Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аскаридоз — клініка

Аскаридоз — клініка

Назва:
Аскаридоз — клініка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Клініка. У період міграції личинок іноді спостерігаються явища бронхіту: кашель, - хрипи в легенях, слабкість, загальне нездужання. Рентгенологічне визначають інфільтративні зміни в легенях, що характеризуються летючістю, в аналізі крові — еозинофілію. Можуть спостерігатися явища кропив'янки Паразитування зрілих аскарид у кишках у деяких випадках є безсимптомним. Однак часто спостерігаються нудота, блювання, запаморочення, зниження апетиту, розлад випорожнень. Біль у животі непостійний, локалізується переважно навколо пупка Можливі слинотеча, особливо вночі, неспокійний сон. У частини дітей відзначаються підвищена дратівливість, вередливість, головний біль, погіршення успішності у школі. Рідко, але бувають і судоми. Описують епілептиформний, астенічний, менінгеальний синдроми, синдром енцефаліту і хореї, зумовлені глистяною інтоксикацією. Аскариди можуть заповзати у жовчний міхур, жовчні протоки, червоподібний відросток і бути причиною кольок, апендициту. Велике скупчення аскарид у тонкій кишці спричиняє явище обтураційної непрохідності. У разі масивної інвазії аскариди потрапляють у шлунок, ротову порожнину, в дихальні шляхи і зумовлюють механічну асфіксію.

Діагностика аскаридозу ґрунтується на виявленні яєць глистів або аскарид у калі, іноді на дослідженні харкотиння. Використовують метод збагачення концентрації яєць паразитів за допомогою хімічних речовин. Виявити личинки можна за допомогою методу Бермана з попереднім активізуванням випорожнень за температури 37,5—38 °С.

Лікування аскаридозу проводиться препаратами піперазину, декарисом (левамізолом), пірантелом, мебендазолом (вермоксом), нафтамоном, медамшом.

З препаратів пшеразину застосовують піперазину адипінат, який призначають 2 рази на день у першу половину дня за 1 год до або через 1/2—1 год. після приймання їжі. Добова доза становить 0,4 г дітям до 1 року, 0,6 г— 2—3 років, 1 г— 4—5 років, 2г — 9—12 років, 3г — 13—15 років. Можна застосовувати 5% розчин піперазину адитнату, який випускається у флаконах по 100 мл і дозується залежно від вису чайними, десертними і столовими ложками.

Декарис призначають одноразово після вечері в дозі 2,5 мг на 1 кг маси тіла дитини. Випускається він у таблетках по 50 і 150 мг.

Пірантелу ембонат застосовують у дозі 5—10 мг на 1 кг маси тіла одноразово. Таблетки містять 250 мг пірантелу. Перед проковтуванням їх треба старанно розгризти. Можна використати і суспензію пірантелу, що випускається у флаконах по 15 мл (у 5 мл — 50 мг активної речовини).

Мебендазол застосовують переважно у разі змішаного гельмінтозу (аскаридоз, трихоцефальоз, ентеробіоз) у дозі 300— 600 мг на курс. Дітям дають по 2,5—5 мг на 1 кг маси тіла через

1 год. після іди. У 5—10 років призначають по 1/2 таблетки (0,05 г)

2 рази на день, старшим 10 років — по 1 таблетці 2 рази на день протягом 2—3 днів.

Нафтамон призначають у дозі 2—2,5 г дітям до 5 років, 3 г — 6 років, 4г — 8 років, 5г — 10 років і старшим одноразово натще за 2 год. до сніданку. Курс лікування — 3 дні. Під час приймання нафтамону іноді виникають нудота, блювання, бувають рідкі випорожнення 3—4 рази на добу. Протипоказанням є порушення функцій печінки і нирок.

Медамін застосовують з розрахунку 10 мг на 1 кг маси тіла на добу за 3 прийоми протягом 1—2 днів.

Через 2—3 тиж після лікування проводять трикратне дослідження калу. За наявності позитивного аналізу лікування проводять повторно.

Профілактика аскаридозу передбачає охорону навколишнього середовища, ґрунту, водоймищ від забруднення фекаліяьж, масове обстеження дітей і дорослих на аскаридоз, дотримання правил особистої гігієни (старанне миття рук перед їдою, після користування туалетом, після контакту з тваринами, із землею). Перед вживанням сирі фрукти й овочі слід мити холодною водою і обливати окропом. Продукти треба оберігати від мух.

Важлива роль належить санітарно-освітній роботі серед батьків, дітей шкільного віку, особливо дошкільнят.

ТРИХОЦЕФАЛЬОЗ

Трихоцефальоз — це хронічний гельмінтоз, збудником якого є волосоголовець — геогельмінт, що належить до нематод. Самець завдовжки 3—4,5 см, самиця — 3,5—5,5 см. Головний кінець паразита тонкий, витягнутий, нагадує волосину. Задня частина тіла стовщена, у самця нагадує годинникову пружину, у самиці — скобку. Головним кінцем волосоголовець укорінюється у слизову і підслизову оболонки кишок Паразитує переважно у еліти кишці і червоподібному відростку, а в разі масивної інвазії — на всьому протязі товстої кишки і в дистальній частині тонкої. Самиця виділяє у просвіт кишок велику кількість незрілих яєць, що мають діжкоподібну форму з прозорими полюсами. За температури 20—ЗО °С і відносної вологості близько 100% яйця дозрівають. У зрілому яйці розвивається личинка зі стилетом на голові, здатним свердлити. Із забрудненою їжею або водою зрілі яйця потрапляють у кишки, де з них виходять личинки, з яких через ЗО—35 днів розвиваються дорослі волосоголовці. Вони паразитують у кишках протягом 5—10 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аскаридоз — клініка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок