Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дослідження мокротиння

Дослідження мокротиння

Назва:
Дослідження мокротиння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження мокротиння


Свіжовиділене мокротиння збирають у су-хий, чистий, знезаражений спеціальний посуд, який щільно закривають. Збирати його необхідно вранці перед сніданком. Знезаражують матеріал розчином хлораміну протягом 4 год.
Спочатку описують фізичні властивості мокротиння: колір, запах, особ-ливості, консистенцію, пошаровий розподіл. Колір: сіруватий від слизу і гною; червонуватий або іржавий за наявності в ньому крові; сірий і чор-ний є ознакою забруднення повітря вугіллям та пилом.
Запах: гнильний при гангрені, розпаді пухлини; неприємний — при абсцесі легень. У інших випадках свіжовиділене мокротиння без запаху. Особливості мокротиння: слизисте, слизисто-гнійне, кров'янисте, кров'я-нисто-слизисте. Консистенція мокротиння: рідке, напіврідке, в'язке, напівв'язке.
Для мікроскопічного обстеження з різних місць мокротиння беруть сли-зові та кров'янисті грудочки. Отриманий матеріал змішують на предметно-му склі, накривають покривним скельцем і розглядають під мікроскопом.
У нормі в мокротинні знаходять лейкоцити, клітини плоского епіте-лію, альвеолярні макрофаги, поодинокі клітини війчастого епітелію, ерит-роцити. За різних патологічних станів знаходять велику кількість лейко-цитів, еритроцитів, еозинофілів, клітин війчастого епітелію, еластичних волокон, спіралей Куршмана. Із кристалічних утворень виявляють крис-тали Шарко—Лейдена, холестерину, гематоїдину. При застійних явищах у легенях, інфаркті легень, крововиливах знаходять альвеолярні макрофа-ги, що містять гемосидерин.
Дослідження мокротиння на мікобактерії туберкульозу. Методика фарбування за Цілем—Нільсеном. Беруть матеріал із гнійних ділянок мок-ротиння і готують тонкі мазки, які висушують на повітрі й фіксують над полум'ям пальника. Препарати кладуть на скляні містки, накривають фільтрувальним папером (розмір — менше від предметного скла) і полива-ють розчином карболового фуксину (1 г в 100 мл етилового спирту 4- 100 мл 5 % карболової кислоти). Препарат нагрівають над полум'ям пальника до утворення пари, дають йому охолонути, після чого фільтрувальний папір скидають і занурюють препарат у солянокислий спирт для знебарвлення. Промивають водою і дофарбовують 0,5 % водним розчином метиленового синього протягом 20—30 с. Мікобактерії туберкульозу забарвлюються у червоний колір, а інші елементи мокротиння і бактерії — у синій.
Дослідження мокротиння на елементи астми. При бронхіальній астмі в мокротинні можна знайти спіралі Куршмана і кристали Шарко—Лейдена. Спіралі Куршмана щільні, закручені слизовими утвореннями, центральна частина яких різко заломлює світло і має вигляд блискучої спіралі. При мікроскопії мокротиння їх виявляють на темному фоні. Кристали Шар-ко—Лейдена мають вигляд витягнутих блискучих ромбів різної величини; їх утворення пов'язують із руйнуванням еозинофілів і часто знаходять у щільних товстуватих грудочках мокротиння. Для виявлення еозинофілів необхідно зі щільних жовтуватого кольору грудочок мокротиння приготу-вати тонкі мазки, які висушують і фарбують за Паппенгаймом, як і кров, і розглядають під імерсійним об'єктивом.
Усі згадані лабораторні методи обстеження хворого входять до професіограми фельдшера.
Важливим в диференціальній діагностиці органів дихання рентгеноскопія (рентгенографія) органів грудної клітки. Ці методи дають мож-ливість виявити в легенях безповітряні ущільнення (у випадку туберкульозу, раку, пневмонії), установити наявність каверни, розростань сполучної тка-нини (пневмосклероз), нагромаджень рідини або газу у плевральній по-рожнині, стороннього тіла (кулі, осколка бомби) у грудній клітці, про-зорість легень.
Значно поширений метод флюорографії, завдяки якому на невеликій рентгенофлюорограмі отримують зображення легень. Метод дає можливість за короткий термін обстежити велику кількість людей.
Бронхографія — метод, при якому рентгенографію виконують за умови введення в бронхи рентгеноконтрастних речовин. Цей метод дає можливість діагностувати бронхоектази, викривлення бронхів, звуження їх просвіту тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження мокротиння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок