Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Безпліддя в шлюбі

Безпліддя в шлюбі

Назва:
Безпліддя в шлюбі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Безпліддя в шлюбі, пов’язане із захворюванням жінки, спостерігається в 59,4 % випадків, із захворюванням чоловіка – в 5,7 % і подружжя – в 28,4 %. Таким чином, безпліддя, зумовлене порушеннями в організмі жінки, зустрічається в 57,8 – 70 %, чоловіків – в 34,1 %, безплідний шлюб становить 14,2 %.

Безпліддя у жінок може бути фізіологічним і патологічним. В виникненні безпліддя мають значення генні, хромосомні, імунні фактори, імунізація жіночого організму антигенами. Безпліддя може бути пов’язане з викиднями чи внутрішньоутробною смертю плода, тобто нездатністю виношувати вагітність.

Фізіологічна безплідність спостерігається в дитячому і старечому віці, в період лактації.

Серед патологічних видів безпліддя у жінок виділяють первинне і вторинне, абсолютне і відносне, вроджене і набуте, тимчасове і постійне. При первинному безплідді у хворої в анамнезі вагітність відсутня. При вторинному безплідді, в минулому вагітність закінчилась пологами, абортом чи позаматковою вагітністю, після чого вагітність не наставала протягом двох років і більше.

Безпліддя у жінок вважається абсолютним, якщо можливість завагітніти повністю виключена, наприклад, при відсутності матки. При відносному безплідді імовірність вагітності не виключена, але значно знижена.

Представлено декілька класифікацій безпліддя у жінок. Вони відображають рівень знань того часу, коли вони створені, деякі з них до цього часу не застаріли.

Принципи диференціації безпліддя:

1. За фактором часу виникнення і продовження: первинне, вторинне, відносне (тимчасове), абсолютне (постійне);

2. За статевою приналежністю: жіноче, чоловіче, взаємний.

3. За патогенезом: генетичне, ендокринне, механічне, імунологічне, змішане;

4. За органним чи системним принципом: гіпоталамо-гіпофізарним, яєчниковим, матково-шийним, трубним, тестикулярним, обтураційновиріальним, змішаним;

5. За функціонально-морфологічними ознаками: анатомо-морфологічними, анатомо-функціональними, функціонально-трубними, змішаними.

Це була класифікація І.І.Бенедиктова (1981) створена на патогенетичному принципі і направлена для проведення диференціальної діагностики.

В наш час виділяють наступні варіанти безпліддя у жінок (В.І.Грищенко, 1983):

1. Трубне безпліддя, зумовлене патологією маткових труб;

2. Ендокринне безпліддя, пов’язане з порушеннями в діяльності системи залоз внутрішньої секреції;

3. Зумовлене анатомічними порушеннями в області матки;

4. Імунологічне, викликане проявами сенсибілізації жіночого організму.

Республіканським центром сексопатології розроблена наступна класифікація безпліддя у жінок (І.Ф.Юнда, 1989):

1. Ендокринна (секреторна).

2. Екскреторна:

а) трубне;

б) перитонеальне;

в) маткове;

г) шийкове;

3. Імунологічна.

4. Психогенно-сексуальна.

5. Невідомого генеза.

Клінічна картина безпліддя у жінок зумовлена тими патологічними змінами в органах і системах, які викликають цю патологію. Причиною безпліддя у жінок можуть бути як захворювання статевої сфери, так і різні екстрагенні запальні захворювання, в тому числі і хронічні інфекції, хронічні інтоксикації і професійні шкідливості. Порушення обміну речовин в організмі жінки (ожиріння, цукровий діабет і т.д.), голодання, недоїдання і вітамінна недостатність, психічне захворювання, сильні емоції, розумова перевтома також можуть бути причиною безпліддя.

Трубне безпліддя переважно буває вторинного походження.

Внаслідок запальної інфільтрації маткові труби ущільнюються, утворюються перешки внаслідок перитубарних зрощень. Це веде до порушення чи повного припинення їх перистальтики, вони стають непрохідними для яйцеклітини і сперматозоїдів. Дуже часто зміни придатків матки приводять до порушення функціонального стану яєчників з наступним зниженням рівня гонадотропіну в організмі. При цьому порушується дозрівання повноцінної яйцеклітини чи змінюється функціональний стан маткової труби, що впливає на пасаж яйцеклітини і сперматозоїдів. При трубному безплідді запальний процес матки, очеревини, клітковини, веде до явних гемодинамічних змін.

Багатолітні дослідження довели про підвищену частоту безпліддя після аборту. Навіть при сприятливому перебігу аборта, коли прохідність маткових труб не порушується, безпліддя настає внаслідок порушень в матково-гіпоталамогіпофізарних взаємовідносин.

Переривання вагітності в ранні сроки супроводжується нанесенням організму механічної і гормональної травми, дуже часто приводить до загострення хронічного чи гострого запалення. Велику роль у виникненні трубного безпліддя відіграє гонокок, який вражає циліндричний епітелій, веде до десквамації і облітерації просвіту маткових труб.

Серед причин безпліддя, особливо вторинного, виділяють позаматкову вагітність, пухлини матки і яєчників, міома матки, ендометріоз маткових труб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Безпліддя в шлюбі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок