Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

Загрузка...

АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ / сторінка 2

Назва:
АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
619,89 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
За характером своєї роботи аптечні пункти поділяються на аптечні пункти І групи з правом готування ліків і II групи без права готування ліків, а лише постачають населенню готові лікарські засоби, перев'язочні матеріали та інші предмети санітарії і гігієни.

5. Аптекарські магазини є оптово-роздрібними аптечними підприємствами, в завдання яких входить забезпечення населення лікарськими засобами, дозволеними до відпуску без рецепта лікаря, і всіма іншими предметами санітарії, гігієни та догляду за хворими, парфумерією, оптикою, інструментарієм і т. д.

6. Аптечні кіоски — заклади, покликані відпускати населенню найпростіші готові лікарські засоби, дозволені до відпуску без рецепта лікаря, а також і інші товари аптечного асортименту. Організують кіоски в місцях скупчення населення (на вокзалах, пристанях, аеропортах і т. д.).

РОЗМІЩЕННЯ І ОБЛАДНАННЯ АПТЕКИ

Націоналізація аптек і об'єднання аптечної справи з загальною системою охорони здоров'я відкрили нові перспективи в галузі поліпшення лікарської допомоги. При обладнанні аптеки передбачається створення в ній найсприятливіших умов в санітарно-гігієнічному відношенні, забезпечення доброякісного готування, зберігання і відпуску ліків та створення належних умов для продуктивної роботи.

Залежно від обсягу роботи аптеки розміщуються у відповідних приміщеннях. Зокрема, аптеки І—IV категорій звичайно складаються з таких кімнат:

1. Приймальна (дожидальня для відвідувачів). В приймальній кімнаті аптеки відкритого типу ставляться звичайні меблі для відвідувачів, вітрини з зразками лікарських засобів, виставки з санітарної освіти та відділ ручного продажу, обладнаний прилавками та скляними шафами.

2. Рецептурна. Це кімната або частина кімнати, відокремлена від приймальної скляною перегородкою, у якій є вікна, призначені для приймання рецептів і видавання-виготовлених ліків. У рецептурній є стіл рецептора і обертові установки з полицями та висувними ящиками для ліків, підготовлених до відпуску.

3. Асистентська. Це кімната, пристосована для готування ліків, звичайно ізольована від інших приміщень. Обладнана спеціальними асистентськими столами з вертушками, на яких розміщені найбільш ходові лікарські засоби. У великих аптеках спеціально обладнуються асистентські столи, з яких одні служать тільки для готування мазей, другі — порошків, треті — рідин і т. Д. Столи, пристосовані для готування рідких ліків, обладнані бюретковими системами і наборами піпеток. В асистентській є шафи для зберігання лікарських засобів, застосовуваних порівняно рідко, а також шафи «А» і «Б» для зберігання невеликих кількостей отруйних і сильнодіючих лікарських засобів.

4. Стерилізаційно-асептичний блок. Спеціальне приміщення для готування стерильних і асептичних ліків. Звичайно цей блок складається з стерилізаційної кімнати, тамбура і асептичної кімнати.

Якщо немає потрібної кількості кімнат, цей блок може розміщуватися в одній кімнаті. В гіршому разі в асистентській обладнують так званий настільний бокс — засклений, спеціально виготовлений ящик.

5. Кокторій. У цій кімнаті готуються водні витяжки (настої і відвари), добувають тут дистильовану воду та провадяться інші технологічні операції, пов'язані з підігріванням. Кокторій обладнаний інфундирними або перегінно-інфундирним апаратами і перегінним кубом.

6. Матеріальна кімната

призначена для зберігання запасів лікарських засобів та інших санітарно-гігієнічних предметів. Обладнана спеціальними матеріальними шафами.

7. Мийня—це спеціальна кімната, призначена для миття посуду і різних приладів. У ній є холодна і гаряча вода, а також спеціальні прилади для миття посуду. Тут стоїть сушильна шафа для сушіння посуду і шафа для зберігання чистого посуду.

8. Підвал. У підвалі зберігаються запаси лікарських засобів, які треба зберігати в прохолодному і захищеному від світла місці. Обладнаний підвал стелажами і шафами. Для зберігання вогненебезпечних речовин обладнується вогнетривке бетонне сховище з залізними дверима.

Переважно в аптеках буває три відділи: 1) рецептурно-виробничий, 2) ручної продажі, 3) запасу. В аптеці першої категорії може бути самостійний відділ готових лікарських форм і відділ аптеки. В обов’язки рецептурно-виробничого відділу входить прийом рецептів від населення і вимог накладних від лікувально-профілактичних установ, виготовлення і відпуск по них ліків. У відділі ручного відпуску проводиться відпуск готових лікарських форм, предметів санітарії, гігієни, і інших предметів аптечного асортименту. Відділ запасу проводить прийом і зберігання медикаментів та інших медичних виробів, відпуск їх відділом аптеки і забезпечення ними лікувально-профілактичних закладів, аптечних пунктів, філіалів аптек, лотків, кіосків прикріплених до аптеки, а також проводить виготовлення концентратів, напівфабрикатів і внутрішньоаптечних заготовок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок