Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Діарейні захворювання

Діарейні захворювання

Назва:
Діарейні захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,23 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Діарейні захворювання


Однією з актуальних проблем в педіатричній практиці на сучасному етапі є проблема діареї. У світі щорічно реєструється близько 500 млн. випадків гострої діареї, від якої помирає до 4 млн. дітей молодшого віку (кожні 6 секунд — одна дитина). Діарея є основною причиною розвитку гіпотрофії внаслідок поганого засвоєння їжі на фоні синдрому мальабсорбції і необхідності більшої кількості харчових речовин для хворої дитини. На фоні гіпотрофії перебіг діареї є тяжчим, тривалішим, із приєднанням інших інфекційних захворювань (найчастіше пневмонії). Основною групою ризику розвитку діареї, а отже і гіпотрофії, є діти 4-6 місяців, які перебувають на штучному вигодовуванні, а також у період відлучення від грудей (від 4-6 міс. до 2 років), коли в раціон харчування вводять інші продукти, крім молока.
Діарея — це часті (3 і більше разів) рідкі випорожнення (рідкі настільки, що приймають форму посудини, в яку вони потрапляють) протягом 24 годин (ВООЗ, 1988). Діарея є наслідком первинного або вторинного, набутого або спадкового порушення порожнинного, мембранного травлення і/чи всмоктування різних харчових речовин (насамперед, вуглеводів). Гостра діарея триває 7 днів, стійка — не менше 2 тижнів (це, як правило, захворювання інфекційного або спадкового походження).Анатомо-фізіологічні особливості травної системи у дітей раннього віку характеризуються гістоморфологічною і функціональною незрілістю. Отже, слабкість м'язової й еластичної тканини, ніжність слизової оболонки, незрілість секреторної функції, незавершеність розвитку нервової системи зумовлюють виникнення функціональних захворювань кишок у пацієнтів цієї вікової групи. Чим менший вік дитини, тим більший ризик розвитку цього стану. Це пов'язано з тим, що швидкий темп наростання фізичних параметрів дитини (маса немовляти до 1 року збільшується в 3 рази, а ріст — у 1,5 рази) спричинений підвищеним обміном речовин, а це потребує значної кількості енергетичного та пластичного матеріалу. Організм малюка перших 3 міс. життя витрачає енергії в 3 рази більше, ніж організм школяра (на 1 кг маси тіла). З іншого боку, як уже зазначалося, травний апарат дитини раннього віку відзначається функціонально-морфологічною незрілістю, недосконалістю регуляторних механізмів, недостатньою ферментативною активністю на рівні шлункового і кишкового соку, крові, клітин. Таким чином, є фізіологічні ножиці (багато інгредієнтів їжі й низька активність ферментів, відповідальних за розщеплення, всмоктування і засвоєння їжі), які зумовлюють швидке порушення повного перетравлення і всмоктування при незначних кількісних чи якісних відхиленнях у харчуванні, що проявляється нестравленням (диспепсичні явища — діарея, зригування, блювання).
Етіопатогенез
Основними факторами, що сприяють розвитку діареї, насамперед, є штучне вигодовування і раннє введення підгодовування. Біологічна цінність коров'ячого молока і сумішей з нього, що використовуються при штучному і змішаному вигодовуванні, значно нижча, ніж у грудного молока. Відсутність або незначна кількість факторів захисту в коров'ячому молоці, на відміну від грудного, сприяють розвитку дисбактеріозу, проникненню в кишківник патогенних і умовно-патогенних мікробів, затримці імуногенезу, що створює сприятливі умови для розвитку синдрому мальабсорбції, а також інфекційного запального процесу.
По-друге, це різні зміни специфічних (гуморальний і клітинний імунітет) і неспецифічних (пропердин, лізоцим, фагоцитоз тощо) захисних сил дітей раннього віку, ендокринного статусу, стану нервової системи, що призводять до зменшення функціональних можливостей, насамперед травного каналу.
По-третє, це кількісні та якісні огріхи в харчуванні. Дитині призначають більший об'єм їжі, ніж може перетравити її організм, або дають харчування, до якого травна система дитини ще не готова (наприклад, у 2 міс. — манну кашу). До цієї групи належать також порушення принципу поступовості при введенні підгодовування. Кожен новий його вид (пюре, каша, фарш тощо) необхідно давати, починаючи з малих доз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Діарейні захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок