Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> АСЕПТИКА

АСЕПТИКА

Назва:
АСЕПТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
АСЕПТИКА

Асептика — метод запобігання інфікуванню операційних ран знезаражуванням операційного поля і всіх предметів, що стикаються з раною.

Асептичний метод проведення хірургічних втручань Є основним і загальновизнаним у сучасній хірургії. Він надійно запобігає інфікуванню під час здійснення хірургічних втручань і лікування ран.

Зараження рани мікроорганізмами може відбуватися екзогенне і ендогенне.

Екзогенною називають інфекцію, яка потрапляє в рану із зовнішнього середовища. Розрізняють повітряну, краплинну, контактну та імплантаційну екзогенну інфекцію.

Повітряна інфекція не має вирішального значення, бо повітря містить незначну кількість патогенних мікроорганізмів. Однак у кінці операцій забрудненість повітря операційних підвищується. Враховуючи це, слід старанно стерилізувати повітря бактерицидними лампами, своєчасно й ретельно прибирати, провітрювати і дезинфікувати операційні, суворо додержувати правил поведінки в операційному блоці. Обов'язковим є носіння спеціальної білизни і бахил. Необхідний систематичний бактеріологічний контроль для визначення ступеня забруднення повітря.

Краплинна інфекція потрапляє на рану із слиною і слизом при розмові, кашлі, чханні. Профілактика краплинної інфекції має дуже велике значення, бо в порожнині рота і носоглотці звичайно містяться різні мікроорганізми, в тому числі патогенні, нерідко стійкі до антибіотиків.

Щоб запобігти забрудненню повітря і ран краплинною інфекцією, працівники хірургічного відділення повинні носити маски, забороняються зайві розмови, не допускаються в операційну хворі на грип або гострою респіраторною вірусною інфекцією. Весь персонал хірургічного відділення повинен періодично проводити санацію порожнини рота і носоглотки.

Контактна інфекція передається предметами, які стикаються з раною під час операції (інструменти, перев'язний матеріал, рукавички та ін.), імплантаційна—шовним матеріалом, тампонами.

Профілактика контактної та імплантаційної інфекції є одним з основних розділів асептики.

Ендогенна інфекція (аутоінфекція) міститься в організмі хворого і може потрапити в операційну рану гематогенним, лімфогенним шляхом або безпосередньо під час проведення операції.

Для профілактики ендогенної інфекції слід уважно обстежувати хворих до операції. При наявності гнійних захворювань (фурункули, карбункули), тонзиліту, карієсу зубів, грипу тощо планову операцію робити не можна.

Для знищення мікроорганізмів та їх спор у хірургії застосовують як фізичні (стерилізація), так і хімічні методи (дезинфекція).

Стерилізації досягають кип'ятінням у стерилізаторах, обробкою парою під тиском у парових стерилізаторах (автоклавах), обпалюванням і прожарюванням.

Кип'ятіння — найпоширеніший метод стерилізації інструментів, гумових дренажів, скляних предметів. Воно проводиться в стерилізаторах .

Стерилізатори виготовляють з нержавіючої сталі або латуні. Вони складаються з металевого ящика різної конструкції і сітки, на яку кладуть предмети, що підлягають стерилізації. Стерилізатори заповнюють 1—2 % розчином натрію гідрокарбонату. Електричний стерилізатор має спеціальний електронагрівальний пристрій, розрахований на напругу в мережі живлення 127 і 220 В.

В операційних і перев'язочних встановлюють великі електричні стерилізатори, кришка яких відкривається при натискуванні педалі ногою. Інструменти кладуть на спеціальну сітку з отворами і ручками Після закінчення стерилізації відкривають стерилізатор і виймають сітку з допомогою спеціальних стерильних гачків Вода стікає через отвори в стерилізатор, і сітку разом з інструментами обережно переносять на стерильний стіл

Підготовка та проведення стерилізації

Перед стерилізацією хірургічні інструменти, шприци та голки до них, гумові дренажі, системи для переливання крові необхідно очистити від крові, гною та лікарських речовин для профілактики пірогенних реакцій, парентеральних інфекцій, особливо інфекційного гепатиту та СНІДу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: АСЕПТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок