Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пункція плевральної порожнини

Пункція плевральної порожнини

Назва:
Пункція плевральної порожнини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Пункцію плевральної порожнини виконують з діагнос-тичною та лікувальною метою.
Діагностичний плевроцентез потрібно робити всім хво-рим з плевральним випотом нез'ясованої етіології Ліку-вальний плевроцентез необхідно робити у випадках скуп-чення значної кількості рідини в плевральній порожнини, а також якщо необхідно увести в плевральну порожнину ліки
Протипоказання. Підвищена кровоточивість, піодермія, оперізуючий лишай у місцях виконання пункції
Для проведення діагностичного плевроцентезу потрібні спирт, йод для дезинфекції місця пункції, стерильні ватні тампони і марлеві серветки (10Х10 см), пелюшки, клеол, лейкопластир, набір розчинів та інструментів для місцевої анестезії (0,5 % розчин новокаїну, голки для внутрішньошкірної та внутрішньо м’язової ін'єкцій, 2 шприца ємкістю 5—10 мл і 1 стерильний шприц ємкістю 20—50 мл), голки для пункції плеври довжиною 10 см і діаметром 1 мм, роз-чин гепарину (1000 ОД в 1 мл), стерильний і нестерильний посуд для плевральної рідини, 0,1 % розчин атропіну і кор-діаміну, 2 рентгенограми грудної клітки (у Прямій та бо-ковій проекціях), стерильні гумові рукавички.
Методика виконання діагностичного плевроцентезу . Хво-рий сідає на стілець з високою спинкою, обличчям до спинки, на яку кладуть подушку. Зігнуті в ліктях руки розміщують на подушку, голо-ву на руки або злегка нахиляють Спина хворого має бути у вертикальному положенні. Якщо хворий не в змозі сидіти, торакоцентез роблять у положенні лежачи. При накопичен-ні рідини у порожнині плеври хворого повертають на хворий бік, а при пневмотораксі — на здоровий
Перед виконанням плевроценте-зу лікар і медична сестра надягають маски, миють руки, обробляють Їх 70 % розчином спирту та змащу-ють 5 % спиртовим розчином йоду Обов'язково надягають стерильні гумові рукавички.
Вибирають місце пункції залежно від розташування випоту, що контролюється фізикальними та рентгенологічни-ми даними.
Треба пам'ятати, що в усіх випадках проведення плевроцентезу голку вводять по верхньому краю ребра, ба по його нижньому краю проходить судинно-нервовий пучок, ушкод-ження якого може викликати серйозні ускладнення.
Відмітивши місце проколу 5 % спиртовим розчином йо-ду, ділянку пункції у межах кола радіусом 10см обробля-ють цим самим розчином. Рештки йоду збирають стериль-ним тампоном, змоченим спиртом, щоб не потрапив у плев-ральну порожнину, де він може спричинити утворення спа-йок.
Зону пункції обкладають стерильними пелюшками. По-слідовно вводять внутрішньошкірно, підшкірно 0,5 % роз-чині новокаїну, проводять анестезію надкісниці, інфільтраційну анестезію міжреберних м’язів плеври. При цьому голку просовують поступово, з перервами, уводячи через кожні 2 мм по 0,2 мл новокаїну. При проколюванні плеври створюється відчуття провалу. Після цього поршень шприца підтягують на себе. Надходження у шприц разом з новокаї-ном плевральної рідини свідчать про те, що голка досягла плевральної порожнини
Плевральна рідина не надходить у шприц, якщо голку введено вище (в легеню) чи нижче (в черевну порожнину) плевральної порожнини або у разі відсутності в ній плев-ральної рідини.
Після анестезії голку виймають з грудної клітки і в цьо-му місці виконують пункцію плевральної порожнини спе-ціальною голкою і шприцом ємкістю 20—50 мл, у якому міститься 1 мл (1000 Од/ мл) розчину гепарину для запобвігання зсіданню рідини у шприц, голку виймають і на місце проколу накла-дають стерильний марлевий тампон, змочений спиртом, зверху стерильну марлеву серветку, яку прикріплюють до грудної стінки лейкопластиром або клеолом. Плевральну рідину доставляють до лабораторії для дослідження негай-но, щоб запобігти руйнуванню ферментів та клітинних еле-ментів.
Для проведення лікувального плевроцентезу необхідно взяти стерильні ватні та марлеві тампони, пелюшки, клеол, лейкопластир, набір розчинів та інструментів для місцевої анестезії (див. проведення діагностичного плевроцентезу), дезинфікуючі засоби, тупу голку № 14 з канолею, систему дренажних трубок, апарат Боброва, кровоспинний затис-кач, шприц об'ємом 100—150 мл (шприц Жане), електровідсмоктувач, водяний манометр, бачок для збирання плев-ральної рідини, банку для контролю відсмоктувача, стериль-ний пластиковий катетер діаметром 1 мм, розчин гепарину (1000 ОД в 1 мл), 01 % розчин атропіну, кордіамін, сте-рильні гумові рукавички.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пункція плевральної порожнини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок