Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Водолікування. Народні методи лікування

Водолікування. Народні методи лікування

Назва:
Водолікування. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Водолікування. Народні методи лікування


Поняття "водолікування" включає гідро- та бальнеотерапію.
Гідротерапія — використання прісної води (водопровідної, річкової, озерної) у вигляді ванн, душу, обтирання, обливання, обгортання тощо. Прісну воду використо-вують у чистому вигляді або з додаванням різних речовин (хвойний екстракт, кон-центрат шавлії лікарської, гірчиця тощо), що посилює її дію на організм.
Бальнеотерапія — метод лікування, профілактики хвороб і відновлення поруше-них функцій за допомогою природних мінеральних вод.
Головними діючими чинниками водолікування є температурний, механічний, фізико-хімічний та психотерапевтичний.
Водолікувальні процедури можуть бути місцевими й загальними. До загальних належать душ, обливання, обтирання, ванни, до місцевих — ручна, ножна, сидяча ван-ни, зрошення, а також грілки, компреси.
Раціональним водолікуванням можна знизити підвищену температуру тіла, роз-вантажити органи від надмірної кількості крові, таким чином усуваючи порушен-ня. Під впливом водолікувальної процедури в організмі відбуваються зміни з боку нервової, серцево-судинної та інших систем, а також терморегуляції та обміну речо-вин. Ці зміни можуть свідчити як про сприятливий, так і несприятливий перебіг лікування. Про те, в якому напрямку відбуваються ці зміни, судять за судинною ре-акцією шкіри, частотою пульсу та дихання, артеріальним тиском.
У разі сприятливої реакції шкіра червоніє і стає теплою. Одночасно у пацієнта поліпшується самопочуття, з'являється бадьорість, відчувається приємне тепло. Така реакція обов'язкова для кожної водолікувальної процедури.
Якщо процедуру виконано неправильно, то спостерігається протилежна картина: шкіра стає блідою і холодною, з'являються тремтіння, нерідко "гусяча шкіра". У цьо-му разі процедуру слід припинити, дати серцеві засоби.
Ванни температури 37 — 38 °С дещо знижують артеріальний тиск за рахунок роз-ширення підшкірних кровоносних судин, особливо при гіпертонічній хворобі. Спо-стерігається незначне почастішання пульсу. Частота дихання змінюється мало, зрідка збільшуючись на 2 —4 за 1 хв. Погано переносять теплові процедури при гіпотензії.
Теплові процедури мають виражену антиспастичну (знижують тонус судинної стінки, м'язовий тонус), протизапальну дію, тамують біль, активізують процеси об-міну.
Гарячі процедури підвищують обмін речовин, особливо під час їх проведення, прискорюють, ослаблюють серцеві скорочення. На початку процедури підвищується, а потім знижується артеріальний тиск, прискорюється частота і зменшується глибина дихання. Виявляють потогінну дію, підвищують згортання крові.
Холодні процедури підвищують артеріальний тиск, знижують згортання крові, поглиблюють і сповільнюють дихання, стимулюють обмін речовин, підвищують тонус м'язів.
Основною метою проведення водолікувальних процедур є досягнення перерозпо-ділу крові між ураженим органом (або системою) та організмом у цілому, внутріш-німи органами та шкірою, спрямування надлишку крові до видільних органів (шкіра, нирки) з метою активізації процесу виведення токсичних речовин. При цьому треба враховувати перебіг захворювання (гострий, хронічний), стадію його розвитку, супут-ню патологію.
У гостру стадію запального процесу найчастіше кров відтягують від уражених органів до віддалених шляхом їх тривалого прогрівання. Додаткова активізація фер-ментних систем посилює антитоксичну функцію, стимулює імунну систему організму, що сприятливо позначається як на самопочутті хворого, так і на перебігу патологіч-ного процесу.Найдоцільніше відтягати кров до кінцівок. Якщо потрібно посилити лікувальний ефект, рекомендують половинні, тричетвертинні, повні (або загальні) ліку-вальні процедури. Проте під час їх проведення зростає і навантаження на серцево-судинну, дихальну та інші системи, розширюється перелік протипоказань.
На початку гострої стадії хвороби доцільно застосувати короткочасне охолод-ження ділянки розташування ураженого органа. Це сприяє зменшенню запалення та зниженню температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Водолікування. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок