Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Антенатальний період являється головним для послідуючого стану плода в родах і розвитку новонародженого

Антенатальний період являється головним для послідуючого стану плода в родах і розвитку новонародженого

Назва:
Антенатальний період являється головним для послідуючого стану плода в родах і розвитку новонародженого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
203,87 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Антенатальний період являється головним для послідуючого стану плода в родах і розвитку новонародженого. Своєчасна пренатальна діагностика і лікування різних порушень стану плода - це головні фактори профілактики ускладнень неонатального періода.

В період вагітності і родів плід, плацента і навколоплідні води складають єдину функціональну систему - фетоплацентарний комплекс. Оцінка стану його в значній мірі дозволяє судити про протікання вагітності, наявності відхилень в розвитку плода, прогнозувати закінчення родів для новонародженого.

В теперішній час розроблено достатньо багато об'єктивних способів оцінки стану внутрішньоутробного плода і функції плаценти, дозволяючих діагностувати ранні стадії порушень в фетоплацентарному комплексі. Це - фоно- і електрокардіографія плода, визначення вмісту естріола і хоріонітичного гонадатропіну в сечі, гормональна кольпоцитологія, амніоскопія.

Показником життєдіяльності плода являється його серцева діяльність, яка визначається за допомогою фоноелектрокардіографічних досліджень.

Найчастіше використовується непрямий метод ектрокардіогра- фії, коли електроди накладаються на передню черевну стінку.

Звукові феномени, зв'язані з скороченням серця, які складаються з першого і другого тонів, реєструються фонокардіографом.

Одночасно реєстрація електро- і фонокардіограми плода дозволяє вивчати ЧСС, характер ритму, тривалість і висоту зубців комплексу QRS, амплітуду тонів. При гіпоксії плода спотерігається зниження амплітуди першого і другого тонів серця, монотонність ритму з одночасним зменшенням висоти зубців коплекса QRS. При вираженій гіпоскії плода в початковій її стадіях відмічається тахікардія, потім брадикардія, яка переходить в брадиаритмію.

При гіпоскії плода відмічається укорочення інтервалу Q - Т, тривалість його менше ніж 0,21с. свідчить про виражену гіпоксію

плода. При хронічній гіпоксії відмічається вкорочення тривалості механічної системи і монотонність серцевої діяльності.

Реєстрацію біопотенціалів серця плода для достовірної інформації про його стан рекомендується приміняти, починаючи з 34-го тижня вагітності.

В теперішній час для оцінки серцевої діяльності плода використовують метод кардіотокографії - синхронного запису серцебиття плода і скорочень матки за допомогою апарату кардіотокографа. За допомогою сучасної кардіотокографії можна одночасно реєстувати серцеві скорочення плода, скоротливу діяльність матки і рухливу активність плода. Серцева діяльність плода може бути зареєстрована при терміні вагітності 7-8 тижнів у 50 - 60%, більше 12 тижнів - у 100% вагітних.

Нормальна ЧСС плода коливається в межах 120 - 160 уд/хв., при збільшенні базального рівня кардіотахограми більше 150 - 160 уд/хв. Можна говорити про тахікардію :

легку 151-160 уд/хв. помірну 161-180 уд/хв тяжку більше 180 уд/хв.

Брадикардія плода реєструється при базальному рівні кардіотахограми менше 120 уд/хв.:

помірна брадикардія 100-119 уд/хв. тяжка-менше 99 уд/хв.

При оцінці кардіотахограм аналізують, крім базальної ЧСС (ЧСС, яка зберігається незмінною на протязі 10 хв.), миттєві коливання, чи осциляції. Виділяють декілька типів осциляцій: "німий" - відхилення від базального рівня складає 5 уд/хв., "ундуліруючий" - відхилення в межах 10-25 уд/хв., "сальтаторний" - відхилення від базального рівня 25 уд/хв. і більше.

Крім аналізу вищеуказаних показників, велике практичне значення має оцінка більш тривалих змін серцевого ритму-прискорення ЧСС (акцелерацій) і порідшання ЧСС ( децелерацій). По ступені вираженості акцелерацій і децелерацій розрізняють слабкі зміни ЧСС ( від 10 до 30 уд/хв.), середні ( від 30 до 60 уд/хв.) і

значні ( більше 60 уд/хв.). В антенатальний період наявність акцелерацій свідчить, як правило, про задовільний стан внутрішньоутробного плода.

При фізіологічному протіканні пологів акцелерації спостерігаються майже постійно з частотою 4-5 уд/хв. і більше 30 уд/хв., тривалість їх складає 20 - 60 с, амплітуда - більше 15 уд/хв. Зниження частоти акцелерацій чи, тим більше, їх відсутність являється наблагоприємною прогностичною ознакою.

При аналізі результатів кардіотокографії слід мати на увазі, що в антенатальний період патологічні тахікардія і брадикардія не завжди зв'язані з гіпоксією плода ( винятком являються випадки гострого порушення материнського плодового газообміну, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти).

Тахікардія є відображенням компенсаторних реакцій і звичайно не небезпечна для плода. Однак тривала виражена тахікардія звичайно поєднується з метаболічним ацидозом і свідчить про розвиток внутрішньоутробної гіпоксії.

Брадикардія виникає при значному порушенні стану внутрішньоутробного плода. Тому при її наявності необхідно провести термінові заходи по покращенню стану плода.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Антенатальний період являється головним для послідуючого стану плода в родах і розвитку новонародженого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок