм – це наявність в однієї особи ознак обох статей.

Адреногенітальний синдром – хвороба, що розвивається внаслідок гіперфункції кіркового шару надниркових залоз, супроводжується підвищенням вмісту андрогенів в організмі і призводить до вірилізації.

Вроджений адреногенітальний синдром проявляється жіночим псевдогермофродитизмом. Період статевого дозрівання у таких дітей починається у віці 6-7 років. Постнатальна форма характеризується раннім статевим дозріванням з ознаками вірилізації, появою рожевих вугрів на спині, грудях, обличчі. Діти низькорослі, з короткими нижніми кінцівками внаслідок раннього закриття епіфізарних хрящів. При постпубертатній формі спостерігається алго- або аменорея, безплідність, атрофія молочних залоз, зменшення розмірів яєчників і матки.

Лікування проводить лікар акушер-гінеколог спільно з ендокринологом. Призначають препарати глюкокортикоїдних гормонів з метою зниження продукції андрогенів наднирковими залозами, завдяки чому підвищується гонадотропна функція гіпофізу. Розпочинається стимуляція яєчників і продукція власних естрогенів.

АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ МАТКИ ТА ПІХВИ.

Формування статевих органів у плодах жіночої статі відбувається у перші місяці внутрішньоутробного розвитку із середнього зародкового листка. З цього ж листка утворюються і органи сечовидільної системи, тому аномалії розвитку матки та піхви можуть поєднуватися з аномаліями органів сечовиділення.

Яєчники формуються у перші тижні розвитку ембріона з індиферентної статевої залози. На 3-му місяці внутрішньоутробного розвитку починається їх диференціювання. Яєчники зміщуються до низу і опускаються в малий таз. Матка, маткові труби та піхва формуються з мезодермальних зачатків, із кожної з них утворюються маткова труба, половина матки та піхви. Середня та нижня третина цих проток на 2-му місяці розвитку плода з’єднуються між собою, формуючи зовнішній контур органа, але матка та піхва розділені перетинкою. Протягом третього місяця внутрішньоутробного розвитку плода ця перетинка розсмоктується і утворюється порожнина матки та піхви. З верхніх частин мюллерових ходів, що злилися, утворюються маткові труби.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Аномалії розвитку зовнішніх статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок