Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> АТЕРОСКЛЕРОЗ

АТЕРОСКЛЕРОЗ

Назва:
АТЕРОСКЛЕРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,45 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
АТЕРОСКЛЕРОЗ

Будь-яке захворювання серця, внаслідок погіршення кровопостачання серцевого м’яза називається ішемічною хворобою серця (ІХС). Найчастіше її проявами є стенокардія (стискаючий біль у грудній клітці, зазвичай спричинений напруженням) та інфаркт міокарда – змертвіння серцевого м’яза, зумовленого вираженим порушенням кровопостачання.

Атеросклероз. ІХС зумовлена звуженням вінцевих артерій внаслідок атеросклерозу, відкладання ліпідів по стінці артерій. Процес розвитку атеросклерозу розпочинається з підвищенням вмісту жирів та холестерину в крові. Ці речовини проникають у стінку артерій і, поступово відкладаючись у ній, утворюють так звані атероми.

Утворення бляшки. Компоненти атероми поступово нагромаджуючись, утворюють бляшки, що складаються з жирового ядра та фібріозної покришки. Бляшки зумовлюють стовщення стінок артерій, звуження просвіту судин та погіршення кровообігу. Якщо потік крові ушкоджує поверхню бляшки, це може спричинити скупчення тромбоцитів та утворення кров’яного згустка, який блокує артерію.

Місця ураження атеросклерозом. Атеросклероз може виникати на будь-яких ділянках головних коронарних артерій або в дрібних гілках. Зазвичай бляшки утворюються в місцях, де тиск в артеріях найбільший, зокрема на сполученнях гілок.

(З підручника “Людина”)

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: АТЕРОСКЛЕРОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок