Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Походження больових відчуттів під час пологів. методи усунення болю в пологах.

Походження больових відчуттів під час пологів. методи усунення болю в пологах.

Назва:
Походження больових відчуттів під час пологів. методи усунення болю в пологах.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План.
Походження больових відчуттів під час пологів.
методи усунення болю в пологах.
не медикаментозні методи:
а) психопрофілактична підготовка;
б) аутогенне тренування;
в) голкорефлексотерапія;
г) гіпнотерапія.
Медикаментозне знеболювання.
У переважній більшості випадків пологи супроводжуються вираженими у тій чи іншій мірі больовими відчуттями.
Напередодні пологів відбувається часткова фізіологічна енервація матки – руйнується частина нервових волокон, що проводять больові імпульси. Це можна трактувати як захисну реакцію організму для зменшення синдрому болю в пологах.
Анатомо-фізіологічним субстратом родового болю є подразнення інтерорецепторів шийки матки, нижнього сегмента, очеревини, що вкриває тіло матки, м'язів тазового дна, піхви та промежини. Еферентні імпульси досягають гіпоталамуса та кори головного мозку, сприймаються нервовою системою і перетворюються на больові відчуття. Їх сила залежить від порогу больової чутливості пацієнтки, який, у свою чергу, формується під впливом емоційного та умовно-рефлекторного чинників.
У жінок із спокійним, врівноваженим характером, що мають сильний тип нервової системи, не бояться пологів. Виконують вимоги медперсоналу, пологи проходять зазвичай із незначними больовими відчуттями. Це ж стосується жінок, у яких сформована позитивна домінанта пологів – переважають емоції радісного очікування дитини. У них поріг больової чутливості високий, і більша частина подразників залишається допороговою.
У неврівноважених жінок із збудливою центральною нервовою системою під впливом розповідей подруг або описаних у художній літературі пологів, змальованих як суцільне страхіття болю, формується негативна родова домінанта, і задовго до пологів вагітною опановує страх майбутніх мук. Кожне незвичне больове відчуття, кожна медична маніпуляція для жінки з низьким порогом больової чутливості реалізується ЦНС у сильний біль. Роділля погано володіє собою, заважає медперсоналу вести пологи, виснажується фізично через неспокійну поведінку, створює напружену обстановку у пологовій залі – усе це вкрай несприятливо позначається на стані матері і дитини.
Отже, усунення болю в пологах є надзвичайно важливим не лише з етичних, а й з акушерських міркувань.
З метою знеболювання застосовують медикаментозні і немедикаментозні методи, до яких відносяться психопрофілактична підготовка, аутогенне тренування, голкорефлексотерапія та гіпнотерапія.
Немедикаментозне знеболювання.
Метод психотерапевтичної підготовки вагітних до пологів був розроблений в Україні К.І.Платоновим та І.З.Вельвовським і широко впроваджений О.Ю.Лур’є.
Основна мета методу – знати емоційний та умовно-рефлекторний компоненти родового болю, усунути почуття страху, позбавити жінку хибного уявлення про пологи як про неминучий больовий процес, сформувати позитивну домінанту пологів у ЦНС, пов’язану із майбутнім материнством.
Суть методу полягає у тому, що шляхом словесного впливу приводять у стан рівноваги процеси збудження і гальмування у ЦНС.
У цьому напрямі лікар та середній медичний персонал працюють із жінкою з першого відвідування нею жіночої консультації, проте цілеспрямовано психопрофілактична підготовка розпочинається у 35-36 тижнів вагітності.
Курс підготовки складається із 4-6 занять, які проводить лікар або акушерка із спеціальною підготовкою. Здорові вагітні займаються у групах по 8-10 осіб. Вагітні з екстрагенітальною патологією, обтяженим акушерським анамнезом потребують індивідуальних занять:
І заняття. Особливості анатомії та фізіології жіночих статевих органів. Зміни у статевих органах під час вагітності. Періоди пологів. Процеси, що відбуваються під час кожного періоду.
ІІ заняття. Роділлю навчають правильно поводитися у І періоді пологів, виконувати вказівки медичного персоналу, використовувати методи знеболення перейм (режим дихання, прогладжування живота, притискання передньоверхніх остей клубових кісток та бокових кутів ромба Мікаеліса, підрахунок перейм, відпочинок між ними).
ІІІ заняття присвячене перебігові ІІ і ІІІ періоду пологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Походження больових відчуттів під час пологів. методи усунення болю в пологах.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок