Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати: АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
619,89 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

Перша аптека, як заклад, у якому не тільки зберігали, а й готували і продавали ліки, була відкрита арабами в 754 р. в Багдаді.

У Європі перші .аптеки виникли у VIII—XIII ст. і були приватновласницькими підприємствами. Спочатку вони з'явилися на півдні Європи (Салерно), потім у Середній Європі (Англія, Франція, Голландія) і трохи пізніше в Прибалтійських країнах (у Ризі — 1357 р. і в Талліні — 1415 p.).

Перша на Україні приватна аптека існувала у Львові в 1392—1400 pp., а в 40-х роках XV ст. у Львові було вже три аптеки (В. Д. Отамановський).

Про час виникнення першої аптеки в Росії цілком певних відомостей немає. Вперше про аптекарів згадується в літописах XV ст. В XVI ст. в лікарнях при монастирях були особливі приміщення для готування ліків (БМЭ, БСЭ). Прообразом аптек також були «зелейні лавки», які готували і відпускали зілля (ліки). Ось ці спеціальні приміщення і «зелейні лавки» були закладами аптечного типу, які свідчили про самобутній розвиток аптечної справи в Росії. Щодо відкриття першої регламентованої державної аптеки, то вона була влаштована при Івані IV. (Грозному) в 1581 р. і обслуговувала тільки царя, його сім'ю та близьких до царя осіб. Друга аптека була відкрита при царі Олексії Михайловичі лише в 1672 р. Ця аптека повинна була «продавати спирти, горілки і всякі ліки всяких чинів людям за указною книгою». Указна книга — це перша аптекарська-такса. Поряд з цією аптекою існували і «зелєйні лавки». І тільки в 1701 р. Петро І видав указ про організацію в Москві ще 8 приватних аптек «для всяких надобностей и потребностей лекарств» і скасував існування «зелейних лавок».

У Києві перша казенна аптека заснована Петром І в 1709 p., а перша приватна — в 1728 р.(І. М. Губський, І. А. Мініович). В кінці XVIII ст. в Росії нараховувалося близько 100 аптек.

В кінці XIX ст. була відкрита невелика кількість земських аптек, проте розвивалися вони слабо, бо царський уряд обмежував їхнє право, чинив усякі утиски і підтримував приватних власників аптек.

Приватновласницька капіталістична аптека перетворилася у торгову крамницю і стала-джерелом добування прибутків. Втрата виробничих функцій і відсутність контролю приводили часто до фальсифікації і відпуску недоброякісних ліків.

Тільки після перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції аптеки були націоналізовані і поставлені на службу народу.

Відомо, що в дореволюційній Росії було всього 4 900 аптек, причому в основному вони були зосереджені у великих містах і майже їх не було в сільській місцевості. Особливо відставав розвиток аптечної справи в Середній Азії і Закавказзі. Фармацевтичної промисловості в Росії майже не було. Медикаменти і медичні вироби в основному ввозили з-за кордону. Кількість їх порівняно з дореволюційним періодом збільшилася майже в 3 рази.

Основним завданням аптеки є:

1. Готування і відпуск ліків за рецептами лікарів;

2. Продаж готових ліків, дозволених до відпуску без рецептів, а також предметів санітарії, гігієни і догляду за хворими, мінеральних вод, дезинфекційних засобів, перев'язочних матеріалів, окулярної оптики, хірургічного інструментарію та інших аптечних предметів.

3. Постачання медикаментів і медичних виробів лікувально-профілактичним закладам.

4. Заготівля лікарської сировини в межах встановленого плану.

5. Подання в необхідних випадках невідкладної долікарської медичної допомоги, видача довідок про розташування найближчих, лікувально-профілактичних закладів.

6. Поширення серед населення санітарно-гігієнічних знань і популярних відомостей про лікарські засоби.

7. Оповіщення медичних працівників про наявні в аптеці лікарські засоби та способи їх застосування.

ТИПИ І КАТЕГОРІЇ АПТЕК

Аптечні заклади, що займаються лікарським обслуговуванням населення і лікувально-профілактичних закладів, існують такі:

1. Аптеки відкритого типу, обов'язком яких є виконання всіх зазначених вище завдань.

2. Аптеки закритого типу при лікувально-профілактичних закладах (лікарняні), що готують ліки за рецептами лікарів для хворих, які лікуються тільки в цих лікувальних закладах, і постачають цим закладам різне медичне майно.

Лікарняні аптеки за обсягом роботи прирівняні до типових категорій госпрозрахункових аптек залежно від кількості ліжок у лікувально-профілактичних закладах:

I категорія понад 800 ліжок

II » від 500-до 800 ліжок

III » від 200 до 500 »

IV » від 150 до 200 »

V » від 100 до 150 »

3. Гомеопатичні аптеки відпускають ліки за рецептами лікарів-гомеопатів.

4. Аптечні пункти є провідниками лікарського обслуговування у віддалених і малонаселених сільських місцевостях, де немає аптек.

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: АПТЕКА І ЇЇ ЗАВДАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок